Festivāli Igaunijā 2023. gadā – pasākumi katra ceļotāja gaumei

Tuvojas tūrisma sezona, un tas ir labākais laiks, lai apceļotu ne tikai Latviju, bet iepazītu arī mūsu ziemeļu kaimiņvalsti Igauniju, kas ceļotājus uzņems, piedāvājot bagātīgu pasākumu programmu visdažādākajām gaumēm.

21. martā 15:43

“tv3.lv – Izklaide” sadarbībā ar “visitestonia.com” sarūpējis izsmeļošu sarakstu par pasākumiem, kas šogad notiks Igaunijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Igaunijas mūzikas dienas

Kad? 26.04 – 07.05.2023
Kur? Tallina un Tartu

Igaunijas mūzikas dienu festivāls, kas notiek kopš 1979. gada, 40 gadu laikā ir bijis viens no nozīmīgākajiem festivāliem Igaunijā, kas koncentrējas uz komponistu daiļradi.

Igaunijas mūzikas dienās var dzirdēt jaunākos igauņu komponistu darbus, kā arī programmā iekļauti dažādu žanru mūziķi un apvienotas dažādas mākslas formas. Festivāls līdzsvaro vietējo daiļradi ar ārvalstu, kā arī festivāla programmās gadu no gada var atrast arvien vairāk žanru un stilu.

Koncerti notiek Laulasmā, Arvo Perta centrā, kā arī dažādās vietās Tallinā un Tartu.

Biļetes – 10 līdz 125 eiro. Vairāk informācijas: eestimuusikapaevad.ee/en/

Tallinn Coffee Festival

Kad? 28.04 – 29.04.2023
Kur? Tallina

“Tallinn Coffee Festival” ir pasākums, kur var iepazīt daudz dažādas un īpašas kafijas šķirnes, kafijas pagatavošanas veidus un ierīces. Festivāla apmeklētājus gaida patīkama mūzika, jauka programma un brīnišķīgs aromāts. Papildus kafijai festivālā ir reprezentēti arī tādi karstie dzērieni kā tēja un kakao. Pasākumu papildina ielu ēdiens un kafejnīcas. Festivālā ar savu sortimentu piedalās vairāk nekā piecdesmit uzņēmumu.

Vienā katlā sajaukušies gan profesionāļi, gan entuziasti – vietējie grauzdētāji, kafejnīcas, importētāji un kafijas draugi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes – sākot no 8. eiro. Vairāk informācijas tallinncoffeefestival.ee

Kemperu tūristu salidojums “CaravanTreff”

Kad? 04.05 – 07.05.2023
Kur? Kemperu parks “Vanamõisa”, Tallinas tuvumā

Maija pirmajā nedēļas nogalē kemperu parkā “Vanamõisa”, Tallinas tuvumā, notiks pirmais kemperu gadatirgus Baltijā – “CaravanFest 2023”. Vienlaikus ar gadatirgu 4.-7. maijā notiks plaša, starptautiska kemperu tūristu pulcēšanās “CaravanTreff”.

“CaravanTreff” dalībniekiem ieeja mūsu gadatirgū un tajā pašā nedēļas nogalē blakus esošajā teritorijā notiekošajā “Vanamõisa” pavasara tirgū būs bez maksas. Piektdienas un sestdienas vakarā varēs dejot pie dzīvās mūzikas.

Dodies izbaudīt patīkamu pavasara atpūtu, gadatirgus kņadu un izklaides programmu, kā arī palīdzi gadatirgus apmeklētājiem parādīt īsteno kempera tūrisma būtību!

Biļetes – 80 eiro. Vairāk informācijas caravanfest.ee

Kemperu gadatirgus “CaravanFest”

Kad? 05.05 – 07.05.2023
Kur? Kemperu parkā “Vanamõisa”, Tallinas tuvumā

Tallinas tuvumā kemperu parkā “Vanamõisa” notiekošais gadatirgus sapulcēs nozares lielākos un mazākos meistarus, kemperu tūrisma entuziastus, kā arī cilvēkus, kas šo aizraujošo pasauli nupat vien sākuši atklāt. Ar gadatirgu vienā laikā notiks arī liela, starptautiska kemperu tūristu sapulcēšanās “CaravanTreff”.

Gadatirgū būs gan pasaulslavenu zīmolu, gan mazāku zīmolu ceļojumu automašīnu un treileru modeļi, kā arī būs kemperu piederumu, ierīču un pakalpojumu piedāvātāji. Turklāt gadatirgū tiks eksponētas mājas uz riteņiem un mini mājiņas, varēs iegādāties daudzveidīgu ceļojumu aprīkojumu un iepazīties ar dažādām kempingu un galamērķu vietām.

Biļetes – 5 eiro. Vairāk informācijas caravanfest.ee

Tallinn Craft Beer Weekend

Kad? 05.05 – 06.05.2023
Kur? Põhja puiestee 27a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn

“Tallinn Craft Beer Weekend” ir festivāls alus cienītājiem – cilvēkiem, kas alū meklē jaunas un interesantas garšas un aromāta piedzīvojumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Katra  brūvētava festivālā piedalās ar vairākiem pasaules klases aliem. Tādā veidā apmeklētāji divu dienu laikā var izmēģināt vairāk nekā četrsimt dažādus alus. Festivāla ieejas biļete ietver arī visu alu degustāciju.

Vienas dienas biļete – 95 eiro, festivāla pase – 148 eiro.

Vairāk informācijas tcbw.ee.

SeiklusFest

Kad? 06.05.2023
Kur? Mäepealse tee-1, Kiviõli linn, Lüganuse vald, Ida-Viru maakond

Vai esat apmeklējis Austrumviru apriņķī festivālu “SeiklusFest”? Festivālā var piedalīties “Piedzīvojumu zemes” kausa izcīņā un piedzīvojumu gadatirgū. Kauss ir orientēšanās un punktu vākšana “Küttejõu” karjerā. Kausa taka piedāvā lielisku iespēju atklāt tādas vietas, kur parasti varbūt jūs nedotos.

Piedzīvojumu centra “Kiviõli” gadatirgus teritorija ir lieliski piemērota orientēšanās un uzdevumu risināšanas cienītājiem un ģimenēm. Festivālā ir gaidīti individuāli apmeklētāji, ģimenes, draugu kompānijas un uzņēmumu kolektīvi.

Pasākuma misija ir iepazīstināt Austrumviru apriņķi kā bagātīgu iespēju “Piedzīvojumu zemi”, kā arī iepazīstināt ar šejienes tūrisma uzņēmumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes – 5-25 eiro. Vairāk informācijas visitestonia.com

Tallinas Mūzikas nedēļa

Kad? 10.05 – 14.05.2023
Kur? Tallina

Tallinas Mūzikas nedēļas (TMW) ir lielākais Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģiona iekštelpu mūzikas festivāls, kurā uzstājas aptuveni 200 Igaunijas un ārvalstu mākslinieki, kas pārstāv dažādus mūzikas žanrus. Festivālā piedalās aptuveni 25 000 cilvēku no Igaunijas un ārvalstīm.

Papildus pilsētas svarīgākajos klubos un koncertu vietās notiekošajai pamata programmai Tallinas Mūzikas nedēļas ietvaros varēs iepazīties arī ar pilsētas mazāk pazīstamo pusi.

Festivāla ietvaros notiks koncerti uz dažādām skatuvēm visā Tallinā, sarunu sērija “TMW stāsti”, restorānu festivāls “TMW garšas” un laikmetīgās mākslas programma “TMW māksla”.

Vairāk informācijas tmw.ee

Tallinn Music Week
FOTO: Raul Mee, Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Lēnes apriņķa Šokolādes festivāls

Kad? 13.05.2023  no pulksten 12 līdz 17
Kur? Promenaadi tänav-1, Haapsalu linn, Haapsalu

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viens no Hāpsalu promenādes posmiem pagājušā gadsimta pirmajā pusē tika pārdēvēts par Šokolādes promenādi. Proti, tur kādā no kafejnīcām tika piedāvāta izcila karstā šokolāde, kuras aromāts izplatījās pa visu reģionu.

Tas ir viens no romantiskās kūrortpilsētas stāstiem, kas tiek stāstīts no paaudzes paaudzē.

Šokolādes festivāls piešķir šim stāstam jaunu elpu. Festivālā būs šokolādes gadatirgus, trifeļu un kūku konkurss, darbnīcas un, protams, arī lieliska dzīvā mūzika.

Hāpsalu promenāde Kūrzāles apkārtnē atkal piepildīsies ar šokolādes aromātiem.

Lieliskus garšas piedzīvojumus jums piedāvās labākie Igaunijas rokām gatavoto šokolāžu meistari.

Vairāk informācijas meklē šeit.

Tallinas vecpilsētas dienas

Kad? 02.06 – 04.06.2023
Kur? Raekoja plats, Kesklinna linnaosa, Tallinn

Tallinas vecpilsētas dienas ir lielākais festivāls, kas veltīts vecpilsētas kultūras mantojumam un kopienai.

Vairāku dienu laikā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tiek rīkoti dažādi mūzikas, teātra, mākslas un sporta bezmaksas pasākumi. Gan lieli, gan mazi varēs piestāt vecpilsētas pagalmos, iepazīties ar Tallinas seno un iespaidīgo vēsturi un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Vairāk informācijas vanalinnapaevad.ee

Sāremā Peoniju festivāls

Kad? 09.06 – 02.07.2023
Trešdiena–piektdiena: 10:00 – 17:00
Sestdiena–svētdiena: 10:00 – 15:00
Pirmdiena–otrdiena: slēgts
Kur? NÕMME, Pärni küla, Saaremaa vald, Saare maakond

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sāremā Peoniju festivāls ir izcila vieta, kur ģimenei kopīgi pavadīt laiku brīvā dabā. No maija vidus līdz jūlija beigām zied tūkstošiem peoniju.

Sāremā Peoniju festivāla teritorijā, kas ir vairāk nekā 4 nektāru plaša, varam uzņemt tūkstošiem apmeklētāju, kā arī piedāvāt aktivitātes visas dienas garumā. Vairāku kilometru garas pastaigas ir aizraujošas, kā arī piedāvā gleznainus skatus. Uzlādējiet sava mobilā tālruņa un fotokameras akumulatorus, un dodieties foto ekskursijā, jo šeit ir romantiskākais dārzs pasaulē!

Tā ir unikāla un neaizmirstama pieredze visā Eiropā! Tuvākais šim līdzīgs festivāls notiek Ķīnā.

Biļetes – no 10 eiro. Vairāk informācijas saaremaapuukool.ee

Pārtikas kultūras festivāls ” Grillfest”

Kad? 09.06 – 10.06.2023
Kur? Pērnavā, Vallikääru pļavā.

Festivāls “Grillfest” notiek katru gadu jūnijā, Pērnavā, skaistā Vallikääru pļavā. Divas dienas savas labākās preces piedāvās 300 Igaunijas un ārvalstu labākie pārtikas ražotāji.

Būs atvērti āra restorāni un kafejnīcas, un pat restorāni jūsu lolojumdzīvniekiem. Norisināsies Labo ēdienu tirdziņš, valsts mēroga zvejas un ēdienu pagatavošanas sacensības, kā arī bērnus iepriecēs liels un aizraujošs rotaļlaukums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz dažādām skatuvēm uzstāsies izpildītāji, un labas mūzikas pietiks visiem. Abas festivāla dienas tiks noslēgtas ar iespaidīgu uguņošanu. Festivāla klubos norisināsies “After Grill” viesības.

Uz grila festivālu ir visi laipni aicināti. Ieeja bez maksas. Vairāk informācijas eestifestivalid.ee/grillfest-estonia

Festivāls “Sõru Jazz”

Kad? 15.06 – 18.06.2023
Kur? SADAMA, Pärna küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond

Festivāls “Sõru Jazz” ir vasaras džeza mūzikas festivāls ar patīkamu atmosfēru, kas četru dienu laikā Hījumā pulcē daudzus slavenus un atzītus Igaunijas mūziķus.

Protams, ka papildu vērtība labai mūzikai un kompānijai ir pati Hījumā ar savām skaistajām ostām un jaukajiem cilvēkiem, kas viss kopumā veido festivāla “Sõru Jazz” fenomenu, kā arī piedāvā apmeklētājiem iemeslu atgriezties šeit katru gadu.

Festivāla pase – 55 eiro. Vairāk informācijas visitestonia.com

Mustjalas Mūzikas festivāls

Kad? 25.06 – 16.07.2023
Kur? Kiriku tänav-3, Mustjala küla, Saaremaa vald, Saare maakond

Mustjalas Mūzikas festivāls, kuram ir senas tradīcijas, aicina mūzikas draugus uz Sāremā – uz skaistu vietu ar neskarto dabu, kas ir lieliski piemērota gan atpūtai, gan arī mākslas baudīšanai.

Festivālā, kurš notiek no 1995. gada, skan klasiskā mūzika. Izpildītāji ir slaveni Igaunijas mūziķi un izcili ārzemju viesi. Koncerti notiek baznīcās, gleznainajā Tagarannas zvejnieku ciematā, Loonas un Pidulas muižās, Ninases brīvdienu ciematā, reizēm arī diezgan negaidītās vietās: 1939. gadā padomju karavīru izveidotā krasta aizsardzības artilērijas bāzē uz Ninases pussalas utt. Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir Āre Tammesalu (Aare Tammesalu).

Biļetes – no 20 eiro. Vairāk informācijas visitestonia.com/lv/mustjalas-m%C5%ABzikas-festiv%C4%81ls

Pērnavas Hanzas dienas

Kad? 30.06 – 02.07.2023
Kur? Mere puiestee, Pärnu linn, Pärnu

Vēsture izklāsta mūsu stāstu laika gaitā. Pērnavas Hanzas dienas atskatās uz pagātni. Krāšņs un vizuāli baudāmiem notikumiem bagāts festivāls piejūras pilsētā Pērnavā notiek jau daudzus gadus.

Viduslaiku paražas un ieradumi, nacionālie rokdarbi, vecas iemaņas un gara vērtība. Nāc pirkt, pārdot, mācīties un mācīt. Hanzas dienās ir domātas ikvienam, teikts tūrisma portālā “Visitestonia”.

Vairāk informācijas visitestonia.com

Festivāls “Retrobest”

Kad? 30.06 – 02.07.2023
Kur? Ranna tee 1, Otepää linn, Otepää vald, Valga maakond

Festivāls Retrobest ir tematisks retro mūzikas un laikmeta piedzīvojumu festivāls visiem, kas mīl iepriekšējo gadu desmitu mūziku un noskaņojumu.

Šis ir augstas kvalitātes un ģimenei draudzīgs 1980. un 1990. gadu tematiskais festivāls. Atkal piedalīsies 80. un 90. gadu lielākās zvaigznes, lai mums ar mūzikas starpniecību atsauktu atmiņā šos lieliskos gadus.

Festivāls Retrobest oficiāli ir arī lielākā stila ballīte valstī!

Biļetes 17,2 – 128,5 eiro. Vairāk informācijas visitestonia.com/lv/festiv%C4%81ls-retrobest

XIII jaunatnes dziesmu un deju svētki

Kad? 30.06 – 02.07.2023
Kur? Narva maantee 95, Kesklinna linnaosa, Tallinn

Arī igauņu dziesmu un deju svētku tradīcija ir iekļauta UNESCO garīgā mantojuma sarakstā.

Ja palūgsiet igauņiem pastāstīt par Igauniju, tad kādā brīdī drīzi vien šī saruna noteikti skars arī dziesmu un deju svētkus. Parasti nav jāgaida vairāk par dažiem teikumiem. Kāpēc tas tā ir? Droši vien tāpēc, ka dziesmu un deju svētki nav tikai viens liels vasaras pasākums, kas Tallinā desmit gadu laikā notiek četras reizes. Šis pasākums ir veids, kas palīdz igauņiem labāk izprast sevi, kā arī atbalsta visas būtiskās vērtības, kuras mēs kā tauta uzskatām par svarīgām – mīlestību pret savu valsti, valodu, kultūru un paražām. Lai to visu piedzīvotu un izjustu – jums tas noteikti ir jāizbauda! Šajos svētkos piedalās gandrīz desmit tūkstoši dejotāju un trīsdesmit tūkstoši dziedātāju.

Biļešu cena – sākot no 3 eiro. Vairāk informācijas 2023.laulupidu.ee/en

Pērnavas Starptautiskais dokumentālo un antropoloģijas filmu festivāls

Kad? 03.07 – 09.07.2023
Kur? Nikolai tänav 26, Pärnu linn, Pärnu

Pēc Lenarta Meri idejas 1987. gadā dzimušais Pērnavas starptautiskais dokumentālo un antropoloģijas filmu festivāls ir senākais Baltijas valstu filmu festivāls.

Biļešu cena – sākot no 4 eiro. Vairāk informācijas chaplin.ee

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā

Kad? 06.07 – 09.07.2023
Kur? Tallina

Katra gada jūlija pirmās pilnās nedēļas četras dienas Tallinas Rātslaukums un Nigulistes baznīcas apkārtne kļūst par plaukstošu Hanzas pilsētu.

Nigulistes kalnā darbojas viduslaiku ciems. Varēs izmēģināt prasmes dažādās viduslaiku meistardarbnīcās un apmācībās, notiks veiklības un spēka spēles, neliela bruņinieku skola, ar padomiem dalīsies zobenu cīņas mākslas pārstāvji, kā arī būs iespēja iemēģināt roku loka medību amatā.

Pasākumā uz vietas būs arī kalēji, galdnieki, celtniecības meistari un daudz kas cits interesants. Uzstāsies mūziķi un dejotāji no tuvienes un tālienes. Būs arī viduslaiku gājiens.

Vairāk informācijas folkart.ee

Festivāls “Juu Jääb”

Kad? 06.07 – 09.07.2023
Kur? Hellamaa küla, Muhu vald, Saare maakond

Festivāls “Juu Jääb” ir ekskluzīvs un starptautisks mūzikas festivāls, kuram ir vienas no senākajām mūzikas tradīcijām Igaunijā.

Muhu salā un Sāremā seno koku, akmens žogu un niedru jumtu radītajā sinerģijā uzstājas pasaulslaveni mūziķi. Mākslinieku koncertu programmās pārmaiņus tiek pārstāvēti džeza, pasaules mūzikas un elektroniskās mūzikas stili.

Biļešu cenas 60 – 80 eiro. Vairāk informācijas visitestonia.com

Veru tautas deju festivāls

Kad? 06.07 – 09.07.2023
Kur? Liiva tänav, Võru

Kopš 1995. gada jūlijā Veru apriņķī pulcējas simtiem dejotāju, mūziķu un dziedātāju no Igaunijas un plašās pasaules, kas piedāvā unikālu iespēju ņemt dalību dažādu valstu tautas mākslā.

Festivāls, tas ir: kolorīti koncerti un ballītes, konkurss muzikantiem ar Teppo tipa akordeoniem, darbnīcas, ielu dejas, vakara dziesmas Tamulas pludmalē, jauno tautas mūziķu koncerti, nakts kino, mākslas un amatniecības gadatirgus.

Festivāla misija ir popularizēt tautas dejas un festivālu kultūru šajā jomā Igaunijā, kā arī attīstīt šo kultūru par lielāko šāda veida kultūru Igaunijā.

Festivāla pase 35 eiro. Vairāk informācijas vorufolkloor.ee

Pērnavas mutes harmoniku festivāls “Harmonica Festival”

Kad? 07.07 – 09.07.2023
Kur? Aida tänav 4, Pärnu linn, Pärnu

Pērnavas mutes harmoniku festivāls “Harmonica Festival” ir Ziemeļvalstu un Baltijas valstu lielākais un pazīstamākais mūzikas festivāls, kura centrālais mūzikas instruments ir mutes harmonikas un diatoniskais akordeons.

Festivāls ir iemantojis popularitāti gan jauniešu, gan vecāka gadagājuma klausītāju vidū un kļuvis par Igaunijas Vasaras galvaspilsētas centrālo kultūras pasākumu. Tieši festivāla apmeklējums ir daudziem mūzikas draugiem devis iedvesmu mūzikas apguves uzsākšanai, un tas lieliski palīdz paplašināt pasaules redzējumu visu vecumu klausītājiem.

Biļetes cena – sākot no 5 eiro. Vairāk informācijas piccolo.ee/en/

Mūzikas festivāls “Mägede Hääl”

Kad? 07.07 – 09.07.2023
Kur? IISAKU METSKOND 40, Kauksi küla, Alutaguse vald, Ida-Viru maakond

Biļešu cena 34-64 eiro. Vairāk informācijas visitestonia.com

“Beach Grind”

Kad? 07.07 – 08.07.2023
Kur? Mere puiestee 9, Pärnu linn, Pärnu

“Beach Grind” atgriežas – šoreiz lielākā apjomā un jaudīgāk nekā jebkad iepriekš! Mēdz teikt, ka less is more, bet šogad droši varam teikt, ka more is more. Festivāla rīcībā ir plašāka teritorija, foršas papildu aktivitātes, vērienīgāka ēdināšana un, protams, liels daudzums labāko ārzemju un pašmāju mākslinieku.

Uzstāsies: Robin Schulz (DE), Wilkinson (UK), nublu & gameboy tetris, NOËP, 5MIINUST, WATEVA… un daudzi citi.

Papildu informāciju un biļetes atradīsi mājaslapā.

“I Land Sound”

Kad? 13.07 – 16.07.2023
Kur? Sadama tänav 11, Orissaare alevik, Orissaare vald, Saare maakond

Vasarā uz gleznaini skaistās Illiku saliņas notiek piedzīvojumu festivāls “I Land Sound”.

Festivāla mērķis ir uz mirkli aizmirst visas raizes, kā arī skaistā dabā un brīvā gaisotnē apvienot visu labāko, ko mūzika, māksla, kopīga laika pavadīšana un Igaunijas vasara var piedāvāt. Viens pienācīgs malks jūras gaisa un brauciens ar prāmi nozaudēs visas Jūsu maskas, un krasta otrā pusē atradīsiet paši sevi.

Salai ir ieradums būt taupīgai, un tā notiek arī “I Land Sound” festivālā, kur bagātinošā pasākuma vārdā savus spēkus apvieno elektroniskās nakts dzīves pionieri, mākslinieki un vietējā sabiedrība. Trīs unikālas dienas un neizdzēšamas atmiņas.

Vairāk informācijas šeit.

Tallinas Jūras dienas

Kad? 14.07 – 16.07.2023
Kur? Tallinn, Vana sadam, Patarei merekindlus, Lennusadam, Noblessneri jahisadam

Tallinas Jūras dienas ir daudzpusīgs un jauks vasaras festivāls ar daudzu gadu tradīcijām, kas pulcē vairāk nekā pārsimts mākslinieku no Igaunijas un ārvalstīm.

Visās ostās ir atvērtai bērnu laukumi un iepirkšanās ielas, makšķerēšanas zonas un dizaina tirgus. Viesu kuģi ierodas galvaspilsētā, lai dotos ekskursijās un līča kruīzos, un jūras taksometri kursē starp ostām.

Tallinas Jūras dienas – šīs ir Igaunijas lielākās jūras un ģimenes svinības.

Vairāk informācijas šeit.

“American Beauty Car Show”

Kad? 14.07 – 16.07.2023 no 19:00 līdz 23:59
Kur? Lossiplats 3, Haapsalu linn, Haapsalu

“American Beauty Car Show” ir Baltijā lielākā amerikāņu automašīnu izstāde, kas aizsākās 2001. gadā.

“American Beauty Car Show” ir viens no unikālākajiem auto pasākumiem tuvākajās valstīs. Tā laikā norisināsies automašīnu izstāde, salidojums, ātruma sacīkstes, automašīnu parāde pa pilsētu un, protams, uzstāsies gan pašmāju, gan ārvalstu grupas.

Automašīnu izstāde un koncerti norisināsies ārkārtīgi unikālā vietā – senā bīskapa pilskalnā. Pasākuma nedēļas nogalē Hāpsalu vecpilsēta būs atvērta vienīgi amerikāņu izcelsmes spēkratiem, līdz ar to radot patīkamu amerikāņu stila atmosfēru.

Vairāk informācijas šeit.

Festivāls “Hiiu Folk”

Kad? 20.07 – 23.07.2023 no 15:00 līdz 20:00
Kur? Kassari küla, Kassari kiigeplats

Festivāls “Hiiu Folk” ir ģimenei draudzīgs folkmūzikas festivāls, kura ietvaros notiek koncerti, semināri, kā arī festivāla aktivitātēs ir iesaistīti visi Hījumā reģioni – Keina, Kergesāre, Pihalepa, Emmaste un Kerdla.

Festivāla uzmanības centrā ir Igaunijas tautas mūzika, turklāt festivālā “Hiiu Folk” uzstājas arī izpildītāji ārpus Igaunijas.

Festivāls notiek no 2005. gada, un šobrīd jau ir paplašinājies visā Hījumā teritorijā.

Festivālā var klausīties folkmūziku, mācīties vecās igauņu dejas, spēlēt instrumentus, dziedāt un piedalīties dabas pārgājienos, kas iepazīstina ar Hījumā.

Vairāk informācijas šeit.

Ostrova festivāls

Kad? 21.07 – 22.07.2023, 17:00 – 23:59
Kur? Lilleoru, Ostrova küla, Setomaa vald, Võru maakond

Setumā ir viena no savdabīgākajām vietām Igaunijā, kas mūsdienu sabiedrībā ir spējusi saglabāt savu identitāti, valodu, paražas, tradīcijas un kultūru.

Ostrovas festivāla divu dienu laikā uzstāsies Setu lēlu kori, dažādi folkmūziku izpildoši folkloras ansambļi, pazīstamas tautas mūzikas grupas un vairākas rokgrupas.

Papildus muzikālajai pieredzei dalībniekiem ir iespēja skatīt teātra izrādes un mācīties setu tautas dejas un dziesmas, kā arī iepazīties ar vietējo amatniecību. Festivāla nobeigumā ballīte.

Vairāk informācijas šeit.

Vīlandes Folkloras mūzikas festivāls

Kad? 27.07 – 30.07.2023, 13:00 – 23:30
Kur? Tasuja puiestee 6, Viljandi

Katru gadu Vīlandes pilskalnos un pilsētas centrā notiekošais folkloras mūzikas festivāls ir viena īpaša domāšanas veida, kas sācis izplatīties 1990. gadu sākumā, spēcīgākais izpausmes veids. Šis domāšanas veids vērtē tradīcijas, kultūras mantojumu un vietējo identitāti, mēģinot gadsimtu gaitā uzkrātās garīgās vērtības pielāgot mūsdienīgiem dzīves apstākļiem – un tas viss ar mērķi, lai saglabātu tradīcijas un tādējādi stiprinātu mūsu nacionālo īpatnību.

Vīlandes folkloras mūzikas festivāls gadu gaitā ir kļuvis par vienu no lielākajiem Baltijā un Ziemeļvalstīs.

Vairāk informācijas šeit.

Hāpsalu Senās mūzikas festivāls

Kad? 27.07 – 30.07.2023
Kur? Lossiplats-3, Haapsalu linn, Haapsalu

Hāpsalu Senās mūzikas festivāls, kas ir dzimis 1994. gadā vienā no skaistākajām Rietumigaunijas kūrortpilsētām, tiek novērtēts kā viens no svarīgākajiem Igaunijā, kā arī tas ir guvis daudzu pazīstamu mūziķu uzmanību visā Eiropā.

Festivāla projekti apvieno Igaunijas labākos mūziķus un savas nozares meistarus no visas Eiropas – viņu sadarbības rezultātā ir mērķis atdzīvināt daudzu gadsimtu mūziku, un piedāvāt auditorijai neaizmirstamu pieredzi. Hāpsalu Doma baznīca šim notikumam ir lieliska vieta, koncerti notiek arī gan Hāpsalu Sv. Jāņa baznīcā, Kūrzālē un citur.

Vairāk informācijas šeit.

Blūza festivāls “Augusta blūzs”

Kad? 04.08 – 06.08.2023 no pulksten 17:00 līdz 23:00
Kur? Lossiplats tn 3, Haapsalu

Festivāla centrālie koncerti, kas notiks senās bīskapa pils pagalmā, divus vakarus pulcēs māksliniekus no desmit dažādām valstīm. Festivāla dienas programmā savukārt iekļautas dažādas darbistabas un tradicionālais akustiskais koncerts, kas notiks Hāpsalu vecajā dzelzceļa stacijā.

Aizrautīgus muzikālus sniegumus varēs baudīt arī vairākās āra kafejnīcās un pilsētas ielās.

Vairāk informācijas šeit.

Tartu pārtikas un vīna festivāls

Kad? 04.08 – 06.08.2023
Kur? Raekoja plats, Tartu linn, Tartu

Dienvidigaunijas lielākie pārtikas un vīna svētki aicina izbaudīt autentiskas garšas, bagātīgu vīna izvēli un patīkamu festivāla atmosfēru.

Ēdiena baudītājiem tiks sagādāti gan Dienvidigaunijas sīkražotāju, gan ielu ēdinātāju, gan arī vietējo pop-up restorānu labākie piedāvājumi. Vīna zonā tiek piedāvāta daudzveidīga vīnu izvēle. Iespēja piedalīties degustācijās un saņemt padomus no Igaunijas labākajiem someljē. Festivāla laikā pilsētas

Vairāk informācijas šeit.

Kuresāres Jūras svētki

Kad? 04.08 – 05.08.2023
Kur? Raiekivi tee 2, Kuressaare linn, Saaremaa vald, Saare maakond

Igauņi zina, ka Igaunijas jūras sirds pukst Sāremā salā. Kuresāres Jūras svētki, kas norisinās Kuresāres pludmalē, ir Sāremā Jūras nedēļas noslēguma pasākums. Jūras svētkos apmeklētājus priecēs dažādi koncerti, liels gadatirgus, sporta sacensības, darbnīcas un citi pasākumi.

Kuresāres pludmalē un parkā interesanti pasākumi gaidīs mazos apmeklētājus. Jūras svētku pasākumu programmā ir iekļauts arī rokdarbu un jūras izskaloto priekšmetu gadatirgus.

Vairāk informācijas šeit.

Tartu mīlestības filmu festivāls “Tartuff”

Kad? 07.08 – 13.08.2023
Kur? Raekoja plats, Tartu linn, Tartu

“Tartuff” ir unikāls brīvdabas kino festivāls, kas norisinās Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā — Tartu. Festivāls mājo pašā vecpilsētas sirdī, un uz tā ekrāniem nonāk dažādu žanru un dokumentālais kino par mīlestības dažādajām sejām. Visas filmas iespējams skatīties bez maksas.

Papildus seansiem ik dienas norisinās lekcijas un ģimenēm draudzīgi pasākumi. “Tartuff” valdošā vasarīgā atmosfēra un Baltijā lielākā brīvdabas kinoteātra vide festivālu padarījusi par vienu no iemīļotākajiem Igaunijas vasaras festivāliem.

Vairāk informācijas šeit.

Festivāls “Viru Folk”

Kad? 11.08 – 13.08.2023 no pulksten 10:00 līdz 23:59
Kur? Käsmu küla, Haljala vald, Lääne-Viru maakond

Festivāls “Viru Folk” ir ziemeļu mūzikas festivāls visai ģimenei, kas publikai piedāvā piedzīvojumus jau kopš 2008. gada. Šogad gaidāms 16. festivāls.

Tiek prezentēta daudzu ziemeļvalstu kultūra, katru gadu fokuss tiek veltīts vienam apgabalam vai tautai. Šoreiz zem lupas ir mūsu četru kaimiņu kultūra, tostarp mūzika, filmu māksla, virtuve u.c.

Vairāk informācijas šeit.

Kalevipoja Zivju un Ūdens festivāls

Kad? 12.08 – 13.08.2023
Kur? Sõpruse tänav-86A, Tiheda küla, Mustvee vald, Jõgeva maakond

Gadatirgus piedāvās labākos vietējos lauksaimniecības un dārzkopības produktus. Peipusa sīpolu, gurķu un zivju pietiks ikvienam. Gadatirgū piedalīsies arī slavenākie rokdarbu tirgotāji un labākie izklaidētāji. Batuti bērniem un citas aizraujošas atrakcijas.

Vairāk informācijas šeit.

Festivāls “Tallinn Fringe Festival”

Kad? 18.08 – 18.09.2023 no pulksten 07:00 līdz 22:00
Kur? Tallina

“Tallinn Fringe Festival” ir ikgadējs brīvas pieejas mākslas festivāls, kas savā paspārnē pulcē vairākas vietas visā Tallinā, kā arī pulcē lielu skaitu starptautisku un vietējo mākslinieku.

Festivāla vērtības un apņemšanās ir atvērta pieeja visiem izpildītājiem neatkarīgi no dzīves fona un pieredzes, lai radītu platformu mākslai un izrādēm, kas nav meinstrīma. Kā arī, lai mākslinieki varētu atrast savu auditoriju un palīdzētu publikai baudīt izrādes, kas atrodas ārpus viņu ierastā burbuļa, lai varētu novērtēt Igaunijā un citviet pastāvošo atšķirīgo kultūru.

Vairāk informācijas šeit.

Urisāres kantrī mūzikas festivāls

Kad? 18.08 – 19.08.2023, 17:00 – 23:59
Kur? Urisaare, Univere küla, Mulgi vald, Viljandi maakond

Urisāres Rančo atkal vērs savus vārtus kantrī mūzikas mīļotājiem. Jūs gaida Igaunijas autentiskākais lauku sajūtu festivāls.

Festivālā piedāvāsim visu laiku labāko mūzikas programmu – uz skatuvēm jūs priecēs tikai labākie no labākajiem! Salonā notiks līnijdeju meistarklase, ermoņiku skola un kantrī diskotēka līdz pašam rītam!

Neaizmirstams piedzīvojums ar aizraujošiem konkursiem, atrakcijām un vietējo lauku ražotāju gadatirgu. Par ģimenes mazāko dalībnieku noskaņojumu rūpēsies kovboju dāma, kas darbosies bērniem paredzētā teritorijā. Šeit mazākos apmeklētājus gaidīs dažādas spēles, meistarošana, zīmēšana un, protams, bērnu mīļākā nodarbe – draiskošanās sienā.

Vairāk informācijas šeit.

Kultūras festivāls “RuhnuRahu”

Kad? 18.08 – 20.08.2023
Kur? Ruhnu küla, Ruhnu vald, Saare maakond

Kultūras festivāls “RuhnuRahu” ir mazākais kultūras festivāls, kas vasaras beigās apvieno mūziku, mākslu, kino, teātri, dabu un labu kompāniju.

Festivāla programmā ir filmas, smalki mūziķi un dejotāji, vietējie ēdieni un stipra kafija, talkas salas sakopšanai, braucieni ar veco kuģi “Runbjarniga” dabas un kultūras pastaigas, bērnu darbistabas, diskusijas un daudzas citas iedvesmojošas lietas, kas citur nenotiek.

Vairāk informācijas šeit.

Ķiploku festivāls

Kad? 19.08.2023, 10:00 – 18:00
Kur? Lossi tänav-3, Kuremaa alevik, Jõgeva vald, Jõgeva maakond

10. Ķiploku festivāls šogad notiek Kuremā, Jegevas apriņķī.

Gadatirgū notiks tirgošanās ar igauņu rokdarbiem un pārtiku. Protams, ka netrūks dažādās variācijās preču, kuru tematika ir saistīta ar ķiplokiem. Piedāvāsim arī kultūras programmu un dažādas darbnīcas.

Aktivitātes piedāvāsim gan maziem, gan lieliem, gan mammām, gan tētiem, gan vecmāmiņām, gan arī vectētiņiem!

Vairāk informācijas šeit.

Ielu pārtikas festivāls “Garšu promenāde”

Kad? 19.08.2023 no pulksten 12:00 – 23:59
Kur? Karja tänav-7, Haapsalu linn, Haapsalu

Viens no Igaunijas gardākajiem un aizraujošākajiem ielu pārtikas festivāliem, Hāpsalu garšu promenāde, notiks atkal.

Festivāls, kā parasti, notiks vecpilsētā, un uz šo dienu visa Karja iela pārvērtīsies par garšu promenādi.

Viesiem tiks piedāvāti aizraujoši un gardi ēdieni, kas pagatavoti tikai no svaigām un augstas kvalitātes izejvielām.

Festivāls ir atradis sev vietu Hāpsalu mazpilsētā, kā arī ieradies šeit, lai paliktu un veicinātu vietējo ielu pārtikas kultūru.

Vairāk informācijas šeit.

“Tallinn Food Truck Festival”

Kad? 25.08 – 26.08.2023 no pulksten 12:00 līdz 23:00
Kur? Narva maantee 95, Kesklinna linnaosa, Tallinn

Tallinas Dziesmu svētku laukumā ir uzstādīta lielākā triju Baltijas valstu garšu karavāna. Ēdināšanas vietu vidū ir gan pārstāvji no Igaunijas, gan arī ielu ēdiena meistari no tuvējām valstīm. Festivālā “Tallinn Food Truck Festival” papildus ēdieniem varat izbaudīt ļoti dažādu koncertprogrammu un dīdžeju setus. Teritorijā tiks uzstādītas Tivoli parka atrakcijas un bērnu zona.

Festivāla noslēgumā tiks apbalvoti labākie “foodtruck” divās nominācijās – labākais dizains un labākais ēdiens. Uzvarētāju noteiks publika, kas par saviem favorītiem varēs balsot uz vietas.

Precīza koncertprogramma un viss dalībnieku saraksts tiks paziņots tuvākajā laikā.

Vairāk informācijas šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm