Dobeles ceriņu dārzs aicina uz klasisko mūzikas koncertu zem ziedošajiem ceriņiem

Maijā ceriņu ziedēšanas laiks rit pilnā sparā un ceriņu daudzveidība krāsās un aromātos pārņem Latvijas viensētu pagalmus, pilsētu dārzus un arī Dobeles ceriņu dārzu, kas 26. maijā pulksten 19.00 jau 20. reizi klausītājus pulcēs uz klasiskās mūzikas koncertu – “Es mīlu tevi, dzīve!”

24. maijā 15:39

Koncerta programmā atskaņos Dž. Verdi, Dž. Pučīni, G. Doniceti, R. Leonkavallo opermūziku un A. Piacollas, K. Veila, N. Rotas un R. Paula skaņdarbus. Koncertā skaņdarbus izpildīs solisti: Ilona Bagele (mecosoprāns), Jūlija Vasiljeva (soprāns), Evita Zālīte-Grosa (soprāns), Artjoms Safronovs (tenors), Juris Vizbulis (tenors) un Rihards Mačanovskis (baritons).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Instrumentālā grupa pianistes Ilzes Ozoliņas vadībā: Inga Ozola (čells), Svetlana Okuņa (vijole), Inita Āboliņa (akordeons), Armands Ābelīte (trompete), Normunds Everts (sitamie instrumenti) un Andrejs Puškarevs (kontrabass). Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva

Koncerta pirmajā daļā skanēs itāļu komponistu opermūzikas pērles, bet otrajā – krāšņi un pavasarīgi skaņdarbi no populāriem mūzikliem un kinofilmām. Vairāk informācijas par koncertu šeit.

Pasākuma laikā darbosies ģimenes restorāna “Hercogs” bufete.

“Sirsnīgi aicinām sākt vasaru ar iedvesmojošu koncertu un dzīves svinēšanu smaržojošā ceriņu dārzā. Skaistā mūzika, krāšņā ziedēšana un smaržu pielietais gaiss uzrunās ikvienu sirdi, kas mīl mūziku un dārzu. Skaistais piedzīvojums būs iedvesma un prieks jauna radīšanai un darīšanai,” aicinot visiem izbaudīt skaisto dārzā, teic Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele.

Dobeles ceriņu dārzā var apskatīt lielāko ceriņu kolekciju Eiropas Savienībā, kurā kopumā ietvertas vairāk nekā 240 šķirnes. Starp kurām ir gan Pētera Upīša un Laimoņa Kārkliņa, gan arī ārzemju selekcionāru radītie ceriņi. Vecākie un iespaidīgākie krūmi ir pat 30 gadus veci.

Dārzā krāšņi zied arī dekoratīvās ābeles un savus lielos ziedus ver arī kokveida peonijas.

Kā ierasts, apmeklējot dārzu, tiek piedāvāts arī iegādāties Dārzkopības institūta plašo produkciju un dažādu šķirņu ceriņu, augļu koku un citu veidu dekoratīvos stādus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceriņu ziedēšanas laikā dārzs ir atvērts katru dienu no pulksten 9.00 līdz 21.00, arī sestdienās un svētdienās.

Ceriņu dārza apmeklējuma cenrādis un piedāvājums skatāms šajā saitē šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm