Festivāli Latvijā 2023. gada vasarā: izklaides un atpūtas pasākumi visdažādākajām gaumēm

Vasaras sezona ir klāt, un tas ierasti ir labākais laiks, kad ļauties festivālu burvībai. Kā nepalaist garām šīs vasaras kāroto pasākumu? Portāls “tv3.lv” sarūpējis šīs vasaras ceļvedi ar festivāliem visdažādākajām gaumēm.

24. aprīlī 15:33

Osokina Brīvības festivāls

Kad? 7. maijs līdz 11. jūnijs
Kur? Rīga un Valmiera

7. maijā tiks atklāts Osokina Brīvības festivāls Ukrainai, kas līdz 11. jūnijam Rīgā un Valmierā dažādos pasākumos pulcēs neskaitāmus māksliniekus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivāla programma papildināta ar koncertiem, lekcijām, diskusijām, meistarklasēm un jauniem dalībniekiem. Tā ieskaņas pasākumos un desmit koncertos piedalīsies “Labvēlīgais Tips”, “Melo-M”, Ralfs Eilands, Katrīna Gupalo, Georgijs Osokins, “Kremerata Lettonica”, Sonora Vaice, Platons Buravickis, Gundars Āboliņš, Dita Lūriņa, Ģirts Krūmiņš, Kristīne Garklāva, pats Andrejs Osokins, kā arī mūziķi, mākslinieki un aktieri no Ukrainas un daudzi citi.

Plašāka informācija par festivālu un tā koncertiem andrejsosokins.com

“Under”

Kad? 19. un 20. maijā
Kur? Rīga

Festivāls “Under” paziņojis pirmos 2023. gada galveno mākslinieku vārdus. Viņu vidū būs: kanādiešu zvaigzne Tiga no Turbo Recordings, skotu tehno duets Slam DJs no Soma Records, Čikāgas māksliniece Alinka un satriecošais itāļu queer-duets Hard Ton ar uzstāšanos “dzīvajā”.

Starp “Under 2023” pirmo dalībnieku vārdiem ir Baltijas klubu skatuves pārstāvji Merimell no Igaunijas un Mountak no Lietuvas, kā arī latviešu grupa Podruga ar live, un vietējie vadošie pagrīdes dīdžeji Ksenia Kamikaza, Taran & Lomov, E91, D I N, Lévi, Elvi Soulsystems, Laiva Maikule un DJ Orthodox no Liepājas. Nākamie mākslinieki tiks paziņoti pēc dažām nedēļām.

Organizatori ziņo, ka ceturtā festivāla norises vieta tiks atklāta īsi pirms festivāla sākuma un šāda veida muzikāli pasākumi tur vēl nav notikuši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk informācijas: underfestival.com

Brīvdabas festivāls “Forest”

Kad? 26.-27. maijs
Kur? Ezeriņi, Vecsvirlauka, Jelgavas novads

Jau otro gadu pēc kārtas, 26. un 27. maijā festivāls “foRest” iekustinās Tavu vasaras sākumu – brīvā dabā, mūzikas un kultūras pavadījumā.

Šogad festivāls koncentrējas uz nospiedumiem – gan tiem, kurus atstājam ar emocijām un darbiem, gan neapturamajiem, apkārtējās dabas procesiem.

“foRest” apmeklētājus sagaida dažādāko nospiedumu savienošanās vienā laikā un telpā – pieturoties pie DIY (dari pats) tradīcijas un formāta – ar latviešu un ārzemju māksliniekiem, performancēm, meistarklasēm, aktivitātēm un jautrām sarunām.

Vairām informācijas šeit.

“Reperu vasara’23”

Kad? 2. jūnijs
Kur? Wondersala, Andrejsalā

Andrejsalā 2. jūnijā ar festivālu “Reperu vasara” tiks atklāta brīvdabas koncertu sezona.

Pasākuma pirmajā daļā “Repa sprints” ar divu stundu kopīgi veidotu priekšnesumu uz skatuves kāps vairāki pašmāju hiphopa mākslinieki – repa duo Ods un gocha, aizvadītā gada spilgtākais debitants Wiesulis, reperis E.V. ar albuma “Jaunā pagrīde” programmu, kā arī Kjuumanis un hiphopa apvienība no Salaspils “Prospekti”.

Otrajā daļā klausītājiem būs iespēja pieredzēt pašmāju repa scēnas daudzveidību, sākot ar Latvijas lielākās un ilgāk pastāvošās apvienības “Kreisais Krasts” priekšnesumu, turpinot ar vienu no šī brīža straumēšanas servisu topu līderiem, pop-hiphopa grupu “Olas”, un vakara noslēgumā sagaidot šī gada “Zelta mikrofons” labākā hiphopa albuma balvas laureātu rolandu če ar īpaši sagatavotu solo programmu #reperuvasara sezonas atklāšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakara vadītājs – E.V. (Kārlis Pauls Šēnhofs). Pie DJ pults saimniekos producenti un bītmeikeri Pre’Set un Veiders, kuri iepriecinās ar karstiem bītiem un aktuālām pašmāju hiphopa dziesmām.

Vairāk informācijas: reperuvasara.lv, wondersala.lv

Mūzikas un mākslas festivāls “Muižas stāsti”

Kad? 3. un 4. jūnijā
Kur? Cēsu novada Nītaurē

3. un 4. jūnijā Cēsu novada Nītaurē norisināsies Mūzikas un mākslas festivāls “Muižas stāsti”. Abas dienas paredzēta daudzpusīga dienas un vakara programma: 3. jūnijs tiks veltīts mūzikai un mākslai, savukārt 4. jūnijs – Sporta svētku aktivitātēm. Festivāla īpašie viesi – dziedātāja Ieva Kerēvica, grupa “Credo” un bigbends “Cēsis”.

FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

“Zobens un Lemess”

Kad? 9. un 10. jūnijs
Kur? Bauskas pilskalna parks

Astotais festivāls “Zobens un Lemess” notiks 2023. gada 9. un 10. jūnijā jau ierastajā Bauskas pilskalna parkā.

Pirmās izziņotās grupas: “Sakis Tolis” (Rotting Christ frontmena soloprojekts, Grieķija), “Skyforger”, “Nokturnal mortum” (Ukrainas Black/Pagan metāla skatuves pamatlicēji).

Nakšņošana festivālā paredzēta apsargātā bezmaksas telšu pilsētiņā, kas atradīsies festivāla teritorijā. Uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi, tostarp labierīcības, kvalitatīva ēdināšana, atspirdzinoši dzērieni, plaša alus izvēle, tajā skaitā Craft alus un sidrs, kā arī mūzikas atribūtikas un suvenīru teltis, medpunkts un peldvieta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī šogad festivālā būs “Senais ciems”, kurā varēsiet vērot vēstures rekonstrukcijas klubu aktivitātes, seno karavīru un bruņinieku cīņu paraug-demonstrējumus, “Spēka spēles”, dažādas meistarklases, noklausīties vēsturiski izglītojošas lekcijas un vērot krāšņas uguns skulptūras.

Vairāk informācijas: zobensunlemess.lv

“Nostalgia Fest ’23”

Kad? 9. un 10. jūnijs
Kur? Mežaparka Lielā estrāde

9. un 10. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē notiks starptautisks populārās mūzikas festivāls “Nostalgia Fest ’23”.

9. jūnijā uz lielās skatuves uzstāsies “Secret Service”, “Joy”, Lian Ross, “FR David”, “Mr.President” un “Dr.Alban”.

Uz skatuves kāps arī dīdžeji no dažādām radiostacijām, kā arī tie, kas 1980., 1990. un 2000. gados satricināja pieprasītākās deju grīdas un laukumus Rīgā.

10. jūnija uzstāsies Pupo, In-Grid, “Baccara”, Ricardo Fogli, Jenny from “Ace of Base”, Samantha Fox, Stefan Track Dschinghis Khan.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk informācijas šeit.

“Beach Fest Rēzeknē”

Kad? 10. līdz 11. jūnijs
Kur? Kovšu ezera kempinga vieta

Pirmo reizi Rēzeknē, Kovšu ezera krastā, jaunajā kempinga vietā “Camper Park” notiks pludmales ballīte divu dienu garumā.

Tas būs aizraujošs un raibs vasarīgu emociju piedzīvojums, kas sevī iekļaus koncertus, dažādu žanru DJ performances uz divām skatuvēm, šovus, putu balli bērniem, radošās darbnīcas un citus pārsteigumus.

Galvenā skatuve pulcēs ap sevi visdažādākās mūzikas cienītājus, jo dienas sākumā tur būs putu balle bērniem (un ne tikai), pēc kuras uz skatuves kāps festivāla Summer House leģendas un aizsācēji Ed Mag un SteveK, kā arī Rēzeknes džezisti “Never Ending Question”, grupa no Daugavpils Mother’s Grandmothers, “Lagalīšu reps”, DJ Cimmis, DJ NonSerious un citi.

Biļetē iekļauts:
+ brīva 2 dienu piekļuve festivālam
+ Vieta telšu pilsētiņā
+ Apmeklējums visās radošajās un muzikālajās darbnīcās
+ Kuponu 1 bezmaksas apmeklējumam katrā festivāla piedāvātajā aktivitātē (piemēram, piepūšamās atrakcijas un batuti, piepūšamās atrakcijas uz ūdens, izbrauciens ar plostu u.c.)

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasākums piemērots arī ģimenēm ar bērniem. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.
Biļešu cena: 20 eiro
Ģimenes biļete: 35 eiro (2 +1 vai 2 + 2 )
Festivāla dienā biļetes cena būs dārgāka.

Vairāk informācijas par pasākumu un detalizēta programma: Ej.uz/BeachFestLV

“Holi Music Festival”

Kad? 29. jūnijs
Kur? Lucavsala

Ļauj mūzikai un krāsām sevi ievest citā pasaulē! Brīvdabas festivāls visas dienas garumā būs piesātināts ar daudzām satriecošām aktivitātēm – sākot no Holi krāsu mešanas līdz Latvijā iemīļotiem mūziķiem.

Uzstāsies grupas “Citi zēni” un “Mazais princis”, reperis Rolands Če, kā arī daudzi pazīstami DJ – Maija Rozīte-Krištopane, Bruno Drāke, Makree & Magnuss Eriņš, NF3, Aspirīns, Dubra.

Festivāla programmā – Bolivudas deju priekšnesumi, putu ballīte, hennas tetovējumi, sejas apgleznošana, Taro kāršu lasīšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļešu skaits ierobežots, jautrība neierobežota!

1€ no katras pārdotās biļetes tiks ziedots Biedrībai “Tavi Draugi”, ukraiņu atbalstam.

Vairāk informācijas: holimusicfestival.com

Festivāls “Rīgas Doms”

Kad? no 12. jūlija līdz 6. augustam
Kur? Rīgas Domā

12 koncertos no 12. jūlija līdz 6. augustam izskanēs nu jau 36. Starptautiskais Ērģeļmūzikas festivāls “Rīgas Doms”.

Koncertu programmās būs mūzika no pirmatskaņojumiem līdz klasikai, atzīmēsim izcilā vācu komponista Makša Rēgera 150gadi, izskanēs latviešu mūzikā samērā reti piedzīvota satikšanās – orķestris un ērģeles, arī smilšu skulptūras ukraiņu mākslinieces Tatjanas Gavriļenko izpildījumā, kas apvienosies ar Ukraiņu ainavām ērģeļmūzikā, Rīgas Saksofonu kvartets un sitaminstrumentu ansamblis “Riga Percussion” un 11 izcili latviešu un ārzemju ērģelnieki.

Visi koncerti ar videoprojekciju baznīcas zālē.

Rīgas Doma “Walcker” ērģeles vēl joprojām ir aktuālas un tikpat slavenas visā pasaulē – tās iedzīvina pirmatskaņojumus, iniciē jaunradi un nenogurstoši stāsta par klasiskām vērtībām.

Vairāk informācijas: doms.lv

FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

“Positivus”

Kad? 14.-15. jūlijs
Kur? Lucavsalā, Rīgā

“Positivus” ir mūzikas festivāls, kas ik gadu pulcē tūkstošiem apmeklētāju un ļauj klātienē baudīt gan pasaules slavenu mākslinieku, gan vēl jaunu un mazpazīstamu mūzikas talantu sniegumu. Slavens ar savu brīvo un relaksējošo atmosfēru, “Positivus” piedāvā aizraujošas mākslas un deju skatuves priekšnesumus, sniedzot festivāla apmeklētājiem izvēles dažādību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd apstiprinātie 2023. gada Positivus festivāla mākslinieki: Sam Smith, Metro Boomin, Gustavo, EARTHGANG, J.I.D, Little Big, Emotional Oranges. Festivāla programma tiks vēl ievērojami papildināta.

Vairāk informācijas: positivusfestival.com

“Zilonis”

Kad? 14.-16. jūlijs
Kur? Renda

Festivālā skanēs Death, Doom/Stoner, Punkrock, Alternativ mūzika, apmekētāji varēs baudīt alternatīvo mākslu, Street art, Sportu, saēsties vietējo proviantu, šķidro maizi no bāra, kā arī līdzpaņemto, sasildīties, mošojot, pie ugunskura, mīlējoties, un noplīst, kur pagadās, plāvā, “bomžu spotā”.

Ieeja būs. Info sekos.

Vairāk par festivālu šeit.

“Kurland Bike Meet 2023”

Kad? 14.-16.jūlijs
Kur? Ventspils, “Piejūras Kempings”

Jau 19. gadu Ventspilī notiks starptautiskais motociklistu saiets “Kurland Bike Meet”. Pasākuma programmā būs somu rokgrupas “Rocking Group”pirmreizēja uzstāšanās Baltijā, latviešu grupas “Montana” ar Mārtiņu Burke-Burkevicu, “Let It Burn” un “Easyriders” izklaidēs apmeklētājus gan piektdien un sestdien. Būs atrakscijas par “karstāko riepu” no motokluba “Curonians”MCC , gan motoblakusvāģu un triciklu izstāde.

Plānotā parāde Ventspils ielās 15. jūnijā plkst. 15.00 pulcēs ap 2500 braucēju un vairākus tūkstošus pilsētas viesu.

Ierašanās notikuma vietā, Ventspils pilsētā, “Piejūras kempingā”,sākot no piektdienas 14.jūlija 15.00 , kad motociklisti varēs sākt iekārtoties kempingā Vasarnīcu ielā 56.

Vairāk informācijas: mca.lv

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Kad? 15. jūlijs
Kur? Valmiermuižas parks, Dzirnavu iela 1, Valmiermuiža

Vasaras pilnbriedā, 15. jūlijā, Valmiermuižas parkā norisināsies ikgadējais starptautiskais Valmiermuižas etnomūzikas festivāls, kura galvenās zvaigznes šoreiz būs globālās jeb pasaules mūzikas industrijā īpaši iecienītie un Itālijas sauli allaž sev līdzi vedošie mākslinieki “Canzoniere Grecanico Salentino”.

Skandināvu kultūru šajā festivālā pārstāvēs “Torgeir Vassvik Band”, Ukrainu pārstāvēs grupa “Joryj Kłoc” – folkroka apvienība no Ļvivas, kas atradusi jaunu skanējumu tradicionālajiem ukraiņu instrumentiem.

Pazīstamākā pašmāju grupa festivālā šogad būs “Jauno Jāņu orķestris”. Tāpat kā pērn pēc dzīvās mūzikas programmas naktī uzstāsies arī etnodisko DJ duets – Dīvs Reiznieks un Kaspars Zaviļeiskis, piedāvājot kolorītu dažādas globālās mūzikas lecamprogrammu.

Vairāk informācijas: etnovalmiermuiza.lv

“Mākslas pikniks 2023”

Kad? 15. jūlijs
Kur? Lūznavas muižā

15. jūlijā no pulksten 15 līdz pulksten 23 Rēzeknes novada Lūznavas muižā norisināsies tradicionālais vasaras mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks 2023”.

Festivāla programmā šogad uzstāsies gan Latvijas mākslinieki, gan arī viesi no Lietuvas, Igaunijas, Itālijas un Lielbritānijas, piedāvājot ikvienam atrast sev interesējošu mākslas norisi un piedzīvot mūzikas, dejas, teātra, kino, cirka, tēlotājmākslas un dabas burvības mijiedarbību.

Vairāk informācijas: luznavasmuiza.lv

FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

“Jūrmalas festivāls”

Kad? No 15. līdz 23. jūlijam
Kur? Dzintaru koncertzālē

Ar desmit krāšņiem koncertiem no 15. līdz 23. jūlijam norisināsies devītais “Jūrmalas festivāls”, grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus.

Koncertos uzstāsies pianists Vestards Šimkus, tenors Aleksandrs Antoņenko, čellists Metjū Bārlijs, klavieru virtuozi – trīs Osokini,
akordeoniste Ksenija Sidorova, Jūrmalas festivāla orķestris un citi. Festivāla īpašie viesi būs Brodvejas mūziklu zvaigznes no Londonas.

Skanēs arī skaistākās operu ārijas, Zigmara Liepiņa operas ‘‘Parīzes dievmātes katedrāle” koncertuzvedums, koncerts “Dzimuši Latvijā” ar lielo un uzlecošo zvaigžņu piedalīšanos.

Vairāk informācijas: dzintarukoncertzale.lv

“Ghetto Games” festivāls

Kad? 21.-23. jūlijs
Kur? Ventspilī

Festivāls kā ik gadu aptverts dažāda līmeņa sporta sacensības gan ekstrēmajos sporta veidos, gan citās sportiskajās aktivitātēs. Šā gada festivāla programmā ietilps: Latvijas Inline kauss, skeitborda, skūteru, BMX, galda hokeja sacensības, kā arī visi tradicionāli “Ghetto Games” pasakumi – “Ghetto Basket”, “Ghetto Football”, “Ghetto Floorball”, “Ghetto Dance”, “Ghetto Fight” un “Brīvrunu batls”.

Notiks dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem, daudzi šovi, konkursi un trīs dienu “Ghetto Food” festivāls, kurā gardēži varēs palutināt savas garšas kārpiņas, jo ļoti plašs ēdienu un dzērienu klāsts – picas, kebabi, pankūkas, kafijas, burgeri, saldējumi, vafeles un daudz kas cits.

Vairāk informācijas: ghetto.lv

Sklandraušu festivāls Dundagā

Kad? 22. jūlijā
Kur? Dundagā

22. jūlijā no 12.00 Dundagā ikvienu apmeklētāju gaidīs tradicionālajā Sklandraušu festivālā “Pie galda, pie goda, pie labiem ļaudīm”, kurā ar daudzveidīgu svētku programmu godā tiks celts jau izsenis slavinātais kurzemnieku lepnums sklandrausis, dižrausis, burkānrausis jeb žograusis.

Kopā būšanas prieku visas dienas garumā nodrošinās daudzveidīga kultūras programma, tostarp būs iespēja izgaršot un baudīt daudzu cepēju radīto gardumu un šajā dienā Dundagā īpaši cildināto – sklandrausi.

Svētku programmu Dundagas Ev. luteriskajā baznīcā pulksten 12 aizsāks ģitārists Kaspars Zemītis un Anda Zemīte ar koncertu “Vasaras noktirne”. No pulksten 13 festivāls turpināsies gan Dundagas pils parka estrādē, gan tirgus laukumā, gan Dundagas pilī un tās apkārtnē.
Festivāla ietvaros notiks tirgus, kurā varēs iegādāties ne tikai sklandraušus, bet arī svaigus, veselīgus un gardus dažāda veida mājražotāju izstrādājumus. Savu radīto produkciju piedāvās arī amatnieki.

Būs arī lieliska iespēja piedalīties pieredzes bagātu saimnieču vadītajā sklandraušu cepšanas meistarklasē, kā arī darboties citās radošās darbnīcās.

Savukārt festivāla programmu noslēgs mūzikas grupas “Juuk” koncerts un zaļumballe kopā ar muzikālo grupu “Galaktika”.

Festivāls “Porta”

Kad? 27. līdz 29. jūlijam
Kur? Kuldīgā un Rīgā

27. jūlijā Kuldīgas pils parkā festivāla atklāšanas koncertā uzstāsies Somijas roķīgi dinamiskā powerhouse grupa “Okra Playground”, pēc kuriem īstenu vasaras ballīti iegriezīs pieci vīri – “Le Diable à Cinq” (pieci velli) no Kanādas.

28. jūlijā K. K. fon Stricka villā gaidāma četru mūziķu uzstāšanās. Vakaru atklās Franču solomākslinieks Julien Certin ar virtuoziem un visas maņas apreibinošiem akordeona stāstījumiem. Turpinājumā uz skatuves kāps viena no pašmāju enerģiskākajām apvienībām “Rahu The Fool”, kurai sekos Somijas dvēseliskā vienlaikus vijoļspēles un dziedāšanas meistare Päivi Hirvonen. Savukārt vakara noslēgumā jau Kuldīgas āres iesildījušie “Le Diable à Cinq” izkustinās klausītājus arī Rīgas koncertā.

29. jūlijā “Portas” vasaras koncertu noslēgumā skatītāji aicināti doties uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kurā no pulksten 16.30 uz divām skatuvēm būs iespējams piedzīvot mūzikas žanru dažādību, dabas maģiju pilsētas nomalē, kā arī uzlādēt savas emocijas līdz pat vasaras izskaņai.

Performances atklās mūsdienīgi harmoniskā apvienība “Duo Ruut” no Igaunijas. Turpinājumā franču romantiķis Julien Certin aizkustinās skatītājus uz ambient skatuves. Koncertu vidusdaļu piepildīs Somijas labāko tradīciju, varenas jaudas un nerimstošas enerģijas pilnie “Okra Playground”, pēc kuriem māksliniecisku maģiju radīs tubas virtuozs, askētiskais ziemeļnieks no Norvēģijas Daniel Herskedal.

Festivāla nedēļas nogali noslēgs Krimas tatāru balss, īsts mūzikas dārgakmens – dziedātāja Jamala no Ukrainas.

Tā kā grupas “Slatucada” mākslinieki saņēmuši Šengenas vīzas atteikumu, festivāla “Porta” koncertu programmā veiktas izmaiņas. 27. jūlijā Kuldīgā paredzētās grupas “Slatucada” vietā uzstāsies grupa “Le Diable à Cinq” no Kanādas.

Papildu informācija: festivalporta.lv

“Saldus Saule”

Kad? 28. un 29. jūlijs
Kur? Kalnsētas parks, Saldus

Festivālā šogad uzstāsies “Pērkons”, “Līvi”, Ivo Fomins, “Sudden Lights”, Felikss Ķiģelis, “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Inokentijs Mārpls”, “Linga”, Keitija Bārbale, “Aston Kais”, “B Optimist”, “Lapsene”, “Noslēpums”, “The Sound Poets”, “Oranžās Brīvdienas” un “The Hobos Club” un citi. Mākslinieku saraksts tiks papildināts, pilna programma tiks izziņota tuvāk festivālam.

No piektdienas vakara līdz svētdienas pusdienlaikam pļavā pie Cieceres upes būs pieejama festivāla telšu pilsētiņa, notiks atrakcijas, būs gan festivāla gadatirgus, gan bāri un ēdinātāji, bet visam pāri, kā vienmēr, festivālam “Saldus Saule” raksturīgā kopā būšanas, mūzikas, vasaras un dzīves svinēšanas sajūta.

Vairāk informācijas saldussaule.lv

“Laima Rendezvous Jūrmala”

Kad? 28.-30. jūlijs
Kur? Dzintaru koncertzāle, Jūrmala

No 28. līdz 30. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiks spožais, izsmalcinātais un romantiskais festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala”, kuru radījusi Laima Vaikule.

Pēdējos trīs gadus festivāls tika pārcelts dažādu globālu iemeslu dēļ, tāpēc šogad tas būs vērienīgāks un vēl īpašāks, nekā iepriekš. Organizatori pagaidām neatklāj visu uzaicināto mākslinieku vārdus, taču ir zināms, ka festivāla hedlaineris šogad būs Tanita Tikaram – britu-vācu pop/folka izpildītāja un dziesmu autore, kas pazīstama ar tādiem hitiem kā “Twist in my Sobriety” un “Good Tradition”.

Festivāls kā allaž pulcēs populārākās estrādes zvaigznes, pasaules mūzikas leģendas un aktuālos jaunos talantus. Unikālajā atmosfērā iecienīti mākslinieki uzstāsies negaidītos duetos un trio, un skatītājiem atkal būs iespēja baudīt īstus muzikālos “rendezvous”.

Vairāk par festivālu laimafestival.lv

“BB Summer Jam”

Kad? 29. jūlijā
Kur? Liepājas veikparkā “BB wakepark”

Par godu Liepājas veikparka “BB wakepark” desmitgades svinībām 29. jūlijā norisināsies sporta un mūzikas festivāls “BB Summer Jam”.

“BB wakepark” sezonas centrālais pasākums “BB Summer Jam” gaidīs publiku jau no pulksten 12, kad DJ Enkura izvēlētās mūzikas pavadījumā norisināsies azartiskas veikborda sacensības, galvu reibinošus paraugdemonstrējumus rādīs ne tikai veikbordisti, bet arī skeitborda, inline un BMX braucēji un dažādās aktivitātēs piedalīties tiks aicināti arī skatītāji.

Pasākuma vakara daļa ar brīvdabas koncertu programmu sāksies pulksten 20, kad uz skatuves kāps vietējais hiphopa žanra pārstāvis Packman, bet vakaru turpinās Baldones grupa “Tumors”, kas publiku priecēs ar dzirkstošu pankroka devu, kam sekos Liepājas grupas “Nasty Smile” atgriešanās koncerts. Savukārt pēcāk ar vasarīgiem deju ritmiem “BB Summer Jam” apmeklētājus aizraus elektroniskās mūzikas DJ Nina Elektrichka.

Plašāka informācija bbwakepark.lv.

“Vegānfestivāls”

Kad? 30. jūlijā
Kur? Lastādija, Maskavas iela 9, Rīga

30. jūlijā Rīgas apslēptajā dārgumā – kultūras kvartālā Lastādija – atgriezīsies “Vegānfestivāls” jeb lielākais augu valsts ēdiena festivāls Latvijā. Vairāki desmiti inovatīvu, dabai draudzīgu ēdinātāju un pārtikas ražotāju sniegs lielisku iespēju iepazīt daudzveidīgo, ilgstpējīgo un garšīgo augu valsts virtuvi.

Festivālā notiks arī aizraujošas meistarklases un interesantas diskusijas par vegānismu dažādās dzīves jomās – ģimenē, sportā un biznesā.

“Vegānfestivālā” ikviens varēs izmēģināt jaunas garšas, iepazīt inovatīvus vietējos ražotājus un uzzināt vairāk par augu valsts ēdienu – kur iegādāties vislabākos produktus, kā pagatavot pilnvērtīgas maltītes mājās un kāpēc savā ēdienkartē svarīgi ieviest vairāk vegānisku produktu.

Festivālu rīko biedrība “Dzīvnieku brīvība”, un ieeja paredzēta par ziedojumiem. Vairāk informācijas mājaslapā veganfest.lv

“Laba Daba”

Kad? 4.-6. augusts
Kur? Ratnieki, Līgatnes pagasts, Cēsu novads

Būs skatāmi un klausāmi plašā postfolka grupa “Juuk”, “Oranžās brīvdienas” un “TKP”, alternatīvā postpanka apvienība “Bēdu brāļi”, “Tumors”, “DJ Krankenwagen”, elektroniskās deju mūzikas māksliniece Vultura, rokgrupas “Nohow” un “Indygo”, leģendārā sintpopa grupa “Jumprava”, roka koncertmagnāti “Dzelzs vilks”, spilgtā pankgrupa “ŠŅK”, alternatīvās/indīroka apvienības “Satellites LV”, “Purple Negative”, “Stūrī zēvele”, “Nova koma” un “Aston Kais”, elektropopa projekti “Podruga” un “Baiba” (Latvija/Austrija), postfolka apvienības “Rāva” un “Zari”, postroka kamerorķestris “Das Sonntags Legion” un dziesminieks Imants Daksis.

Paplašinātā sastāvā uzstāsies romantiskais mūzikas duets “Čipsis un Dulais” kopā ar “Big Bang”, savukārt “Pienvedēja piedzīvojumi” festivālā uzstāsies īpašā sastāvā un skanējumā. Pavisam jaunā apvienība “NSR” (Nebijušu Sajūtu Restauratori) uzburs ainu par leģendārās grupas “NSRD” albumu “Medicīna un māksla”.

Ārvalstu viesu programmu papildinās norvēģu avangarda mākslinieki “Sturle Dagsland”, spēka meiteņu sastāva trio “Shishi” no Lietuvas, afro-soul mūziķe no Ugandas Apio Moro, vācu fankpanka apvienība “Brass Riot” un Izraēlas ritmiskās mūzikas projekts “Shaman Shaman”.

Festivālā būs skatāmas vismaz desmit teātra izrādes, performances un dzejas lasījumi, daudz kino, radošās darbnīcas, sporta spēles, amatniecības tirgus, dzīvo sapņu dārzs un daudzas citas norises. Lielākā daļa muzikālo priekšnesumu būs unikāli, veidoti tieši festivālam “Laba Daba”.

Vairāk informācijas: labadaba.lv

“Summer Sound”

Kad? 4.-5. augusts
Kur? Liepājas pludmale

Festivāls “Summer Sound”, kas 2022. gadā norisinājās jau 10. reizi, ir kļuvis par lielāko festivālu Latvijā un vienu no nozīmīgākajiem vasaras brīvdabas notikumiem Baltijā. Piedāvājot bagātīgu mūzikas un izklaižu programmu, aizvadītajā gadā pulcēja vairāk kā 40 tūkstošus apmeklētāju.

“Summer Sound 2023” notiks šī gada 4. un 5. augustā Liepājā. Divu dienu garumā festivāla apmeklētājiem ir iespēja vērot vairāk nekā 70 pašmāju un starptautisku mākslinieku koncertus, baudīt dažādas atrakcijas, šovus un atpūsties vienā no skaistākajām Eiropas pludmalēm.

Vairāk informācijas: summersound.lv

“Bauska Taste 2023”

Kad? 4. un 5. augusts
Kur? Bauskas Pilskalna parka estrāde

Mūzikas festivāls “Bauska Taste” šogad norisināsies jau piekto reizi, un uz divām skatuvēm pulcēs daudzus Latvijā populārus mūziķus. Festivālā pirmajā dienā uz festivāla skatuves kāps viens reperis Ozols un Latvijas Radio Bigbends, grupa “Sudden Lights”, grupa “Astro’n’out”, grupa “Triānas parks”, Aminata, grupa “Bel Tempo”, grupa “Kautkaili”, Lapsene un jaunā māksliniece Avéi. Par vakara ballītes atmosfēru rūpēsies DJ Rudd.

Otrajā dienā apmeklētājus sagaidīs grupa “The Roop” no Lietuvas, šarmantā skatuves dīva Linda Leen, estrādes dziedātājs Žoržs Siksna, Shipsea, grupa “The Sound Poets”, Katō, grupa “Rīgas modes”, muzikālā apvienība “Mazais princis” un reperis rolands če.

Arī šoreiz festivālu plānots aizvadīt labākajās “Bauska Taste” tradīcijās – ar “Pils” un “Parka” skatuvēm, atpūtas stūrīšiem laiskākiem mirkļiem, bezmaksas telšu pilsētiņu, kā arī īpaši veidotu bērnu zonu jaunākajiem vasarniekiem.

Vairāk informācijas bauskataste.lv.

Progresīvās mūzikas un mākslas festivāls “Progausis”

Kad? 11.-13. augusts
Kur? Cēsu novads, Kaives pagasts, Kaive, Kaives muižas parks

Jau otro vasaru pēc kārtas notiks progresīvās mūzikas un mākslas festivāls “Progausis”.
Tā ir brīnišķīga iespēja melomāniem un citiem labas mūsdienu skaņumākslas mīļotājiem baudīt mūziku, kas ikdienā neskan komerciālajās radiostacijās un nav dzirdama lielajos vasaras festivālos. No neordināras akadēmiskās mūzikas līdz izsmalcinātam progmetālam, no klasiska ārtroka līdz modernam džezrokam! Turklāt, prieku gūs arī acis, baudot vizuālo mākslu skaistajā Kaives muižas parkā, tālu prom no lielpilsētas burzmas.

Šogad ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem piedalās sekojoši mākslinieki: Advanced Blue, Akvalande, Baltā Klints, Chairmen, Doni Tondo, Eklektika, Egils Leimanis, Fonoplane, Mattergy, Mother, Reinis Jaunais & Daniele Mammarella, Treeeye, Trio Metamorfoze.

Vairāk informācijas šeit.

“Rīgas burgeru festivāls”

Kad? 11. un 12. augustā
Kur? Esplanādē, Rīgā

11. un 12. augustā Esplanādē norisināsies ikgadējais “Rīgas burgeru festivāls”.

Festivāla laikā paredzētas šovu programma, konkursi skatītājiem un citas izklaides DJ pavadībā, tostarp influenceru šovs, burgeru ātrēšanas sacensības un burgeru cīņas.

Festivāla noslēgumā notiks svētku koncerts, kurā uzstāsies pagaidām neizziņoti pašmāju mākslinieki.

“Tinte”

Kad? 12. augusts
Kur? Valmiermuižas parks

12. augustā Valmiermuižas parkā norisināsies vienas dienas festivāls “Tinte”, kas sevi piesaka kā šogad lielāko mūzikas festivālu Vidzemē.

Kā festivāla galvenie mākslinieki izziņoti Ukrainas mūzikas grupa “Kalush Orchestra”, kas ar dziesmu “Stefania” pērn uzvarēja “Eirovīzijā”. Uz festivāla galvenās skatuves kāps arī latviešu hiphopa leģenda Gustavo.

Dalību festivālā apstiprinājuši arī rolands če, projekts “Krata”, kurā darbojas DJ Dubra, Edavārdi un Čižiks, Zeļģis un producents Mickeen, Viņa, grupa “Age of Stones”, reperis Deniss, kā arī dīdžeji Toms Grēviņš, Egons Reiters, Magnuss Eriņš, All-viss, Funky DJ Elegant un gaidāmi arī citi pārsteigumi.

Festivāla “Tinte” organizatori gatavo īpašu galvenās skatuves instalāciju, lai pasākuma apmeklētājiem nodrošinātu labu redzamību un kvalitatīvu muzikālo baudījumu. Paralēli lielajai skatuvei darbosies DJ telts, ēdināšanas kvartāls un atpūtas zona.

Vairāk informācijas šeit.

Pļavas festivāls

Kad? 12. augustā
Kur? Mazjumpravas muižas teritorijā, Rīgā

12. augustā Rīgā, Mazjumpravas muižas teritorijā visas dienas garumā notiks pirmais Pļavas festivāls, kas veltīts Latvijas vērtīgajām, bet izzūdošajām dzīvotnēm – dabiskajām pļavām.

Pļavas festivāls sāksies pulksten 10, kad tiks atvērts pļavas produktu tirdziņš un sāksies arī pastaiga un savvaļas augu sēklu vākšanas meistarklase botāniķes Rūtas Sniedzes-Kretalovas vadībā.

Pasākumā par pļavu, dabas daudzveidību un ūdeņiem stāstīs pārstāvji no LDF projektiem urbanLIFEcircles un LIFE GoodWater IP, Rīgas Zoodārza un Rīgas domes.

Apmeklētāji varēs piedalīties tējas mandalu meistarklasē ar Evitu Lūkinu, kukaiņu ķeršanā ar entomologu Voldemāru Spuņģi, būvēt kukaiņu mājas ar biedrības “Bišu draugs” pārstāvjiem un piedalīties vairākās citās aktivitātēs.

Pulksten 15 notiks laika ziņu redaktora Toma Briča lekcija par laikapstākļiem un klimata pārmaiņām, bet pulksten 18 – ainavu tūre gar Daugavu. Pļavas festivāla noslēgumā pulksten 20 apmeklētāji varēs klausīties mūziķes Keitijas Bārbales koncertu un vērot kukaiņus vakara gaismošanas pasākumā ar biologu Uģi Piterānu. Pilna Pļavas festivāla programma tiks izziņota drīzumā.

Bandava – senvēstures un mūzikas festivāls

Kad? 18.-20. augusts
Kur? Bandava, Kazdangas pagasts, Dienvidkurzeme

18. un 19. augustā notiks otrais mūsdienu etniskās mūzikas un tradicionālās kultūras festivāls “Bandava”. Tematiskais vadmotīvs — kurši un to dzīve vēlajā dzelzs laikmetā un turpmāk. Mājīgais mazformāta festivāls ilgs divas dienas, un tā apmeklētāji varēs nakšņot telšu pilsētiņā.

Par programmu un biļetēm — informācija sekos.

Festivāls “Bandava” iedibināts 2022. gadā, lai popularizētu Kurzemes kultūrvēsturiskās saknes un Bandavu kā vienu no Latvijas vēsturiskās zemes — Kurzemes — nozīmīgām sastāvdaļām, kas savulaik sniegusi artavu Kurzemes identitātes veidošanā. Arī 2023. gadā festivāla mājvieta būs jauntopošā kultūrvieta “Bandava” (bandava.lv). Proti, otrais brīvdabas saiets notiks Dienvidkurzemes novada Kazdangas pagasta “Upīšu” teritorijā, kurā trīs sabiedrisko organizāciju kopdarba rezultātā uzsākts pakāpeniski veidot kuršu sētu un iekopt ap to apkārtni. Kultūrtelpa ir tapšanas sākumstadijā. Šis lauku apvidus ir piederīgs kādreizējai Bandavai, kas ir viena no vēlā dzelzs laikmeta kuršu zemēm.

Festivālā programma ir mērķtiecīgi kombinēta: 1) muzikālā programma (folkroks un metālmūzika), 2) aktivitātes Senajā ciemā jeb topošajā kuršu sētā un 3) stāstījumi (lekcijas) klētī.

Apmeklētājiem tā būs tikšanās ar Latvijas laukiem mūsdienās – grantēts ceļš, autostāvvieta pļavā, Kurzemes debesis un augusta noskaņa. Savukārt pašā notikuma vietā – tikšanās iespēja ar nelielu versiju par seno Kursu, kā arī iespēja līdzdarboties un iegūt kādas jaunas iemaņas un zināšanas.

Interesenti varēs piedalīties seno arodu meistaru vai eksperimentālās arheoloģijas lietpratēju rīkotajās meistarklasēs, vērot vēstures rekonstrukcijas klubu piedāvātos cīņu paraugdemonstrējumus un turnīru, kā arī iesaistīties viduslaiku spēlēs un veiklības sacensībās.

Mūzikas grupas, vēstures rekonstruktori, amatnieki un meistari, kuri vēlētos piedalīties, lūgums sazināties ar rīkotājiem: bandava.info[at]gmail[dot]com

Vairāk informācijas bandava.lv/festivals-bandava-2023

“Kartupeļpalma Vējiem Līdzi”

Kad? 19. augustā
Kur? Kultūras namā “Wiktorija”, Liepājā

Festivāla “Kartupeļpalma” tradīcija aizsākās Salaspilī 2018. gadā ar mērķi uz divām skatuvēm piedāvāt labāko latviešu mūziku, bez kuras nevar gūt pilnvērtīgu priekšstatu par to, kas šobrīd aktuāls, par mērauklu ņemot nevis popularitātes rādītājus, bet mākslinieciskās vērtības un oriģinalitāti.

“Kartupeļpalmas” programmas veidotājs, ilggadējais un daudz pieredzējušais mūzikas žurnālists, dīdžejs, labākajai latviešu mūzikas veltītā Radio NABA raidījuma “Zibens Pa Dibenu” veidotājs Uldis Rudaks savā mūzikas atlasē it visā, ko dara, vadās pēc tā, lai katrs no piedāvātajiem māksliniekiem būtu tāds, zem kura vārda par viņu kvalitatīvo sniegumu vai ieguldījuma latviešu mūzikas attīstībā gatavs parakstīties ar savām asinīm, jo otra tāda nav visā pasaulē.

Šogad galvenais “Kartupeļpalmas” notikums gaidāms Kultūras namā “Wiktorija” Liepājā 19. augustā, saglabājot sākotnējo festivāla ideju – koncerti notiek pamīšus uz divām skatuvēm, nekam nepārklājoties, lai neviens no apmeklētājiem nepalaistu kaut ko garām. Festivālā uzstāsies grupas “Dzeltenie pastnieki”, “Židrūns”, “Aston Kais”, un “Bēdu brāļi”.

Koncertu starplaikos un pēc tiem līdz rīta gaismai Uldis Rudaks spēlēs mūziku no savas iespaidīgās vinila platēs vairāku gadu desmitu gaitā savāktās ierakstu kolekcijas.

Vairāk informācijas par festivālu un biļetēm šeit.

“Roka nemieri”

Kad? 19. augustā
Kur? Tukuma novada Smārdē

19. augustā Tukuma novada Smārdē kultūrtelpā “Ir Open” notiks pirmais rokfestivāls “Roka nemieri”.

Festivālā uzstāsies Latvijas rokgrupas Linga”, “Laime pilnīga”, “Sxima”, “Šķembas”, “Calico”, “Starp līdzīgiem”, “Tūkstoš ceļi”, “Marlēna”, “Dani Ryan”, “Hypervert”, “Dziļi vienalga” un “Stop acting”.

Festivāla vadītāju lomās iejutīsies “Roka nemieru” ilggadējās balsis un ētera personības Jānis Bukums un Ēriks Saksons.

“Automuzons”

Kad? 19. augustā
Kur? Balvos

19. augustā Balvu novadā, Kubulu pagastā un Balvu pilsētā, norisināsies pirmais auto un mūzikas festivāls “Automuzons”. Pa dienu festivāls dzīvos Kubulu pagasta izklaides un atpūtas parkā “Škladi”, savukārt otrajā daļā – naktī – norise turpināsies Balvu pilsētas parkā.

Festivāla pirmajā daļā (plkst. 14.00 – 19.00) apmeklētāji aicināti vērot dažādas ar auto sportu saistītas aktivitātes. Iepriekš piesakoties, ikvienam būs iespēja piedalīties autoatrakcijās (ar savu auto un vadītāja apliecību) un arī vērot paraugdemonstrējumus. Papildus aktivitātēm varēs apskatīt auto izstādi, bērniem tiks uzstādītas piepūšamās atrakcijas.

Otrajā daļā plkst. 21.00 Balvu pilsētas parkā Latvijas Radio 2 DJ Aivis rūpēsies par ātru un enerģisku mūziku, kā arī vadīs konkursus un loterijas, kurās apmeklētājiem būs iespēja tikt pie sponsoru balvām, kā arī kādam būs iespēja laimēt jaunu auto akumulatoru.

Nakts gaitā uz skatuves kāps dziedātājs Sandis Abakoks, grupa “Loud Silence” un dziedātājs Miks Galvanovskis ar grupu.

FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

“Ezīšfests 2023”

Kad? 26. augustā
Kur? Tallinas ielas kvartālā

26. augustā Tallinas ielas kvartālu pieskandinās vasaras noslēguma festivāls “Ezīšfests 2023” ar dziesmām, dejām, dažādām aktivitātēm un izklaidēm radošā gaisotnē līdz pat saullēktam.

Uz sešām festivāla skatuvēm kāps dažādu paaudžu grupas un mūziķi: “Pērkons”, “Inokentijs Mārpls”, Prusax, “Krata”, “PND”, Zeļģis, “Čipsis un Dullais”, Vēbere un Arutjunjans, Elizabete Balčus, “Gapoljeri”, Diona, “Grupa Jānis”.

Pie dīdžeja pults ritmu uzdos DJ Magnuss Eriņš, DJ Miami, DJ Lietuvietis un DJ Cukurpaps.

Tuvojoties festivālam, tiks izziņoti vēl daudzi citi mākslinieki, performances un aktivitātes dažādām gaumēm.

Vairāk informācijas: ezisfests.lv

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm