Sestdien VEF kvartālā uzstāsies melanholiskā Ukrainas mūziķe – Luna

Šajā sestdienā, 10. jūnijā, Rīgā uzstāsies ukraiņu mūziķi jeb projekts LUNA. Liriskā un sapņainā mūzika daudziem sniedz mierinājumu un drošības sajūtu – tā par savu klausītāju atsauksmēm “900 sekundēm” saka dziedātāja Kristīna Herasimova.

“Mēs piektdien esam Tallinā, sestdien Rīgā un svētdien Viļņā! Man koncerti Baltijā nebūt nav pirmā reize,” par gaidāmo piesātināto nedēļas nogali stāsta Luna Jeb Kristīna Herasimova. Tomēr šajā laikā katrs brīdis ārpus Ukrainas ir arī atpūta.

“Ņemot vērā, ka es braucu pie jums no kara, tad šeit es atbrīvojos,” viņa neslēpj.

Luna Rīgā uzstāsies kopā ar vietējiem Latvijas mūziķiem. Viņas ierastās grupas vīriešiem kara dēļ jāpaliek Ukrainā, tāpēc koncertā skanējums nedaudz atšķirsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Protams, mūzika nedaudz mainīsies, bet noteikti tikai labā ziņā. Skanējumam būs cits raksturs, noskaņojums, tas būs atturīgāks, nebūs koncertos ierastā roka,” stāsta mūziķe.

Tiem, kuri nekad nav dzirdējuši Luna mūziku, dziedātāja iesaka gatavoties ļoti atšķirīga rakstura dziesmām, kuras vieno sapņains noskaņojums.

“Tas ir dream pop stils. Savijusies elektronika un roks, projektā mēs spēlējam to, kas mums pašiem patīk, tāpēc dažkārt dziesmas ir ļoti atšķirīgas – filozofiskas, banālas par mīlestību, ir arī pretkara dziesmas,” viņa stāsta.

“Gar mūsu māju tagad brauc krievu karavīri tankos, es ar bērniem slēpjos bumbu patvertnē, mums ļoti bail. Ļoti lūdzu savus klausītājus neklusēt un stāstīt par to, kas notiek Ukrainā,” viņa stāsta kādā no saviem video “Youtube”. Šo video māksliniece ierakstīja Kijivā bumbu patvertnē kara saasinājuma pirmajās dienās. Lielāko daļu laika mūziķe pavada Ukrainā, Kijivā, un apkārt notiekošais karš iespaido arī mūziku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Skaidrs, ka daudz sāpju, jūtu, daudz pārdomu, un tas atspoguļojas radošajā darbā. Neatkarīgi no tā mēs turpinām tajā dzīvot savu dzīvi. Vienmēr sliktos laikos paralēli notiek arī kaut kas labs,” viņa neslēpj.

Kristīna paskaidro, ka dzimusi Ukrainā, ģimenē, kurā vienmēr runājusi krieviski. Tomēr kopš Krievijas masveida iebrukuma arvien biežāk rodas dziesmas ukraiņu valodā. Koncerts notiks jau rīt VEF kvartālā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm