Lielvārdē egle šogad iemirdzējusies Lielvārdes jostas motīvā

Svētdien, 27. novembrī, Rembates parkā iemirdzējusies egle Lielvārdes jostas motīvā, liecina Ogres novada domes mājaslapā pieejamā informācija.

2022. gada 29. novembrī 13:36

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirms lielās egles iedegšanas Ogrē klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atzina, ka Pirmās adventes svētki ir ģimenes svētki, arī Ziemassvētku gaidīšanas un mīlestības svētki, tāpēc aicināja ikvienu novērtēt to, ka ir iespēja būt kopā ar savu ģimeni un pateikties par to, ka esam viens otram.

Arī šogad pašvaldība izsludināja atklātu konkursu “Jaunu Ziemassvētku dekorāciju izgatavošana, uzstādīšana un demontāža Ogres novadā”, kā rezultātā noslēdza līgumu ar Ziemassvētku dekorāciju ražotāju “First Service” (zīmols “December Design”).

Ogres novadā trīs jauni oriģināldizaina vides objekti

  • “Lielvārdes josta un egle” Lielvārdē
  • “Saule” Ķegumā”
  • “Gaismas grāmata” Ikšķilē.

Līdz ar centrālajām svētku eglēm novadā pie baznīcām ir iedegtas 24 izgaismotas lielformāta eņģeļu dekorācijas, veidojot gaismas ceļu uz dievnamiem, Ogrē – izgaismota 3D konstrukcija “Egle”, izgaismota 3D konstrukcija “Kariete” ar diviem zirgiem Mālkalnes prospektā, 20 lielo un 17 mazo bumbu dekorācijas Brīvības ielas liepu alejā, piecas mazās, divas vidējās un vienas lielās bumbas dekorācija Marsona laukumā Ogrē.

Tāpat arī tapusi dekorācija “Laimīgu jauno gadu” rotācijas aplī pie Kalna alejas, noformēti 18 koki Brīvības ielas gājēju promenādē un viens koks pie Ogres Centrālās bibliotēkas, divi – pie Kalna prospekta un Bērzu alejas gājēju pārejas, 18 koki – liepu alejā Brīvības ielā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī šogad milzu “Betlēmes zvaigzne”

Liela interese pagājušajā gadā tika izrādīta par objektu “Betlēmes zvaigzne” uz 23 metrus augstā klinšu kāpšanas torņa Zvaigžņu ielā 11. Tās svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 000 LED diožu, kas savijas vairāk nekā sešu kilometros gaismas virteņu. Mirdzošā milzu zvaigzne ir apskatāma arī šogad.

Svētku sajūtas radīšanai iepretī Ogres novada pašvaldības ēkai ierīkota neliela Kristus dzimšanas ainiņa, pie kuras katru adventes svētdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00 sastopamas dzīvas aitas un ganiņi, ir iespēja sasildīties pie ugunskura un dzirdēt Ziemassvētku mūziku.

Akcija “Egļu stāsts”

No 7. decembra Ogres novada iedzīvotājus un viesus priecēs akcija “Egļu stāsts”, kurā iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji dekorēs savu egli, radot svētku sajūtu visā novadā. Lai apskatītu rotājumus, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs izveidojis karti ar Ziemassvētku rotājumiem un ieteicamo četru kilometru garo maršrutu svētku dekorāciju apskatei.

Izgaismotie objekti ieslēdzas līdz ar ielu apgaismojumu, aptuveni plkst. 16. Taupot līdzekļus, šogad pašvaldība plāno samazināt elektroenerģijas patēriņu, saīsinot dekorāciju izgaismošanas laiku, kas ir līdz plks. 1.

Svētku eglītes 27. novembrī tika iedegtas arī Tomē, Rembatē, Birzgalē, Taurupē un Krapē. 2. decembrī plkst. 16 svētku egles iedegšanas pasākums notiks Ķeipenē, plkst.18.00 – Jumpravā, bet 4. decembrī plkst.16.00 – Madlienā.

Ziemassvētku noskaņās Ogres novads būs izrotāts līdz pat janvāra beigām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm