Nacionālais teātris īpašā svētku vakarā godinās Uldi Dumpi 80. jubilejā

Mūsu Uldim Dumpim apritēs 80 gadu. Par godu šim notikumam Latvijas Nacionālais teātris rīkos svētku vakaru. 3. oktobrī pulksten 19.00, kad uz Nacionālā teātra lielās skatuves pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu Uldi Dumpi 80. jubilejā.

15. septembrī 10:54

“Aktiermeistarības izcilība ir grūti izmērāms lielums, bet skatītāju mīlestība gan, tāpēc apgalvojam, ka mūsu Uldis jeb 3. oktobra jubilārs, Latvijas Nacionālā teātra aktieris mūža garumā – Uldis Dumpis – ir viens no pašiem mīlētākajiem latviešu aktieriem,” raksta Nacionālais teātris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Godprātīgs, asprātīgs, lēnprātīgs un visādi citādi prātīgs, viņš ir piekritis ļauties teātra neprātam un šajā dienā būt uz Nacionālā teātra skatuves, lai satiktu ne tikai kolēģus no sava un citiem teātriem, bet arī skatītājus. Par teatrālu un kinematogrāfisku sveicienu rūpi turēs Edmunds Freibergs un Ināra Slucka.

Uldis Dumpis dzimis 1943. gada 3. oktobrī Bauskā. Bērnību pavadījis dzimtas mājās “Dumpjos” Īslīces pagastā, vēlāk ar māti pārcēlušies uz Rundāles pagastu un Bausku. Skolas gaitas iesācis Īslīces pamatskolā, mācījies Pilsrundāles septiņgadīgajā skolā, 1961. gadā beidzis Bauskas vidusskolu. Mācījies arī mūzikas skolā klavieres, trompeti un spēlējis basketbolu sporta skolā.

1965. gadā absolvējis LVK Teātra fakultātes Aktieru nodaļu un sācis strādāt Nacionālajā teātrī. Atveidojis nozīmīgas lomas teātrī, radio un TV teātrī.

Uldis Dumpis ir aktieris, kuru pazīst pat tie, kam nav ne jausmas, kurā teātrī viņš strādā. Populārākās kinolomas ir Didzis filmā “Pūt, vējiņi!”, piķieris Jānis “Melnā vēža spīlēs”, Ēriks Tūters filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, tēvs filmā “Emīla nedarbi”, barons filmā “Rūdolfa mantojums”.

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Daudziem TV skatītājiem viņš palicis atmiņā ar Aivara Pētersona lomu leģendārajā TV3 seriālā “UgunsGrēks“.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmā Dumpja loma teātrī bija Salenieks Arvīda Griguļa lugā “Savu lodi nedzird”. Starp nozīmīgākajām lomā teātrī ir Lilioms Ferenca Molnāra lugā “Lilioms”, Ābrams Rūdolfa Blaumaņa lugā “Skroderdienas Silmačos”, Ārčers Džordža Fārkera komēdijā “Kavalieru viltība”, Broņislavs Timrāns Paula Putniņa lugā “Ar būdu uz baznīcu”, Edgars Ceplis Pāvila Rozīša romāna “Ceplis” dramatizējumā, Ontons Danskovītes komēdijā “Latgola.lv”.

Aktiera talants novērtēts ne tikai ar tautas mīlestību, bet arī vairākiem apbalvojumiem. 1987. gadā apbalvots ar Andreja Pumpura prēmiju, 1995. gadā ar Alfrēda Amtmaņa – Briedīša prēmiju. 2002./2003.gada sezonā Latvijas Teātru skatē saņēmis balvu kā labākais dramatiskais aktieris.

2003. gadā “Spēlmaņu nakts” ceremonijā ieguvis balvu “Gada aktieris” par lomām izrādēs “Dzelzszāle” un “Ienesīgā vieta”. 2015. gadā kopā ar Ģirtu Jakovļevu apbalvots ar “Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu.

2017. gadā ieguvis Lielā Kristapa balvu kā Labākais aktieris otrā plāna lomā par lomu filmā “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”.

Biļetes teātra mājas lapā www.teatris.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm