Intervija. Ineta Radēviča: Būt sievietei sportistei ir grūtāk nekā vīrietim

Iepazīsties ar sportisti mammu, kura trīs gadus pēc kārtas atzīta par Latvijas gada sportisti. Eiropas čempione tāllēkšanā, pasaules čempione, bronzas medaļas ieguvēja tāllēkšanā, Londonas vasaras olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvēja – Ineta Radēviča. Interviju skaties pievienotajā video.

2016. gada 19. februārī 13:07

Inetas bērnība bija laimīga. Piedzima sportiskā ģimenē. Tētis bija sprinteris, bet mamma tāllēcēja. Abi piedalījās starptautiskās sacensībās. Bet, laikam ejot un abiem satiekoties un iemīloties, dzīvē parādījās Ineta. Tas bija iemesls pārtraukt savu sportisko ceļojumu, aizvietojot tāllēcējas profesiju ar treneres darbu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savu bērnību Ineta atceras, pavadot stadionā. Viņas dēļ vecāki atteicās no profesionālā sporta, bet pozitīvā nozīmē. Kad Ineta bija paaugusies un sākusi staigāt, mamma bija tā, kura ņēma viņu līdzi uz stadioniem, kur Inetai bija sava smilšu kaste.

Video

Dzīvē ir bijuši dažādi posmi, Ineta nav zinājusi, kāpēc viņas izvēlētā profesija ir vajadzīga, bet iekšēji vienmēr ir bijusi vilinoša sajūta neko nepamest novārtā. Iekšējais dzinējs strādāja, un vilka sportisti uz treniņiem. Raidījumā Ineta stāsta, ka ir bijuši brīži, kad sportā ir guvusi patiesu baudu, braucot ar vilcienu uz sacensībām, salstot uz perona, Ineta jutās kā laimīgākais cilvēks pasaulē, jo ir dota tāda iespēja, kuru nevar laist prom.

Būt sievietei sportistei ir grūtāk nekā vīrietim, jo nostrādā mātes instinkts, kas novirza sevi prom no attiecīgo mērķu sasniegšanas.

Foto

Savu ģimenes dzīvi Ineta plānoja ļoti stabili, tai cītīgi gatavojoties. Ineta saka, ka vēlmes, ko paši sev sakām, kāds viņas noteikti dzird. Inetai bija domas par bērniem, un notika tas, ko viņa vēlējās, piedzima brīnišķīgs dēls. Tas bija tas brīdis, kad Ineta apzinājās – tagad vai nekad! Inetai pašlaik ir divi bērni – meitiņa un dēls. Ineta ir ievērojusi, ka viņa ir mamma ar stingru raksturu, bet tajā pašā laikā ir atvērta un brīvāka. Viņa ir mamma, kura nebaidās teikt savu viedokli, un uzskata, ka bērnu audzināšanā disciplīna ir tā lieta, kas palīdz mammām nesajukt prātā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm