Aprīlī Liepājas teātris atvadīsies no vairākām repertuāra izrādēm

Aprīlī Liepājas teātris atvadīsies no vairākām izrādēm, kuras tiks spēlētas pēdējo reizi.

22. martā 13:31

Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” 6. aprīlī pulksten 19.00 tiks rādīta Edgara Pujāta monoizrāde “Tas arī viss”, kuru veidojis režisors Mārtiņš Kalita. Kā teicis pats aktieris, “šī loma ir ne tikai smagākā, kāda viņam bijusi, bet arī liels izaicinājums”, jo šī ir viņa pirmā monoizrāde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars Pujāts monizrādē “Tas arī viss”. FOTO: JUSTĪNE GRĪNBERGA

“Tas arī viss” ir monologs par vientulību, kurš piesaka lugas intrigu jau ar pirmo teikumu: “Tagad es noskaitīšu līdz tūkstotim un…” Galvenajam varonim ir bijis viss – panākumi, slava, gods, izvēles brīvība un mīlas afēras. Tad kāpēc viņš iekšēji jūtas tik iztukšots? Kāpēc tik vientuļš? Aktieris Edgars Pujāts izrādē aicina skatītājus ielūkoties sevī, lai godīgi pajautātu –  vai es dzīvoju tādu dzīvi, kā vēlos?

Poliannas lomā Elizabete Marija Brante. FOTO: JUSTĪNE GRĪNBERGA

12. aprīlī pēdējās divas reizes – pulksten 10.00 un 14.00 – teātrī mazākos skatītājus gaidīs Polianna, kas visus iepazīstinās ar savu Prieka spēli, kas jebkuru drūmo dienu padarīs priecīgāku. Izrādi teātrī 2019. gadā iestudēja režisors Dž.Dž.Džilindžers, tā saņēma “Spēlmaņu nakts” Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvu kā labākais iestudējums bērniem. Poliannas lomā Elizabete Marija Brante.

Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” 18. aprīlī pulksten 19.00 pēdējo reizi tiks rādīts arī Dmitrija Petrenko veidotais iestudējums “Cietsirdīgās spēles”, kura tapa kā jauno aktieru diplomdarba izrāde. Šī ir iespēja redzēt jauniešus vienās no viņu pirmajām lomām, ar kurām viņi ienāca Liepājas teātrī.

Dmitrija Petrenko veidotais iestudējums “Cietsirdīgās spēles”. Jauno aktieru diplomdarba izrāde. FOTO: JUSTĪNE GRĪNBERGA

Kajs (Kārlis Ērglis), Junkers (Artūrs Irbe)  un Ņikita (Kārlis Artejevs) ir labākie draugi jau no bērnības. Abi teju vai katru dienu nāk ciemos pie Kaja, jo viņa dzīvoklis ir ne tikai satikšanas vieta, bet iespēja nesatikt savas ģimenes. Kādu dienu puišu dzīvoklī parādās Neļa (Kintija Stūre), kas izmaina visu trīs puišu dzīves.

“Cietsirdīgas spēles” ir izrāde par bērnu attiecībām ar vecākiem. Precīzāk – par vecāku attiecībām ar saviem bērniem. Kā tikt galā ar saviem aizvainojumiem pret vecākiem? Vai to var izdarīt, ja vecāki nesaskata savas kļūdas un nevēlas tās labot? Vai jaunieši paši var izmainīt to attiecību “programmu”, ko viņiem ir ierakstījuši vecāki kopš bērnības? Vai viņi spēs piedod un, galvenais, vai viņi varēs būt labāki, nekā tie, kas viņus audzināja?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt  22. aprīlī pulksten 18.00 pēdējo reizi tiks rādīta arī Valtera Sīļa veidotā izrāde “Biogrāfija. Spēle”.

Valtera Sīļa veidotā izrāde “Biogrāfija. Spēle”. FOTO: JUSTĪNE GRĪNBERGA

Ko Tu darītu, ja Tev būtu iespēja nodzīvot savu dzīvi vēlreiz? Vai Tu paliktu kopā ar savu pirmo mīlestību? Vai aizbrauktu dzīvot uz citu valsti? Vai Tu iesaistītos politikā un mēģinātu izmainīt ne tikai savu, bet arī visas valsts dzīvi? Vai Tu būtu drosmīgāks, atjautīgs, laimīgāks? Bet varbūt Tu gribētu nodzīvot savu dzīvi vēlreiz tieši tāpat kā pirmajā reizē? Šie ir tie jautājumi, uz kuriem Hannesam Kīrmanim ir jāmēģina atbildēt, jo viņam ir iespēja atgriezties jebkurā savas dzīves punktā un sākt dzīvi no jauna.

Kīrmana lomā Rolands Beķeris, kurš šo sauc par vienu no nozīmīgākajām lomām savā aktiera mūžā; izrādē piedalās arī Anete Berķe, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš un Madara Kalna.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm