Ko tu vēl nezināji par Latvijas Valsts pirmo lēdiju Ivetu Vējoni

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kundze Iveta Vējone kļuvusi par patronesi vairākiem projektiem, kas saistīti ar atbalstu  bērniem. Pagājušajā nedēļā Valsts prezidenta mājaslapā tika pilnībā nopublicēta Latvijas pirmās lēdijas Ivetas Vējones biogrāfija.

2015. gada 8. decembrī 12:53

Iveta un Raimonds Vējoņi ir klasesbiedri un kolēģi. Abi ir Madonas 1. vidusskolas absolventi un skolotāji.

1986. gadā Iveta un Raimonds ir teikuši viens otram jāvārdu. Vējoņu ģimenē ir divi dēli – Ivo un Nauris.

Pedagoģes dotības un īpašo saikni ar bērniem Iveta Vējone apjautusi, jau mācoties vidusskolā. Uzcītīgā vidusskolniece bijusi tā, kura jaunāko klašu skolēniem vadīja mācību stundas Skolotāju dienā, lai skolotāji varētu izbaudīt svētkus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vislabāk Ivetai paticis mācīt pašus mazākos skolēnus, tādēļ arī izvēlējusies studēt sākumskolas skolotāja profesiju.

Pēc Liepājas Pedagoģiskā institūta absolvēšanas Iveta Vējone strādājusi par sākumskolas skolotāju Madonas 1. vidusskolā.

Iveta Vējone par skolotāja profesiju: “Skolotājiem ir visu mūžu jāmācās, nedrīkst aprobežoties ar augstskolas pabeigšanu, jo mācību metodes nepārtraukti attīstās. Ja vēlies būt labs skolotājs, tad ir jāprot aizraut skolēnus.”

Foto

Kad kopā ar ģimeni Iveta Vējone pārcēlusies dzīvot uz Ogri, strādājusi vides aizsardzības jomā. Daugavas krastu nostiprināšanas, atkritumu apsaimniekošanas un citos, ar vides jautājumiem saistītos projektos

Ivetas Vējones vaļasprieks ir dārza darbi, tādēļ vasarās Ķegumā kopj vecāku puķu dārzu. Prezidenta kundzei tuvas ir arī balles dejas un grāmatu lasīšana. Iecienītās grāmatu tēmas – ievērojamu cilvēku biogrāfijas, detektīvromāni un ceļojumu apraksti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīra prezidentūras laikā par savām atbalsta prioritātēm Iveta Vējone ir izvirzījusi izglītības un sociālās jomas projektus, atbalstu bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības, un bērniem ar īpašām vajadzībām.

Iveta Vējone: “Esmu apguvusi pedagoģes profesiju, tāpēc manis atbalstītie projekti būs saistīti ar bērniem. Bērni ir mana prioritāte”.

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm