Koknesē bez maksas apskatāma medību trofeju izstāde

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Vidusdaugavas reģiona klientu centrā Koknesē, Blaumaņa ielā 3, līdz 11. jūnijam bez maksas skatāma Aizkraukles novada medību trofeju izstāde “Koknese 2023”.

3. jūnijā 8:40

Izstādē aplūkojamas savvaļas medību trofejas, kas iegūtas Aizkraukles novada teritorijā laikā no 2019. līdz 2023. gadam. Pirms medību trofeju izstādīšanas, tās vērtēja ekspertu komisija vecākā starptautiskā CIC medību trofeju vērtētāja Jāņa Baumaņa vadībā. Vērtēšanas darbā piedalījās arī septiņi sertificētie CIC trofeju vērtētāji: Līga Jansone, Guntis Zembergs, Rimants Zeltzaķis, Agris Čibulis, Ansis Freimanis, Toms Poškus un Viktors Ivanovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Varis Sīpols
viens no izstādes galvenajiem iniciatoriem

“Vērojot izstādītos mednieku guvumus, ir skaidrs, ka mednieks uz mežu vairs neiet tikai gaļas pēc, bet medī daudz atbildīgāk, domājot par selekciju, populācijas kvalitāti, ko apliecina augstvērtīgās trofejas.”

“Prieks, ka Aizkraukles novadā joprojām izdodas iegūt arī cienīgas aļņa trofejas. Šajā izstādē kopumā ir 16 aļņu trofejas, no kurām četras atbilst bronzas medaļas vērtējumam,” skaidro ekspertu komisijas vadītājs Jānis Baumanis.

Kopumā vērtēšanai tika izstādītas 164 medību trofejas, kuras lielākoties iegūtas Aizkraukles novada teritorijā pēdējos trīs gados. Viskuplāk izstādē pārstāvētas staltbriežu trofejas. Kopumā novērtēta 101 trofeja, no kurām 16 saņēmušas zelta medaļai atbilstošu vērtējumu, 53 sudraba, bet 28 bronzas medaļai atbilstošu vērtējumu.

Nākamās populārākās ir stirnāžu trofejas. No novērtētajām 27 trofejām, sešas atbilst zelta medaļas vērtējumam, astoņas – sudraba, bet divas – bronzas medaļai. Izstādē apskatāmi arī meža kuiļu ilkņi, vilku, lūšu, bebru un āpšu galvaskausi, kā arī vairāki dzīvnieku izbāzeņi.

Izstādi var apmeklēt darba dienās no plkst. 10. līdz 18, brīvdienās – no plkst. 10 līdz 16.

Medniecība ir viena no senākajām cilvēku nodarbēm. Gan medību veidi, gan to nozīme laiku gaitā ir manījusies, piešķirot medībām citus uzdevumus, vienlaikus liekot mainīties arī medniekiem. Mednieki,  mežsaimnieki un lauksaimnieki sastopas ar sarežģītiem uzdevumiem, jo vienlaikus jānodrošina gan katras sugas dzīves vide un populācijas blīvums, lai mazinātu postījumus zemes apsaimniekošanas nozarēm, gan jāsamazina riski sabiedrībai, piemēram, autoceļu izmantošanas laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izstādi organizē Latvijas Mednieku savienība, Latvijas Medību trofeju vērtēšanas nacionālā komisija un Latvijas mednieku asociācija sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” Vidusdaugavas reģionu, SIA “BILLERUD Latvia”, SIA “O.K.KOKS” un SIA “MV Tara”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm