Dodies uz garšīgu un jautru vasaras sagaidīšanu saldējuma svētkos Rūjienā

Kupenas pārvērtušās no aukstām uz ziedošām un pārcēlušās uz kokiem, lai smaržotu ābelēs un plūmēs. Un aukstums koncentrē visu spēku vienuviet, tas vairs nekož degungalā un vaigos, bet, kļuvis par saldējumu un pasakainu garšu piepildīts, kūst uz mēles. Pavasaris prot izplaucēt visādas labas lietas, arī garšīgu un jautru vasaras gaidīšanu Rūjienas saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienā 27. maijā!

25. maijā 15:08

Rūjienas centrā no pulksten 9.00 – 15.00 būs svētku tirdziņš, Laika skvēra parkā – mūzika, kā arī svētku mielasts. Uz skatuves pulksten 11.00 redzēsim grupu “Atestāts”, pulksten 14.00 vokālo ansambli “Dimantiņi”, pulksten 14.30 PACIFIC K, no pulksten 19.00 uzstāsies “Kautkaili”, Patrisha un Miks Dukurs ar grupu. Pulksten 18.00 trikus rādīs iluzionists Edžus. Laba mūzika un svētku vadīšana būs radio “Tev” dīdžeja Rūdolfa Švēdes pārziņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mazākie svētku viesi aicināti pulksten 12.30 noskatīties izrādi, atrakciju parks Ligzdas kalnā būs atvērts no pulksten 10.00 – 18.00.

Ikviens gaidīts piedalīties svētku aktivitātēs no pulksten 10.00 – 16.00 pie pieminekļa “Tālavas taurētājs”, kā arī skatīt pulksten 11.40 moto parādi Rīgas/ Upes ielā.

Svētku izskaņā pēc pulksten 23.30 balle kopā ar grupu “The Picture”. Protams, “Rūjienas saldējums” būs parūpējies par lieliskiem pārsteigumiem.

Šie būs dubulti svētki, jo tiks svinēta arī Rūjienas vārda diena. Pulksten 16.00 vārda dienas svinības Rūjienas estrādē atklās orķestris “Tālavas taurētājs”. Jāatgādina, ka Rūjienas vārda diena nav iedomājama bez tradicionālajām svētku tortēm.

Tos, kuri vēlas uz svētkiem ierasties pa ūdens ceļu, var doties ceļā ar laivu vai supiem braucienā pa Rūju no Naukšēniem (sākums pie “Rūjas Nārām”) līdz Rūjienai. Dalības maksa šai norisei ir 5 eiro, kā arī papildmaksa par laivas, supdēļa iznomāšanu, ja nav sava. Plašāka informācija šeit.

Svētku programma šeit.

Svētku vēsture

  • 2001. gadā pilsētas pašvaldība sadarbībā ar “Rūjienas piensaimnieku biedrību” rīkoja pirmos Latvijas saldējuma svētkus ar moto “Rūjiena – saldējuma galvaspilsēta”.
  • Savukārt 2008. gadā pirmo reizi tika atzīmēta Rūjienas vārda diena. Ideja radās bērnudārzā “Vārpiņa”, kādam puisītim vēloties uzzināt, kad Rūjiena svin vārda dienu. Talkā nāca Rūjienas Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vēstures avotos atrada informāciju par Rūjenes pārdēvēšanu par Rūjienu 1923. gada 29. maijā. Līdz 2016. gadam tieši šajā datumā ik gadu tika svinēta Rūjienas vārda diena.
  • 2017. gadā svētku atbalstītāju pulkam pievienojās uzņēmums “Rūjienas saldējums”. Tādējādi tika aizsākta tradīcija pilsētas vārda dienai tuvākajā sestdienā svinēt arī Rūjienas saldējuma svētkus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm