Ar koncertu "Sākam pavasari!" sāksies orķestra "Rīga" pavasara festivāls "Windstream"

VEF Kultūras pilī, pavasara pirmajā dienā, 20. martā, pulksten 19.00 ar koncertu “Sākam pavasari!” sāksies orķestra “Rīga” pavasara festivāls “Windstream”.

16. martā 15:44

Atklāšanas koncertā “Sākam pavasari!” 20. martā pulksten 19.00  varēs dzirdēt 20. gadsimta otrās puses deju mūziku džeza ritmos, to atskaņos orķestra “Rīga” bigbends Roberta Martini vadībā un dziedātājs Daumants Kalniņš, bet mūziķu skanējumu izkrāšņos stepa deju grupa “Soul Tap” un dejas mākslinieki Egija Abaroviča un Reinis Rešetins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivals “Windstream” turpināsies 25. martā pulksten 19.00 Rīgas Domā ar koncertu “Klusuma dziesmas aizvestajiem”. Šis koncerts būs veltīs komunistiskā genocīda upuru piemiņai, programma ir veidota kā lūgšana par represijās cietušajiem.

Skanēs latviešu komponistu skaņdarbi – Viļņa Šmīdberga “Sēru mūzika” un Jāņa Mediņa dvēseliskā “Ārija”, savukārt no ārvalstu komponistu darbiem programmā – Arvo Pērta “Fratres”, Džeimsa Bārnsa “Reverie” no 5. simfonijas “Phoenix”, Ralfa V. Viljamsa simfonija “Dona nobis pacem” un Johana Sebastiana Baha “Čakonna”. Koncertu diriģēs Valdis Butāns.

7. aprīlī, Lielajā Piektdienā, pulksten 19.00 “Windstream” koncerts izskanēs Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Tajā kopā ar orķestri “Rīga” muzicēs kamerkoris “Ave Sol” un mecosoprāns Ieva Parša, pie diriģenta pults – Jurģis Cābulis. Programmā – Karla Dženkinsa vērienīgais, pasaules atzinību guvušais un svinīgais “Stabat Mater”.

Turpinot festivāla tradīciju, 10. aprīlī pulksten 15.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks pasākums ģimenēm un bērniem “Lieldienu plaukstiņpolka ar orķestri “Rīga”” – dzīvespriecīga, aizraujoša programma kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu. Īpaša uzmanība šoreiz būs pievērsta dejai – no plaukstiņpolkas līdz pat iezemiešu dejai. Mūziķu priekšnesumu papildinās stepa deju grupa “Soul Tap”.

Festivāla organizatori informē, ka iepriekš izsludinātais festivāla koncerts “Jauns” nenotiks, tos, kas iegādājās biļetes uz šo koncertu, aicina tās atgriezt jebkurā “Biļešu Paradīzes” kasē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes uz atklāšanas koncertu “Sākam pavasari!” ir pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, savukārt uz pārējiem festivāla koncertiem ir ieeja bez maksas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm