Kādi ir tavi apģērba kopšanas paradumi?

0 Komentāru
Kādi ir tavi apģērba kopšanas paradumi?
Apģērbu kopšanas rokasgrāmata. FOTO: Publicitātes foto

Mums katram ir savi apģērba kopšanas paradumi – vieni no mums veļu mazgā ar rokām, daži to uztic darīt veļas mašīnai, savukārt vēl citi veļas žāvētāju izmanto tikai segas pārvalku un dvieļu žāvēšanai. Lai noskaidrotu, kādi ir Latvijas sabiedrības apģērba kopšanas paradumi, “Electrolux Latvia” veica pētījumu un aptaujāja 505 respondentus visā Latvijā vecuma grupā no 18 līdz 64 gadiem. Kādi ir tavi apģērba kopšanas paradumi?

Kam visbiežāk uztici mazgāt veļu?

Vai tu varētu iedomāties savu ikdienu bez veļas mazgājamās mašīnas? Ja tava atbilde ir “Nē!”, tad vari būt drošs – tāpat domā arī 93,4% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, kas apģērba mazgāšanu uztic veļas mašīnai. Citās domās ir 2,1% aptaujāto respondentu, kas savu veļu ikdienā izvēlas mazgāt ar rokām. Pavisam neliels skaits aptaujāto (0,2%) apģērba kopšanu atstāj ķīmiskās tīrītavas ziņā, savukārt 3,7% aptaujāto apģērba kopšanu uztic kādam citam, piemēram, mammai vai sievai.

Cik bieži tu mazgā veļu?

Latvijā veļu mazgājam cītīgi – vismaz tā liecina pētījuma rezultāti, jo lielākā daļa aptaujāto atzina, ka veļu mazgā vismaz reizi (33%) vai divas (35%) nedēļā, savukārt piektdaļa aptaujāto veļu mazgā vismaz trīs vai četras reizes nedēļā. Katru dienu veļu mazgā tikai 5% aptaujāto, savukārt retāk nekā reizi nedēļā veļu mazgā teju 6% aptaujāto. Kā ir ar tevi?

Ko tu žāvētu veļas žāvētājā?

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, veļas žāvētājā nu droši var žāvēt arī zīdu un vilnas izstrādājumus, kurus līdz šim mazgāji tikai ar rokām un žāvēji izklātā veidā. Jāatzīst, ka visvairāk aptaujāto jeb 32% veļas žāvētājam labprātāk uzticētu gultas veļas žāvēšanu un tikai 3% bez raizēm veļas žāvētājā žāvētu zīda blūzi, savukārt 7% – vilnas džemperi. 27% respondentu atzina, ka veļas žāvētājā droši žāvētu džinsa bikses, 17% ierīcei uzticētu apakšveļas žāvēšanu, bet vien 5% veļas žāvētājā žāvētu sporta apavus. Vairāk par to, kā saudzīgi un droši veļas žāvētājā vari izžāvēt sporta apavus, skaties šo video!

FOTO: Publicitātes foto

Kādu mazgāšanas režīmu izvēlies visbiežāk?

Ņemot vērā, ka veļas mašīnas un veļas žāvētāji ir aprīkoti ar virkni dažādu funkciju, kas gan pasargā apģērba struktūru, gan kopj atbilstoši tā īpašībām, teju desmitā daļa no visiem aptaujātajiem (9.8%) atzina, ka visbiežāk mēdz izmantot tieši ātrās mazgāšanas vai žāvēšanas režīmu, kas norāda uz mūsdienu straujo dzīves ritmu, savukārt 8,2% iecienījuši par veļu rūpēties, izmantojot standarta režīmus. Tikai trešdaļa aptaujāto atzīst, ka pirms veļas mazgāšanas rūpīgi izpēta apģērba kopšanas simbolus un katru apģērbu mazgā tam vispiemērotākajā režīmā, savukārt gandrīz puse jeb 45,6% respondentu norādījuši, ka visu mazgā vienādā temperatūrā – 30 vai 40 grādos. Kā atzīst “Electrolux” eksperts Ilvars Grimza, nevis ierīce, bet tieši nepareizs un audumam nepiemērots mazgāšanas un žāvēšanas veids visbiežāk ir cēlonis tam, ka apģērbs drīz vien zaudē krāsu, formu un kvalitāti. Tieši tādēļ pirms apģērba mazgāšanas ieteicams rūpīgi iepazīties gan ar ierīces lietošanas pamācību, gan arī norādījumiem, ko paredzējis konkrētais apģērbu ražotājs.

Kuram no šiem apgalvojumiem par veļas žāvētāju tu piekrīti – neefektīvs; nesaudzē apģērbu; patērē daudz elektroenerģijas; aizņem daudz vietas; atvieglo ikdienu un taupa gan vietu, gan laiku; samazina mitrumu mājoklī?

Kāda ir tava attieksme pret veļas žāvētāju – vai uzskati, ka tā ir neefektīva ierīce, kas patērē daudz elektroenerģijas, vai arī piekrīti apgalvojumam, ka tā krietni atvieglo ikdienu?

Izrādās – 20% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju piekrīt pirmajam apgalvojumam, 12% respondentu apšauba faktu, ka veļas žāvētājs var būt apģērbam saudzīgs, savukārt 16% uzskata, ka veļas žāvētājs aizņem pārāk daudz vietas. Tomēr jāatzīst, ka velns nav tik melns, kā viņu mālē, un sabiedrība aizvien vairāk sāk novērtēt arī veļas žāvētāja sniegtās priekšrocības – 27% aptaujāto norādījuši, ka veļas žāvētājs viņiem krietni atvieglo ikdienu, turklāt arī taupa vietu un laiku. Savukārt 17% pozitīvi vērtē to, ka apģērba žāvēšana veļas žāvētājā samazina mitruma līmeni mājoklī. Interesanti, ka starp šiem 17% vairāk nekā divas trešdaļas ir tieši sievietes!

0 Komentāru