Lielākie ārvalstu mākslinieku un supergrupu koncerti Baltijā, ko apmeklēt 2023. gadā

Šis gads koncertu dzīvē Baltijā iekrāsojas košās krāsās – Sems Smits, “The Weeknd”, “Depeche Mode”, “Imagine Dragons” u.c. pasaules mēroga spožākie mākslinieki uzstāsies tepat pie mums. Lūk, koncerti, ko noteikti vērts ierakstīt savos plānotājos!

14. janvārī 10:02

Pēc festivāla “Positivus” rīkotāja Ģirta Majora ieteikumiem un aktualitātēm mūzikā portāls “tv3.lv” ir sagatavojis ievērojamāko ārzemju mākslinieku koncertu izlasi, kurus ieteicams apmeklēt šogad Baltijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sema Smita pirmā uzstāšanās Baltijā

Šī gada viens no lielākajiem notikumiem būs Sema Smita (Sam Smith) uzstāšanās Latvijā, “Positivus” festivālā.

Pašlaik Sems Smits ir viens no populārākajiem māksliniekiem pasaulē. Platformas “Spotify” ik mēneša klausītāju topā viņš ierindojas 6. vietā, kļūstot par vienu no pasaules top 10 vārdiem mūzikā 2022. gadā.

“Mēs vienmēr mēģinām dabūt aktuālākos vārdus, kas šajā konkrētajā laikā ir mūzikā, tos piesaistīt arī festivālam. Tā ir, ka 2022. gada ļoti veiksmīgais festivāls Rīgā ļauj atvēlēt vairāk līdzekļu mākslinieku honorāriem. Tas ļauj piesaistīt lielākas zvaigznes. Katru reizi ir daudzu apstākļu sakritība,” saka koncerta rīkotājs, “Positivus” pārstāvis Ģirts Majors.

Sems Smits pirmo reizi pasaules redzeslokā nonāca 2012. gadā ar “Disclosure” 10. populārāko hitu “Latch”. Smita 2014. gada debijas studijas albums “In The Lonely Hour” deva stimulu viņa panākumiem ASV.  Jau 27. janvārī iznāks viņa jaunais albums, par kuru pats izsakās šādi: “Tā ir kā emocionāla, seksuāla un garīga atbrīvošanās, man ar šo albumu atkal parādījās brīnišķīga iespēja brīvi dziedāt. Tā pēc sajūtām ir kā pilngadība.”

Kopš viņa debijas albuma “In The Lonely Hour” Sems Smits ir guvis daudzus panākumus: 35 miljoni pārdotu albumu, 250 miljoni singlu, četras “Grammy” balvas, kā arī daudzas citas. Arī Ģirts Majors atzīst mākslinieka panākumus:

2023. gadā festivāls “Positivus” notiks Rīgā 14. un 15. jūlijā.

Pašlaik ir iespējā iegādāties gan divu dienu biļetes, gan arī vienas dienas biļetes uz Sema Smita uzstāšanās dienu. Plašāku informāciju var meklēt “positivusfestival.com” vai “bilesuserviss.lv”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Robijs Viljamss atgriežas Rīgā

imago images 167276570
FOTO: IMAGO/Daniel Scharinger, IMAGO/Scanpix/Daniel Scharinger

Robijam Viljamam šī nebūs pirmā reize, koncertējot Rīgā. Viņa tūre “XXV Tour” ir veltīta solo karjeras 25 gadu jubilejai. Koncerts Rīgā paredzēts 9. martā.

Šajā koncerturnejā varēs dzirdēt 25 gadu laikā tapušos labākos hitus jaunā skanējumā, kas ierakstīti kopā ar “Metropole Orkest”, sākot no publikā iemīļotajām dziesmām “Angels”, “Let Me Entertain You” līdz “She’s the One” un daudzām citām.

Robija Viljamsa muzikālā karjera iesākās 16 gadu vecumā ar popgrupu “Take That”. Kad viņš pameta grupu pēc pieciem gadiem, aizsākās viņa solo karjera, par kuru daudziem bija lielas ekspektācijas un viņš nelika vilties.

Kopā ar dziesmu rakstnieku Gaju Čembersu viņš radīja vienu no saviem lielākajiem hitiem “Angels”. Viņš ir zināms arī ar savu spēju izklaidēt savos šovos, kā arī pievelkošo harizmu uz skatuves. Viņam arī pieder viens no rekordiem par lielāko pārdoto biļešu skaitu vienā dienā, kas bija 1,6 miljoni tūrei “Close Encounters”.

Pašlaik vēl ir iespējams iegādāties biļetes uz koncertu Rīgā “Arēna Rīga” 9. martā.

Bijušais “One Direction” dalībnieks Luiss Tomlinsons dodas uz Rīgu

Šī ir lieliska ziņa grupas “One Direction” cienītājiem, jo tās bijušais dalībnieks Luiss Tomlinsons ar savu koncertūri “Faith In the Future Tour 2023” uzstāsies Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā ir pirmā reize, kad mākslinieks uzstāsties Baltijas valstīs – 7. septembrī Luiss uzstāsies “Arēnā Rīga”, Latvijā, 5.septembrī – “Saku Arena”, Tallinā, un 8.septembrī – “Zalgiris Arena” Kauņā.

“Baltijā uz kopējā fona, salīdzinot, cik mazs ir mūsu tirgus, notiek ļoti daudzi koncerti.

Es domāju mums ir atbilstošs koncertu daudzums tirgus izmēram, un tas, ka viņi brauc, ļoti labi parāda, ka mākslinieki dodas uz šejieni ar lielu interesi. Šeit viņiem ir fani vai publika. Ierobežojošais ir tirgus izmērs, nevis tas, vai mākslinieki grib vai negrib braukt,” par to, kāpēc pasaules līmeņa mākslinieki izvēlas koncertēt Baltijā, stāsta Ģirts Majors.

Pirmo reizi Baltijā uzstāsies “The Weeknd”

Šogad pirmo reizi Baltijā – Igaunijā – ar koncertūri “After Hours til Dawn Tour” 12. augustā uzstāsies pasaulslavenais mūziķis “The Weeknd”.

Viņš 2022. gada Billboard mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā izcēlās ar 17 apbalvojumiem, tostarp kā “Top Artist”. “Billboard” 2022. gada mākslinieku topā viņš ierindojas 9. vietā.

Platformas “Spotify” ikmēneša klausītāju topā viņš ierindojas godalgotajā 1. vietā. Daudzām no viņa dziesmām ir teju pāri miljards klausījumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Ģirts Majors uzskata šo par vienu no grandiozākajiem notikumiem Baltijā: “Viens no lielākajiem notikumiem viennozīmīgi ir “The Weeknd” koncerts Tallinā, kurš ir izpārdevis pie 50 000 biļetēm dažās nedēļās. Tas būs varens koncerts tieši aktuālajā mūzikā.”

Turnejā “After Hours Til Dawn” tiek atzīmēts “The Weeknd” 2020. gada albums “After Hours”. Tā hits “Blinding Lights” tika nosaukts par visu laiku karstāko “Billboard Hot 100” dziesmu nr. 1. Ar viņu uzstāsies arī tādi lieli vārdi pasaulē kā “Kaytranada” un “Mike Dean”. Piemēram, “Kaytranada”  ir viens no skaļākajiem vārdiem producēšanas un DJ pasaulē pašlaik. Biļetes uz “The Weeknd” koncertu vairāk nav pieejamas.

Leģendārais “Depeche Mode” Igaunijā

Ar vienīgu koncertu Baltijā pasaulslavenā grupa “Depeche Mode” 6. augustā uzstāsies Igaunijā – Tallinas Dziesmu svētku estrādē.

Šī ir viena no leģendārākajām britu grupām, kuras darbība aizsākās 80. gadu sākumā, un tā turpina koncertēt vēl aizvien. Pašlaik grupā ir Deivs Gahans (vokāls un dziesmu autors) un Martins Gors (taustiņinstrumenti, ģitāra, vokāls un galvenais dziesmu rakstītājs).

2020. gadā grupa “Depeche Mode” tika godināta rokenrola slavas zālē.

“Memento Mori” ir “Depeche Mode” 15. studijas albums un turpinājums 2017. gada kritiķu atzinīgi novērtētajam albumam “Spirit”, kas sasniedza 1. vietu 11 valstīs un ierindojās topu augšgalā daudzās citās valstīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar pārdotiem vairāk nekā 100 miljoniem ierakstu un 35 miljoniem fanu visā pasaulē, “Depeche Mode” joprojām ir aktuāla un ietekmīga grupa.

Vēl ir pieejamas biļetes uz grupas brīvdabas koncertu Tallinā.

“Imagine Dragons” atgriežas Baltijā

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Iepriekšējā gadā daudzi devās uz “Imagine Dragons” koncertu, kas norisinājās tepat Rīgā. Šogad, 16. augustā, būs iespēja vēlreiz šo grupu dzirdēt Viļņā.

Viņi uzstāsies ar to pašu “Mercury Tour”, šī tūre atzīmē grupas ļoti gaidītā albuma “Mercury – Acts 1 & 2” izdošanu, kas nākamajā gadā sāksies Dānijā, pirms došanās uz Itāliju, Horvātiju, Poliju, Lietuvu, Franciju, Izraēlu un Grieķiju.

“Es domāju, ka tā lielā mērā ir tā pati turneja, bet tas nenozīmē, ka viņi katrai valstij kaut ko pieskaņo. Tās lielās tūres ir kā tāds liels teatrāls šovs. Gatavs veidojums, kas ir iestudēts un vienkārši tiek atrādīts. Jo pieprasītāka, jo ilgāk notiek,” turneju Lietuvā komentē Ģirts Majors.

Leģendārie vācieši “Rammstein” Lietuvā

Līdzīgi kā “Imagine Dragons” arī “Rammstein” atkārtoti uzstāsies Baltijā.

Viena no visu laiku vispopulārākajām Vācijas supergrupām “Rammstein” uzstāsies Lietuvā. Ar vienu no saviem līdz šim iespaidīgākajiem brīvdabas šoviem grupa uzstāsies Viļņas Viņģa parkā 2023. gada 22. maijā. Šis būs pirmais “Rammstein” Eiropas stadionu koncerttūres 2023. gada koncerts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis būs iespaidīgs koncerts! Skatuves konstrukcija, kas reizēm slejas pāri stadiona jumtam, ugunī un liesmās izgaismots šovs, “Rammstein” iestudējuma humors – tas viss vienā izcili kvalitatīvā, unikālā šovā.

Ar vairāk nekā 20 miljoniem pārdoto ierakstu visā pasaulē, “Rammstein” neapšaubāmi ir viena no pēdējās desmitgades visvairāk kritiķu un komerciāli veiksmīgākajām atzītākajām rokgrupām pasaulē. Kopš dibināšanas 1994. gadā Rammstein hiti “Du Hast”, “Benzin”, “Engel”, “Amerika”, “Sonne”, “Ich Will”, “Pussy” un daudzas citas ir dominējušas Eiropas mūzikas topos un iekļautas neskaitāmos filmu skaņu celiņos. Viņu dinamiskā karjera ir nopelnījusi Rammstein 30 dažādu balvu nominācijas, tostarp divas “Grammy”.

Grupa saņēmusi 10 Echo, divus Kerrang! un vienu MTV Eiropas mūzikas balvu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm