Izbaudi plašo “Rīgas Festivāla” programmu Rīgā un Jūrmalā

Izbaudīt plašo “Rīgas Festivāla” programmu, kas šogad izskanēs līdz 21. jūnijam koncertzālēs Rīgā un Dzintaru koncertzālē Jūrmalā. Kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncerts uzbeku pianists Behzods Abduraimovs. Mūziķis Jānis Šipkēvics kopā ar pianistu Reini Zariņu būs redzami īpašā programmā “Latvieši”.  Festivāla lielākā ārzemju zvaigzne šogad būs leģendārais amerikāņu saksonists Bobs Mincers. Festivāla noslēgumā Maestro Raimonds Pauls un iemīļotais latviešu aktieris Andris Keišs.

3. jūnijā 11:14

Lielajā ģildē 3. jūnijā pulksten 19.00 būs kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” 17. sezonas noslēguma koncerts. Diriģenta Normunda Šnē vadībā uzstāsies viens no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem Behzods Abduraimovs un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kopā ar mums uzstāsies fenomenāls pianists – Behzods Abduraimovs no Uzbekistānas. Šo tikšanos gaidu ar neparastu interesi un patīkamu satraukumu. Sergeja Prokofjeva 2.klavierkoncerts un Behzods Abduraimovs ir kā radīti viens otram,” tā par koncertu “Sinfonietta Rīga” diriģents Normunds Šnē.

Šajā programmā skanēs arī Jozefa Haidna 87.simfonija un meksikāņu komponista Konlona Nankarova “Etīde mehāniskajām klavierēm” Nr.7  – darbs, kas oriģināli rakstīts mehāniskajām klavierēm, jo to ir ļoti grūti nospēlēt dzīvajam izpildītājam.

Mazajā ģildē 7. jūnijā pulksten 20.00 koncertprogrammā “Astors Pjacolla un Riharda Zaļupes jaundarbs” uzstāsies saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālisti Reinis Tomiņš un Guntars Freibergs, kuri atskaņos Astora Pjacollas, Akira Jujama, Žana Fransuā, Gabriela Ortisa, Deivida Longa, Glena Palmera un Riharda Zaļupes mūziku.

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Savukārt, 8. jūnijā pulksten 20.00 VEF Kultūras pilī uzstāsies amerikāņu saksofonists, komponists, aranžētājs un pedagogs Bobs Mincers un Latvijas Radio bigbends. Bobs Mincers sarakstījis vairāk kā 500 bigbenda aranžējumus, vairākas džeza mūzikas grāmatas, orķestra un kamermūzikas darbus. Piedalījies vairāk kā 1000 ierakstos un uzstājies kopā ar daudzām pasaules mēroga džeza zvaigznēm.

Bobs Mincers. FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

“Bobs Mincers ir viens no mūsdienu redzamākajiem saksofonistiem. 1991.gadā Bobs Mincers pievienojās “Yellowjackets” sastāvam, kas grupai bija izšķirošs pagrieziens, jo pateicoties viņam grupa vēl aizvien ir viena no pieprasītākajām džeza mūzikas grupām pasaulē. Boba Mincera devums ir vienlīdz nozīmīgs gan kā izpildītājam, gan kā komponistam un aranžētājam. Viņa mūzika ir ļoti iecienīta gan profesionālo, gan studentu bigbendu repertuāros, ” stāsta Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags. Programmā Boba Mincera oriģinālmūzika.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Šipkēvičs junjors un pianists Reinis Zariņš. FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

“Rīgas Festivāla” ietvaros 9.jūnijā pulksten 20.00 Dzintaru koncertzālē ar aizraujošu un neparastu koncertprogrammu uzstāsies dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents Jānis Šipkēvics un starptautiski atzītais, virtuozais latviešu pianists Reinis Zariņš. Programmā Jāņa Šipkēvica oriģinālmūzika, Artura Maskata dziesmas ar  Jāņa Šipkēvica vārdiem un Andra Dzenīša cikls balsij un klavierēm “Baltas dziesmas” pasaules pirmatskaņojums.

Daumants Liepiņš FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Lielajā ģildē 10. jūnijā pulksten 20.00  aicinām izbaudīt spožus un virtuozus skaņdarbus pianista Daumanta Liepiņa solokoncertā. Daumants Liepiņš ir klaviermūzikas pasaules jaunā, uzlecošā zvaigzne. Līdzās solokoncertiem dažādās pasaules vietās Daumants Liepiņš ir uzstājies kopā ar Liverpūles Karaliskās filharmonijas orķerstri, Helsingborgas, Rumānijas, Gruzijas Nacionālajiem simfoniskajiem orķestriem un Kauņas simfonisko orķestri. Kā arī bijis daudzu starptautisku koncertu laureāts. “Rīgas Festivāla” ietvaros Daumants Liepiņš izpildīs  Johannesa Brāmsa, Ģerģa Ligeti, Pētera Vaska skaņdarbus, kā arī Artura Maskata jaundarbu.

Spīķeru koncertzālē 15. jūnijā pulksten 19.00 koncertprogrammā “Čellu mūzikas šarms” uzstāsies astoņi talantīgi čellisti: Guna Šnē, Madara Botmane, Klāvs Jankevics, Kārlis Klotiņš, Madara Norbūte, Elīza Petrenko, Antons Trocjuks, Dace Zālīte-Zilberte. Neparastajā koncertprogrammā skanēs Maksa Bruha, Gabriela Forē, Dāvida Popera, Morisa Ravela, Štefana Šradera, Svantes Henrisona, Džovanni Solima mūzika.

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Dzintaru koncertzālē 21. jūnijā pulksten 20.00 “Rīgas Festivālu” noslēgs krāšņa satikšanās uz skatuves – maestro Raimonds Pauls, aktieris Andris Keišs, dziedātāja Paula Saija un Latvijas Radio bigbends. Programmā Raimonda Paula oriģināldarbi un džeza mūzika.

Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Festivāla interneta mājas lapa www.rigasfestivals.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm