Grupa "Klaidonis" ar plašu koncerttūri svinēs grupas solista Māra Slokas 60 gadu jubileju

Svinot grupas “Klaidonis” solista Māra Slokas 60 gadu jubileju, šā gada decembrī Latvijas koncertzālēs izskanēs mūziķa jubilejas tūre “Kantrī un šlāgermūzikas svētki. Mārim Slokam 60”. Koncerttūre sāksies 2. decembrī ar koncertu Valmieras Kultūras centrā, pēc tam turpināsies citur Latvijā. Koncertos piedalīsies arī jubilāra draugi, kuros skanēs “Klaidoņa” labākās dziesmas: “Zarus nelauz”, “Aizvijas ceļš”, “Mazā dvēselīte” un citas.

2022. gada 28. novembrī 11:18

Šodien, 28. novembrī, kantrīmūziķis un grupas “Klaidonis” solists Māris Sloka svin savu 60 gadu jubileju. Atskatoties uz radošo veikumu, pirmais skaļais talanta apliecinājums bija dziesma “Mazā dvēselīte” ar Elīnas Zālītes vārdiem, kas ieguva labākās dziesmas titulu 2005. gada Bauskas kantrimūzikas festivālā, pārliecinoši – “Šlāgeraptaujā 2005”, kā arī tajā pašā gadā saņēma AKKA/LAA Bezgalības balvu kā gada visvairāk atskaņotā dziesma Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Celtniecība un mūzika Māra Slokas dzīvē iet roku rokā.

mūziķis Māris Sloka

“Esmu lauku cilvēks, man patīk vienkārša melodija, vārdi – lauku mūzika, un tas pats kantrī.”

Iespējams, viss būtu citādi, ja mūziķa bērnība neaizritētu Popē. Māra vecāki nebija mūziķi, bet labi dziedātāji, un, uzsācis skolas gaitas, zēns 2. klasē sāka apgūt mežraga spēli Ventspils bērnu mūzikas skolā. Taču pēdējais autobuss uz Popi devās, pirms stundas bija beigušās, tā nu izglītošanās mūzikā gāja secen.

Popes pamatskolai sekoja Mālpils Lauksaimniecības tehnikums un Lauksaimniecības akadēmijas Lauku celtnieku fakultāte. Jau Mālpilī mācoties, Māris Sloka privāti mācījās dziedāšanu pie pedagoģes Maigas Grietēnas. Viņa ieteica jaunietim balss dotumus izkopt Tautas estrādes ansamblī “Sigulda”, kur tolaik dziedāja arī Nauris Puntulis. 1979. gadā Bauskas rajona Vecsaulē M. Sloka dibināja savu pirmo grupu, ko nosauca par “Relako” (vārdu savienojuma “reti laba kompānija” saīsinājums).

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Māra Slokas pēc skaita sestā grupa veidojās, gatavojoties 1. Bauskas kantrīmūzikas festivālam, Bauskā 1999. gadā, un 2001. gadā tai tika dots nosaukums “Klaidonis”, kas likās muzikāls un viņu dziesmām atbilstošs. Iepriekš Māris Sloka divus albumus – “Sestdienas vakarā” un “Klaidonis” – izdevis ar nosaukumu “Dace un Māris”, dziedot gan tradicionālas, gan paša sacerētas dziesmas arī duetā ar toreizējo dzīvesbiedri Daci Sloku.

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

2004. gadā klajā nāca grupas “Klaidonis” debijas albums “Gaidot mājās”, kurā iekļautās Māra Slokas dziesmas “Ceru, gaidu”, “Nedaudz tuvāk, māt” un citas joprojām ir iemīļotas un populāras. Taču slavas virsotne tika sasniegta, pateicoties dziesmai “Mazā dvēselīte”, kas vairākus gadus “Latvijas Radio 2” bija visspēlētāko dziesmu sarakstā. 2005. gadā klajā nāca otrais grupas “Klaidonis” albums “Tik ātri aizskrien laiks”. Tam sekojuši albumi “To jau nepateiks neviens” (2007), “Pārdomu laiks” (2009), “Pieskāriens” (2015),  “Ar smaidu saulrietā” (2016), kam lielāko daļu dziesmu radījis Māris Sloka, kurš ir arī grupas “Klaidonis” galvenais solists un dziesmu autors. CD “Ar smaidu saulrietā” 2017.gadā ieguva Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons”. 2007. gadā Māris Sloka piedalījās TV šovā “Dziedi ar zvaigzni” pārī ar psiholoģi Ainu Poišu, pēc tam ieskaņojot kopīgu dziesmu “Es gaidīšu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopā ar saviem mūziķiem Māris aktīvi muzicē dažādos pasākumos visā Latvijā, ik pa laikam brauc ciemos pie tautiešiem Lielbritānijā, Īrijā, uzstājas arī Lietuvā, ar labiem panākumiem piedalījies Latvijas TV “Šlāgeraptaujā” un “Amigo Dzintara dziesmu aptaujā”.

Dziesmas Māris Sloka sacer arī savai meitai Evijai Slokai, ar kuru dziedāti arī dueti.  Savukārt šobrīd paralēli darbam studijā ar “Klaidoni”, Mārim Slokam ir izveidojusies laba sadarbība ar ģitāristu – aranžētāju Jāni Misiņu, un, iespējams, jau nākamgad klajā nāks studijas albums.

Māra Slokas un “Klaidoņa” koncerti notiks:

  • 2. decembrī pulksten 19.00 Valmieras Kultūras centrā (viesos “Kantoris 04”)
  • 3. decembrī pulksten 18.00 Rēzekne, Latgales vēstniecība GORS (viesos “Apvedceļš”)
  • 4. decembrī pulksten 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā (viesos “Zelta kniede”)
  • 9. decembrī pulksten 19.00 Rojas Kultūras namā (viesos “Dakota”)
  • 10. decembrī pulksten18.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” (viesos “Dakota”)
  • 11. decembrī pulksten 16.00 Jelgavas Kultūras namā (viesos “Zelta kniede”)
  • 16. decembrī pulksten 19.00 Smiltenes Kultūras centrā (viesos Ineta Rudzīte)
  • 17. decembrī pulksten 18.00 Bauskas Kultūras centrā (viesos Mārtiņš Jātnieks)
  • 11. februārī pulksten 18.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī (viesos “Apvedceļš”, “Dakota”, “Zelta Kniede” u.c.)
  • 14. februārī pulksten 19.00 Kultūras centrā “Ulbrokas Pērle” (viesos “Zelta kniede”)

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm