Atrodi svētku sajūtu Ziemassvētku koncertā "Spuldzēs aizdegts prieks"

Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē 8. decembrī pulksten 19.00 svētku sajūtu ieskandinās Ditas Lūriņas veidotais koncerts “Spuldzēs aizdegts prieks”.

2022. gada 6. decembrī 11:31

Šajos Ziemassvētkos Nacionālais teātrī izskanēs latviešu komponistu ziemas dziesmas Zanes Dombrovskas aranžējumā, tās papildinās stāsti un dzeja, koncerta pirmajā daļā radot viegli nopietnu, dzestras sarmas pilnu gaisotni, bet otrajā daļā – sirdssiltu svētku sajūtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Koncerta režisore Dita Lūriņa par Ziemassvētkiem saka: “Ziemassvētki ir mani mīļākie svētki. Un tieši Ziemassvētku laikā sajūtu, ka bērnība nekad nebeidzas. Jo man joprojām gribas, lai ir daudz. Lai egle ir liela, ka atduras griestos. Gaismiņu virtenes ne metriem, bet kilometriem! Lai gaismas daudz! Un dāvanu daudz, jo dzejoļi galvā veseliem sējumiem, tos visus vajag izrunāt. Un gaiss lai vibrē no zvanu skaņām, vēji un sniegi lai kļūst par mūziku. Zvārgulīšu skaņas, lai iezogas visās dziesmās, un tās visas kļūst par Ziemassvētku dziesmām. Un draugi, lai sanāk tā, ka dažiem “jāsēž pie lustras”. Un prieka daudz! Satikšanās prieka, došanas un saņemšanas prieka, pārsteigumu prieka, gatavošanās prieka, dziedāšanas prieka, dejošanas prieka, spēlēšanas prieka, tuvuma prieka, ciemošanās prieka, svētku prieka.”

Koncertā piedalās: Agnese Budovska, Maija Doveika, Daiga Gaismiņa, Anna Klēvere, Elizabete Skrastiņa, Līga Zeļģe, Zane Dombrovska, Ainārs Ančevskis, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Mārtiņš Egliens, Gundars Grasbergs, Mārcis Maņjakovs, Igors Šelegovskis.

Par muzikālo pavadījumu rūpēsies: Jānis Zvirgzdiņš, Karlīna Priedēna, Kristians Justs, Ralfs Arbidāns, Elīss Balceris, Arnis Stepiņš, Ilmārs Melderis, Ēriks Miezis.

Radošā komanda: režisore Dita Lūriņa, muzikālā noformējuma autore Zane Dombrovska, video mākslinieks Toms Zeļģis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu māksliniece Krista Erdmane.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm