Pati saviem spēkiem atbrīvojusies no 55 kilogramiem! Everitas neticamais tievēšanas stāsts

“Ja būs kaut viens cilvēks, kuru mans stāsts iedvesmos mainīt dzīvesveidu, nepadoties, nomest kaut dažus kilogramus, tātad tas ir tā vērts,” savu motivāciju, uzsākot sarunu ar Skaties.lv argumentē 41 gadus vecā Everita no Jēkabpils. Viņas stāsts ir īpašs – tikai un vienīgi saviem spēkiem Everita septiņu mēnešu laikā atbrīvojusies no 45 kilogramiem, bet pēc tam vēl 10. Sieviete, kura nesen svēra 110, nu sver 55 kilogramus un smejas, ka Jēkabpils ielās viņu neatpazīst pat draugi.

2019. gada 19. augustā 16:54

41 gadus vecā jēkabpiliete pēc profesijas ir friziere un audzina 13 gadus vecu meitu. Tieši bērns bijis viens no iemesliem, kas mudinājis mainīt dzīvesveidu – Everita sapratusi, ka nevēlas, lai arī meitai nāktos cīnīties ar liekā svara problēmām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“No pašas bērnības esmu bijusi “liels” bērns. Nevis vienkārši apaļīga, bet tiešām liela. Mana cīņa ar lieko svaru sākās jau apmēram 14 gadu vecumā.

Kā balons esmu mētājusies, piepūšoties un saraujoties 20 kilogramu robežās,” vaļsirdīgi stāsta Everita, neslēpjot, ka pie 167 centimetru auguma licies, ka normālais svars ir 95 kilogramu.

2015. gadā, kad Everita svērusi 110 kilogramu, viņa nospraudusi mērķi – līdz dzimšanas dienai notievēt līdz “ideālajiem” 95, lai vismaz kleitā ielīstu. Un, kad tas izdevies, bijis “āķis lūpā”.

“Manī ieslēdzās azarts. Lai arī likās, ka nesanāks taču, uzstādīju jaunu mērķi – 80. Un tad vēl. Galu galā 7 mēnešu laikā nometu 45 kilogramus, sverot 65,” atceras Everita, kura tagad sasniegusi savu ideālo svaru – 55.

Viņa gan uzreiz piebilst, ka tagad apzinās – tik strauji notievēt nav labi un viņa šajā laikā pieļāvusi daudz kļūdu, kuras apzinās tikai tagad, piemēram, sākumā mēģinājusi badoties, pārtiekot tikai no apelsīniem, āboliem un kefīra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galu galā, saprotot savu organismu un bez jebkādu speciālistu palīdzības, Everita atradusi savu diētu, kas būtībā ir sabalansēta uztura režīms.

“Piemēram, brokastīs ēdu olu, avokado. Divas karotes čia sēklu apleju ar ūdeni vai pienu, tās vairākas reizes uzbriest un lieliski remdē apetīti. Tāpat brokastīs apēdu dažas dateles. Lai gan daudziem šķiet, ka tajās ir daudz kaloriju, nevajag jau izēst kilogramu. Apēd trīs dateles – garšīgi un tajās ir daudz vērtīgu mikroelementu.

Pusdienās ēdu gaļu vai zivis, ar dārzeņiem, arī ceptiem. Nav tā, ka graužu zaļus burkānus.

Tas, ko nelietoju vispār, ir baltie milti, kartupeļi. Taču tas nenozīmē, ka es nevarētu, piemēram, uzcept pankūkas!” tā Everita. Gan iedvesmojoties no dažādos avotos pieejamās informācijas, gan savas pieredzes, viņa izstrādājusi savu recepšu kolekciju, ar ko sākusi dalīties “Instagram” blogā. Tam var sekot TE!

Jā, kāds pārmetīs – kas Everita par eksperti, ja nav runājusi ar nevienu uztura speciālistu. Taču viņa ir uz sevis izmēģinājusi teju visas metodes – kā labas, tā ne visai.

“Es pat nezinu, ko darītu, ja viss būtu jāsāk no sākuma. Es neuzticos speciālistiem, jo ilgu gadu laikā esmu pati visu izmēģinājusi uz savas ādas. Manā pieredzē ir gan drastiska badošās, gan normāla ēšana. Tas, ko esmu sapratusi – badošanās pie nekā laba nenovedīs, jo tās laikā organisms ir pastāvīgā stresā. Agri vai vēlu sanāks “norauties”, kad gribas ēst visu pēc kārtas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apēst nevis vienu kūciņu, bet desmit, nevis vienu vīna glāzi, bet desmit – izēst visu ledusskapi,” tā Everita, kura pati pēdējos gadus alkoholu nelieto, jo vienkārši neprasās, bet viņas recepšu sarakstā ir daudz gardākas lietas par kūkām.

Līdz ar straujo notievēšanu, protams, bijušas pamatīgas problēmas ar lieko ādu. “Viss karājās, jo es principā no diviem cilvēkiem biju kļuvusi par vienu. Sāku apmeklēt fitnesu, baseinu, bet neiztiku bez operācijām, lai atbrīvotos no liekās ādas.

Nebaidos par to skaļi runāt, jo uzskatu, ka tā nav lieta, par ko kaunēties, un mana pieredze var palīdzēt kādai citai, kura šaubās,” tā Everita, nebaidoties atrādīt arī attēlus pirms operācijām.

Salīdzinot attēlus ar Everitu 2015. gadā un tagad, šķiet, ka tie ir divi citi cilvēki. Kā smejas sieviete, viņas vīram nu ir cita sieva – tā pati, bet uz pusi slaidāka.

“Viņš mani izvēlējās apaļīgu, bet, protams, arī tagad patīk,” smejas iedvesmojošā sieviete.

Savu stāstu Everita vēlas publiskot, jo tas ir kā apstiprinājums tam, ka, ja vēlies izskatīties labi, tas ir iespējams, un nav nekādu atrunu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jā, manā ģimenē visi ir bijuši ar lieko svaru. Bet tas, ka “man tāda nosliece” un “tas mums ģimenē”, nav nekāds attaisnojums! Neviens bērns nepiedzimst ar lieko svaru, to mēs iegūstam dzīves laikā.

Viss ir iespējams – tas ir arī mans moto.

Ja esi no ģimenes, kurā visiem liekais svars, vienkārši jāsāk analizēt ģimenes ieradumus. Piemēram, es esmu augusi tādā īstā “pēcpadomju” laika ģimenē, kurā neviens neko nezināja par uztura speciālistiem, galvenais princips – lai bērns ir paēdis,” tā Everita, kura nu rūpējas, lai pašas meita ne tikai būtu paēdusi, bet gan veselīgi paēdusi.

Liekā svara nomešanai bijuši vairāki lieliski “blakusefekti” – jūtami uzlabojies ādas stāvoklis, kāpjot uz piekto stāvu vairs nav jāapstājas atpūsties, turklāt ir papildus enerģija dzīvei!

“Es apsveru iespēju pati sākt mācīties, lai varētu profesionāli palīdzēt arī citiem. Bet pagaidām esmu izveidojusi savu blogu “Instagram”, kurš jau iedvesmojis sievietes un kurš, ceru, ka palīdzēs vēl kādai.

Blogu radīju pirms mēneša. Tā kā dzīvoju salīdzinoši mazā pilsētā – Jēkabpilī, mani tur zina kā “to meiteni, kura agrāk bija resna, bet tagad ir tieva”. Cilvēki ir nākuši klāt un jautājuši – kā? Vai ir kāda brīnumtablete?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nē, brīnumtabletes nav. Taču tas ir pareizs, veselīgs uzturs, kas var mainīt dzīvi. Tāpēc ar savu blogu vēlos to popularizēt,” tā Everita.

View this post on Instagram

Доброе утро всем! Погода сегодня мерзкая, дождь ☔️ настроение унылое…. но если на завтрак приготовить 3 ярких колечка- и настрой другой, и жить веселее! Всё тот же омлет но в другой интерпретации! ОМЛЕТ С ШПИНАТОМ, в кольце болгарского перца! ?1яйцо. ?шпинат небольшая горсть. ?2кольца болгарского перца. ?оливки. Перец режим кольцами и на сковороду, в середину выливаем взбитое яйцо, сверху шпинат и оливки. Закрываем крышкой и жарим до готовности! И рисовый хлебец, с моим любимым авокадо ?! Слюнки потекли???? Ну тогда вперёд- готовить!!! #пп #ппэтовкусно #янапп #всевозможно #вечнохудеющаяособа

A post shared by Эверита Пастухова (@everitapastukhova) on

View this post on Instagram

Добрый день, друзья! . Какие завтраки любите больше- сладкие , или солёные???. . . Я например чередую, одни с другими!. . Жду ваши ответы, чтобы понять какие рецепты вам будут нужнее!. . И так: СЛАДКОЕ?.. СОЛЁНОЕ?.. . А у меня сегодня сладкий, полезный десерт на завтрак! Вкуснятина, как всегда… ловите рецепт, и ставте❤️если понравилось !. . КУКУРУЗАБЛИН с бананом в кокосовой стружке!. ?1яйцо. ?1с.л кукурузной муки. ?соль. ?банан. ?1с.л кокосовый стружки. . Яйцо+кук.мука+соль+50мл. воды ,замешиваем тесто, и жарим блинчик на сухой сковороде с двух сторон! Банан целиком обжариваем и посыпаем кокосовой стружкой. Выкладываем на блинчик + ч.л любого кислого фруктового пюре ( у меня меня размельчённая ч.смородина) и закручиваем рулетом. С верху полила шоколадным пудингом, и соус(греческий йогурт + ч.смотодина)!. . А как вкусно…. непередаваемо!!!. . #пп #янапп #ппэтовкусно #вечнохудеющаяособа

A post shared by Эверита Пастухова (@everitapastukhova) on

View this post on Instagram

Доброе утро ,всем!. . УПССС ДРУЗЬЯ, что то сегодня пошло не по плану, и этот пост зашёл позже предыдущего ( что-то с нетом), так что рецепт вкусняшки в прежнем посте!.??? . С самого утра наслаждалась запахом карамелизованных абрикосов, так как сегодня к вам с овсяноблинчиками и абрикосами гриль! . . Я заметила что большинство моих блюд в ленте это завтраки!. . . И не удивительно, потому что это моё любимое время суток! То время, когда вся семья вместе, и можно с удовольствием позавтракать!. . . Ещё не так давно я пренебрегала етим приёмом пищи , и очень зря!Раньше никогда не завтракала, а под вечер наедалась за весь день, от этого и лишний вес!!!. . . Сейчас даже не могу представить чтобы мой день начался без запаха ароматного кофе, и чего нибудь вкусненького!!! Для меня это очень важно, и считаю что также важно при борьбе с лишним весом! . . А Как вы к этому относитесь, и важно ли для вас время завтрака! Или для вас это не влияет на процесс худения !. . Очень интересно ваше мнение!!! . . #пп #янапп #ппэтовкусно #вечнохудеющаяособа

A post shared by Эверита Пастухова (@everitapastukhova) on

View this post on Instagram

Доброе утро,друзья! Как вам мой завтрак?. Мне оооочень нравится!. А вкусноооо…. . . Сегодня решила заморочиться!. Представляю вашему вниманию- яйцо “ПАШОТ”с вафлей, из овсяных хлопьев, и семян льна, мой любимый авокадо и помидор. . Звучит по королевски, не правда ли?. . Всегда хотела приготовить пашот ,но думала что это очень сложно ,не хотелось разочарование. Это вообще оказалось не так!. . . А вафлю готовила так! ВАФЛЯ С ОВСЯНЫХ ХЛОПЬЕВ, И СЕМЯН ЛЬНА(без яиц)! ?30г овсяных хлопьев. ?1с.л.семян льна. ?вода, соль. С вечера всё заливаю водой , так чтобы немного перекрывало(1.5 см) А с утра можно наливать в разогретую вафельницу!. . . Можно и на молоке, добавлять корицу, ваниль, банан ,но мне и на воде нравится!. . . . А кто ещё готовил пашот?. . #пп #ппэтовкусно #янапп #вечнохудеющаяособа

A post shared by Эверита Пастухова (@everitapastukhova) on

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm