Kā jārīkojas autovadītājam, ja ceļazīme aizputināta?

Aizputinātās ceļazīmes ziemas apstākļos var pārsteigt jebkuru un sarežģīt braukšanu autovadītājiem, īpaši, ja ceļš ved pa nepazīstamu vietu un nezini, kādi ceļu satiksmes noteikumi vai aizliegumi spēkā konkrētajā vietā. Kā jārīkojas, lai brauktu droši un nesaņemtu sodu?

2022. gada 7. decembrī 9:50

Latvijā ceļazīmju attīrīšana no sniega ir ceļu uzturētāju uzdevums. Bet intensīvas snigšanas laikā ne tikai brauktuves, bet arī zīmes uzturēt tīras nav iespējams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas, cik ātri satiksmes organizācijas līdzekļu jeb ceļazīmju attīrīšana no pielipušā sniega jāpaveic, atkarīgs no ceļa uzturēšanas klases – A klases ceļu zīmes jāattīra no sniega 24 stundu laikā, bet B uzturēšanas klases ceļu zīmes – 72 stundu laikā, nosaka Ministru kabineta noteikumi.

Laiku autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega skaita no brīža, kad beidzis snigt.

Savukārt Ceļu satiksmes noteikumos par apsnigušām ceļazīmēm un piesnigušiem ceļiem 138. punktā teikts, “ja pirms krustojuma nav uzstādītas priekšrocības ceļazīmes, kā arī ja uz šķērsojamā ceļa pirms krustojuma nav uzstādīta 206. vai 207. ceļazīme un vadītājs nevar noteikt, vai ceļam ir segums (diennakts tumšajā laikā vai ja ceļu klāj dubļi, sniegs u. tml.), transportlīdzekļa vadītājam jāuzskata, ka viņš atrodas uz mazāk svarīga ceļa.”

Eksperti norāda, ka, ja autovadītājs apsnigušas vai citādi aizsegtas ceļazīmes dēļ nevar redzēt, kādi ierobežojumi ir uz ceļa, piemēram, ātruma ierobežojumi, jāpieņem “sliktākais” variants un apdzīvotā vietā jāpārvietojas ar ātrumu līdz 50 kilometriem stundā un neapdzīvotās – līdz 90 kilometriem stundā. Protams, iespējama situācija, ka ierobežojoša zīme nosaka zemāku ātruma slieksni. Ja ātruma pārkāpums šādā vietā tiek konstatēts, vadītājam var nākties pierādīt likumsargiem, ka ceļazīmē attēlotais nebija saskatāms. Parasti gan policija uzsver, ka šādos strīdīgos gadījumos sods par pārkāpumu netiek piemērots.

Izņēmums varētu būt aizputināta numura zīme, ja policija tomēr atzīst, ka tā ir aizputināta nevis esošo laikapstākļu, bet gan šoferīša neuzmanības dēļ, piemērotais sods. Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka numura zīmēm jābūt tīrām, stāvoša transportlīdzekļa numura zīmes simboliem skaidrā diennakts gaišajā laikā jābūt salasāmiem vismaz no 40 metru attāluma, bet skaidrā diennakts tumšajā laikā, kad iedegtas transport­līdzekļa ārējās apgaismes ierīces, – vismaz no 20 metru attāluma.

Par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram ir netīras pazīšanas zīmes, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divu naudas soda vienību apmērā jeb 10 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm