Pievienot komentāru

Ēdienu gatavošana ir ne vien ikdienas nepieciešamība, bet arī jautrs un aizraujošs veids, kā apgūt patstāvīgā dzīvē nepieciešamas iemaņas. Tā ir viena no biežākajām aktivitātēm organizācijā “Fonds Kopā”, kas atrodas Bolderājā un kas veicina cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem patstāvību un integrāciju sabiedrībā. Un kur gan labāk apgūt šīs jaunās prasmes, kā iedvesmojošā vidē – tā uzskata IKEA interjera dizainere, kura īsteno virtuves pārvērtības.

“Mēs sapņojām par gaišu un daudzfunkcionālu un ērtu telpu, ko iespējams pielāgot dažādām nodarbēm. Mēs sapņojām par vietu, kur sanākt kopā, gatavot gardas maltītes, parunāties un vienkārši baudīt labu kompāniju. Jāatzīst, ka ēdienu gatavošanas nodarbības apgrūtināja tas, ka iepriekšējā virtuvē nebija ne plīts, ne cepeškrāsns, un termiski gatavojami ēdieni tika gatavoti kāda dzīvoklī un tad atnesti uz kopīgo telpu, vai tika gatavoti ēdieni, kam nav nepieciešama plīts vai cepeškrāsns. Protams, izmantojot radošu pieeju, mēs atradām risinājumus, taču funkcionālāka un iedvesmojošāka virtuve ir liels atbalsts labākai ikdienas dzīvei,” atklāj “Fonds Kopā” pārstāve Olga.

Viņa stāsta, ka šajā grupu dzīvokļu un darbnīcu centrā virtuve ir ne vien ēdiena gatavošanas vieta un ēdamzāle, bet arī ēdiena gatavošanas nodarbību telpa un citu pasākumu, piemēram, svinību un galda spēļu turnīru, norises vieta.

Sagadīšanās pēc IKEA interjera dizaineri, kura veido virtuves pārvērtības, arī sauc Olga. Viņa ir profesionāla interjera dizainere ar lielu pieredzi, un viņa prot veidot funkcionālus un skaistus telpu iekārtojumus, prasmīgi integrējot ilgtspējīgus knifus un trikus. Pēc pārvērtībām virtuvē dominē harmoniski zaļie dabas toņi, ko papildina pilsētvides dārzniecības akcenti, garšaugu podiņi un noderīga atkritumu šķirošanas stacija. Tas viss pilnīgi izmainījis atmosfēru telpā.

“Fonds Kopā” pārstāve Olga dalās pirmajos iespaidos pēc virtuves pārvērtībām: “Telpas funkcionalitāte pārspēj mūsu sapņus un cerības! Virtuve ir tik gaiša un vienlaikus ar savu stilu, un ir padomāts par tik daudzām detaļām: gan par magnētisko tāfeli pierakstiem ēdiena gatavošanas nodarbību laikā, gan ērtu atpūtas stūri ar dīvānu. Šeit ir māju sajūta, un esmu pārliecināta, ka turpmāk šeit pavadīsim vēl vairāk laika. Šīs pārvērtības paver lielākas iespējas īstenot mūsu misiju un palīdzēt cilvēkiem iekļauties sabiedrībā.”

“Virtuve pēc pārvērtībām ir funkcionālāka ne vien tāpēc, ka ir jauna plīts un cepeškrāsns, bet tas ir panākts arī vairākiem citiem trikiem. Tā kā šajā telpā uzturas daudz cilvēku, es apzināti radīju gaišu un plašu iekārtojumu. Lielisks risinājums ir krēsli, ko var glabāt saliktus viens uz otra, un pārvietojami galdi ar ritenīšiem, jo tie ļauj viegli kombinēt un mainīt izkārtojumu. Turklāt vieglo, pārvietojamo darba virsmu var novietot stūrī, kad tā netiek izmantota, un izvilkt uz nodarbību laiku,” stāsta IKEA interjera dizainere Olga Žuravļova.

Dizainere skaidro, ka vaļēji plaukti rada plašuma iespaidu, un tajos var glabāt priekšmetus, ko vēlas izlikt apskatei, vai bieži izmantotas lietas, ko ir ērti turēt pa rokai. Virtuves iekārtas apakšējā daļā izmantoti skapīši ar durvīm – tajos var glabāt priekšmetus, kas telpā mēdz radīt nekārtīgu iespaidu. Atsakoties no sienas skapīšiem, vietu pie sienas var izmantot citādi, piemēram, var pielikt stangu ar āķiem mantu uzglabāšanai vai kādu priekšmetu eksponēšanai.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.