"Zelta Mikrofons’23" notiks Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā ar skatītājiem

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons’23” ceremonija notiks 2023. gada 18. februārī Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā, pirmo reizi ar skatītājiem. Uz ceremoniju ierobežotā skaitā varēs nopirkt ieejas biļetes.

2022. gada 7. oktobrī 13:43

Mūziķi aicināti iesniegt vērtēšanai savus ierakstus līdz 1.12.2022. Katras kategorijas uzvarētājs saņems divas balvas –  gan fizisku, gan digitālu, kuras dizainu veidojis KIWIE.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zelta Mikrofons” producente Elita Mīlgrāve uzsvēra to, ka ceremonija ir svētki mūziķiem un producentiem. Pēc divu gadu pārbaudījumiem izdzīvošanas režīmā “Zelta Mikrofons’23” ceremonija dodas uz plašākām telpām un rīko vērienīgu koncertu Ķīpsalas Starptautiskajā  izstāžu centrā 2023. gada 18. februārī. Turklāt, sperot soli uz priekšu, aicinām mūzikas mīļotājus būt daļai no ceremonijas. No piektdienas, 7. oktobra pulksten 9.00 vietnē, ekase.lv uz ceremoniju būs pieejamas ieejas biļetes.

“Zelta Mikrofons’23” lielākais jaunums – kategorijas uzvarētāji saņems gan zelta mikrofona statuju, gan digitālo – NFT dizaina “Zelta Mikrofonu”, ko izstrādās mākslinieks KIWIE.

mākslinieks KIWIE

“Tā kā mūzika iet līdzi laikam, laiks arī “Zelta Mikrofonam” sadoties rokās ar jauno! Pirmo reizi Eiropā, ja ne visā pasaulē uzvarētājiem kopā ar “Zelta Mikrofons” statuju mēs līdzi dosim arī digitālu kontraktu jeb NFT, kas apliecinās konkrētā balvas uzvarētāja īpašumtiesības uz mikrofonu. Katras nominācijas NFT izskatīsies nedaudz savādāk, balstoties uz specifiskās nominācijas stila īpatnībām.”

“Zelta Mikrofons”  līdzproducente Ilze Jansone atklāja, ka pēdējos divos gados ceremonija TV tiešraides formātā televīzijas reitingus ir dubultojusi. Arī “Zelta Mikrofons’23” ceremonija tiks ieturēta pasaules šāda līmeņa šovu standartā, un, izmantojot Ķīpsalas starptautiskā izstāžu centra dotās iespējas, skatītājiem būs iespēja vērot dinamisku un krāšņu ceremoniju.

līdzproducente Ilze Jansone

“”Zelta Mikrofons” ir nozares līderu pasākums – noteikti vēlamies, lai tas atspoguļojas arī TV tiešraidē gan radoši, gan tehniskajā realizācijā. Pirmo reizi tās ilgajā pastāvēšanas vēsturē ceremonija notiks kopā ar skatītājiem, kuru klātbūtne radīs vēl vairāk pozitīvu emociju nominantiem un balvu saņēmējiem. Jau esam sākuši darbu pie skatuves un pasākuma dizaina. Jau novembrī plānojam darbu pie priekšnesumiem un klātienes pārsteigumiem skatītājiem. Ceremonija būs neaizmirstama pieredze gan nominatiem, gan apmeklētājiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zelta Mikrofons” ilggadējais sadarbības partneri ir gan Kultūras Ministrija, gan Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība LaIPA, ar kuru iesaisti “Zelta Mikrofons” ir bijusi iespēja gan pārvarēt pandēmijas laiku, gan pozitīvi skatīties nākotnē.

Lāsma Krastiņa-Sidorenko, Kultūras Ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas vadītāja.

“Kultūras Ministrija ikgadēji atbalsta ceremoniju gan finansiāli, gan informatīvi un priecājas par to, ka, neskatoties uz ģeopolitisko situāciju, krīzēm, pandēmijām vai citām likstām, Mūzikas ierakstu gada balva allaž atradusi veidu, kā sumināt mūziķu veikumu, – spējīga pielāgoties un adaptēties apstākļiem, un noteikti arī ir galvenais kultūras un radošuma virzītājspēks.”

“Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” būtībā ir kā “ražas svētki” visai mūzikas nozarei – autoriem, izpildītājiem, producentiem, jo “Zelta Mikrofonā” iesniegtais radošais veikums visdažādākajos mūzikas žanros parāda nozares tendences kopumā – to, ko vēlas dzirdēt klausītāji, un to, kas, iespējams, būs aktuāls jau tuvākajā nākotnē,” sacīja LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa, uzsverot, ka iepriekšējā gada veikuma izvērtēšana ir liels stimuls nozares attīstībai.

Liena Edvardsa, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore.

“”Zelta Mikrofons” parāda, kādā virzienā attīstās Latvijas mūzikas nozare, un tas dod stimulu turpināt radīt jaunus, spēcīgus un jaudīgus skaņdarbus, kurus mēs, sabiedrība, klausīsimies vēl gadiem uz priekšu.”

Savukārt “Zelta Mikrofons’23” galvenā atbalstītāja SIA “Zaļā josta”  pārstāve  Laima Kubliņa  pauž atzinību novērtējumu Latvijas mūziķu darbam un par sadarbību saka: “Par ilgtspējīgu dzīvesveidu un aprites ekonomikas principu ievērošanu ir jārunā viegli. Gluži kā ar lipīgu melodiju, pārdomas raisošiem dziesmu vārdiem vai ritmiem, kas aizkustina un skan galvā pat nakts vidū, – “Zaļā josta” ceļš sabiedrības vides apziņas maiņā iet kopā ar “Zelta Mikrofonu”. Ticu – šī sadarbība ir tikai sākums mūsu ceļam līdzās, iedvesmojot sabiedrību dzīvot zaļāk visās šī vārda izpausmēs, pulcējot jaunus līdzgājējus uz mūsu kopīgo zaļo mērķi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķi un producenti ierakstus izvērtēšanai kādai no “Zelta Mikrofons” kategorijām var iesniegt termiņā no 1. oktobra līdz 1. decembrim. Lai izvairītos no ierakstu iesniegšanas vilcināšanas, iesniegumiem laikposmā no 20.11 līdz 1.12. tiek piemērota iesniegšanas maksa. Plašāka informācija un iesniegšanas anketa atrodama mājaslapā www.zeltamikrofons.lv.  Žūrijas sastāvs tiks izziņots novembrī.  Preses konferencē mūziķis Ozols ieteica žūrijas sastāvam pieaicināt arī konkrētā žanra pārstāvjus, kas noteiktajā gadā nav izdevuši ierakstus.

“Zelta Mikrofons’23” ceremoniju līdzfinansē: LaIPA,  Kultūras ministrija. Atbalsta: SIA “Zaļā josta”. Ceremonijas Oficiālais auto: “Mazda”.  Cienā: “36. Līnija”, “Spirits & Wine”.

Informatīvais atbalsts: TV3, StarFM, Radio SWH, Radio Skonto, Radio TEV, Tvnet, izdevniecība Rīgas Viļņi un jauns.lv,  EHR Latviešu hiti un EHR Grupa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm