Labākās branča vietas nesteidzīgiem brīvdienu rītiem

Ir patīkami nesteidzīgie brīvdienu rīti ar karstu kafijas vai tējas krūzi. Vēl patīkami ir nesteidzīgi baudīt vēlās lēnbrokastis ārpus mājas, kad nav jādomā, ko īpašu sev un mīļajiem pagatavot un pēc tam vēl tikt galā ar netīro trauku kaudzi virtuvē.

Vēlās brokastis ir maltīte, ko dažreiz papildina alkoholiskie dzērieni (parasti šampānietis vai kokteilis). Vēlās brokastis parasti tiek pasniegtas no pulksten 10.00 līdz 13.30. Maltīte radusies britu medību brokastīs. Vārds vēlās brokastis ir brokastis un pusdienas. Vārds radās Anglijā 19. gadsimta beigās un kļuva populārs Amerikas Savienotajās Valstīs 20. gadsimta 30. gados.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1896. gada Oksfordas angļu vārdnīcas pielikumā ir minēts žurnāls “Punch”, kas rakstīja, ka šis termins tika izdomāts Lielbritānijā 1895. gadā, lai aprakstītu svētdienas maltīti “Saturday-night carousers” rakstnieka Gaja Beringera (Guy Beringer’s) rakstā “Brunch: A Plea” izdevumā “Hunter’s Weekly”.

Tiek arī apgalvots, ka šo terminu, iespējams, ir ieviesis reportieris Frenks Vords O’Malijs (Frank Ward O’Malley), kurš 20. gadsimta sākumā rakstīja Ņujorkas laikrakstam “The Sun” no 1906. līdz 1919. gadam. Tiek uzskatīts, ka viņš, iespējams, izdomājis šo terminu pēc tam, kad bija novērojis savu laikraksta kolēģu tipiskos dienas vidus ēšanas paradumus.

Pozitīvu noskaņu vieta “Kas dārzā”

Rīgas centrā, kanāla malā, Radio ielā 1 “Kas dārzā” piedāvā brīvdienu branču sestdienās un svētdienās, no pulksten 11.00 līdz 16.00

Te katram pasūtījumam servē savu galdu, nevis pēc kopējā “zviedru galda” principa, piemēram, ja būsiet pasūtījumu veikuši četriem cilvēkiem, tad jums tiks uzservēts neliels “zviedru galds”, ko izmantosiet tikai jūs četri.

Lai viss būtu korekti, veicot pasūtījumu, “papildus informācijas” lauciņā norādiet ierašanās datumu un laiku. Branča rezervācija ir spēkā tikai tad, ja ir veikta priekšapmaksa un tā ir izdarīta vismaz divas stundas pirms ierašanās. Cena: 15 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gardēžu vēlās brokastis “Bermudas” zivju restorānā Ragaciemā

“Bermudas” zivju restorāns Ragaciemā svētdienā no pulksten 12.00 līdz 15.00 aicina uz branču jeb gardēžu vēlajām brokastīm, kur ēdieni un uzkodas būs dažādām gaumēm – salāti zupas, jūras veltes, gaļas ēdieni, deserti un dzērieni – kafija, ūdens un prosecco svētdienas svinēšanai.

Cena vienai personai 45 eiro. Vietu skaits ierobežots, tāpēc rezervē savu ierašanos pa tālruni 20063225

Pārdaugavas kafejnīcā “Annas Dārzs” vēlās brokastis ar mīļajiem

“Annas Dārzā” Pārdaugavā, Mūkusalas ielā 43a brīvdienu brančs jeb vēlās brokastis ir sestdienās un svētdienās no pulksten 11.30 līdz 14.30.

Tējas un kafijas smaržas piepildītās telpas, apvienojot to ar rosību ap branča galdu, ir lielisks iemesls pavadīt šīs vēlās brokastis nepiespiestā gaisotnē kopā ar saviem mīļajiem.

Branča koncepts “Annas Dārzā” ir pavisam vienkāršs, jo te parūpējušies par visu, lai brīvdienu rīts iesāktos lieliski. Būs saklāti galdi sākot ar uzkodām, salātiem, zivju un gaļas ēdieniem, līdz pat siltajiem ēdieniem, zupu un mīdijām, protams, neaizmirstot arī par desertiem. Varēsi cienāties ar visu, ko vēlies un cik vēlies. Galds tiek papildināts, lai katrs tiek pie sava kārotā. Branča piedāvājumā ir iekļauts citrusaugļu ūdens un dzēriens pēc izvēles – tēja vai kafija (kafija ar pienu vai melna)

Brīvdienu branča cena ir 33 eiro par personu. Bērniem no 5 līdz 12 gadiem – 15 eiro.

Lai rezervētu galdiņu brīvdienu brančam “Annas Dārzā”, sazinies rakstiski [email protected] vai telefoniski +371 28822608.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gardās un nesteidzīgās svētdienas garbrokastis “Paviljonā Ziedoņdārzā”

Pašā Ziedoņdārza sirdī kafejnīca visai ģimenei “Paviljons- Ziedoņdārzs” ir viens no Rīgas apslēptajiem dārgumiem. Svētdien no 11.00 līdz 15.00 kafejnīca gaidis uz nesteidzīgām garbrokastīm.

Rezervācijai zvani 24844627

Vafeļu brančs gastrobārā “Miers”

Gastrobārs “Miers” atrodas Mangaļsalā, Audupes ielā 15/17, un izceļas ar lielisku skatu uz Daugavu. Baudi saldās un sāļās beļgu vafeles. Mielojies, kamēr esi nobaudījis visas vafeles, vai tik ilgi, kamēr esi pārēdies. Svētdienās no pulksten 11.00 līdz 14.00. Cenā iekļauts karstais dzēriens – kafija vai tēja, kakao pēc izvēles un ūdens.

Cena: 18€ pieaugušajiem, 10€ bērniem līdz 12 g. v. Rezervē galdiņu zvanot +371 2 4202886 vai rakstot.

Bagātīgās vēlbrokastis “La Kanna cafe”

Kafejnīca “La Kanna” atrodas Tērbatas ielā 5. Lai vieglāka izvēle, te piedāvā jau iepriekš pārdomātus branča “komplektus” bagātīgai un pilnvērtīgai vēlo brokastu maltītei. Brokastis katra gaumei –  arī veģetārietim vai vegānam. Brančo sestdienās un svētdienās no pulksten 10.00 līdz 14.30.

Cena: 18 eiro.  Rezervē, zvanot +37127102033.

Vēlās brokastis Jūrmalā – grilbārā “House of Light”

Grilbārā “House of Light” Jūrmalā, Jomas ielā 63 katru nedēļu branča piedāvājums ir mazliet citādāks, lai viesiem būtu iespēja baudīt dažādus ēdienus. Vēlās brokastis katru svētdienu no pulksten 11.00 līdz 14.00.

Cena 25 eiro no personas, bērniem līdz 12 gadiem 12 eiro, bet grupām sākot no 10 personām nepieciešams iemaksāt avansu 50 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rezervē galdiņu, zvanot uz 26360603.

Atļauj sev paslinkot un ieturi gardu maltīti grila restorānā “Zelta teļš”

“Zelta teļš” ir grila restorāns, kas atrodas Jomas ielā 55. Branča laikā, svētdienās no pulksten 11.00 līdz 16.00, varēsi baudīt plašu klāstu ar aukstajām uzkodām, sātīgus otros ēdienus un debešķīgus desertus.

Cena: 30.00 eiro par personu, bērniem līdz 12 gadu vecumam 18 eiro, bērniem līdz 5 gadiem bez maksas. Rezervē zvanot +371 61112255.

Vēlās brokastis visai ģimenei “Lokālā veranda”

Mājīgs restorāns “Lokāls Veranda” atrodas Jomas ielā 58 k-2. Vēlās brokastis svētdienās no pulksten 11.30 līdz 15.00. Būs iespējams nobaudīt brokastu ēdienus – omlete ar dārzeņiem, pankūku izlase, aukstās un karstās uzkodas, salātus, karstās zupas, jūras veltes, pamatēdienus un desertus.

Cena: 24 euro personai (bērniem līdz 6 gadu vecumam bez maksas; no 7 līdz 12 gadiem – 12 euro). Pieejams iepriekš rezervējot, +371 26069777, [email protected].

Brančs virs Rīgas jumtiem “Skyline Bar”

Iekāp “Radisson Blu Latvija” panorāmas liftā un ļaujies, lai tas Tevi paceļ pār Rīgu, tverot burvīgus pilsētas skatus. Branču pasniedz no pulksten 11.30 līdz 15.00, kur varēsi baudīt dažādus ēdienus un dzērienus, kā arī lielisku dzīvo mūziku. Te parūpēsies arī par jautrām izklaidēm bāra mazākajiem viesiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cena: vienai personai 39 eiro, bērniem līdz 6 gadiem bez maksas, no 7 – 12 gadiem 15 eiro. Rezervācija ir iespējama veicot priekšapmaksu. Rezervē šeit.

Vēlās brokastis Vecrīgas sirdī restorānā “Melnie mūki”

Restorāns “Melnie Muki” sagaidīs ar plašu auksto un silto ēdienu bufetes galdu: uzkodas un kanapes, salāti, karstie ēdieni, un dažādi deserti. Glāze sarkanvīna vai baltvīna ir iekļauts cenā.Cena pieaugušajiem – 35 eiro, bērniem 7-12 gadi – 15 eiro.  Tālrunis rezervācijām +371 29979729

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm