Rīgas cirkā notiks izrāde uz ūdens klātas virsmas 

Rīgas cirka arēnā būs skatāma izrāde “Surface” (“Virsma”) – izrāde uz ūdens klātas virsmas. No 30. marta līdz 1. aprīlim Rīgas cirkā viesosies Eiropas cirka un teātru festivālu jaunatklātais pārsteigums – beļģu cirka apvienība “Familiar Faces”, kas guvusi starptautisku atpazīstamību, pateicoties savai inovatīvajai pieejai cirka valodai un scenogrāfijai.

24. martā 14:56

Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers uzsver izrādes unikalitāti gan formas, gan satura ziņā.

Mārtiņš Ķibers
Rīgas cirka radošais direktors

“Parasti skatuves grīda pirms cirka izrādēm tiek slaucīta ļoti rūpīgi – lai nepaslīdētu kāja un kaut kas nenoietu greizi. Savukārt “Familiar Faces” ļaujas ūdens izaicinājumam – izmirkst paši un saslapina deju grīdu. Lai runātu par saskarsmi ar vidi un spēju kontrolēt apkārtējos apstākļus, cirka mākslinieki aizrautīgi virpuļo pa slideno virsmu. Viņi kontrolē apstākļus un vienlaicīgi tiem ļaujas, skatītājus apburot ar sarežģītiem akrobātikas un dejas elementiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Surface” aplūko mūsdienu cilvēka un dabas attiecības, runā par ekoloģiju, pamatu zem kājām un dabiskā līdzsvara meklējumiem, kā arī par cilvēka ķermeņa attiecībām ar ūdeni. Izrādē kā burtiskā, tā pārnestā nozīmē tiek meklēts līdzsvars, slidojot bez slidām un savienojot dažādas skatuves mākslas valodas: akrobātiku, līdzsvara disciplīnas, deju, tam visam pievienojot spēles elementus. Izrāde ir te strauja, te meditatīvi plūdena – kā jau ūdens stihija. Ūdens ir māksliniekiem zem kājām, un ūdens viņiem līst uz galvas.

Izrāde “Surface” (“Virsma”). FOTO: FELIX ZECH

“Surface” augsti novērtēta Eiropas cirka mākslas festivālos un konkursos – izrāde ir arī cirka mākslas platformas circusnext 2018./2019. gada laureāte.

Vairāk par izrādi “Surface” šeit.

“Familiar Faces” (Beļģija) ir 2017. gadā dibināta apvienība, kuras sastāvā ir cirka mākslinieki no dažādām valstīm. Četri akrobāti iepazinās, kopā studējot ACaPA (Academy of Circus and Performance Art) cirka augstskolā Tillburgā, Nīderlandē. Šī ir jau trešā apvienības kopīgi veidotā izrāde.

Vairāk par Rīgas cirka programmu šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm