Ar zvaigžņotu vilcienu ciemos pie iepriekšējo raidījumu dalībniekiem

Šogad raidījums “Manas mājas ar IKEA” svin savu piekto sezonu, un to atzīmē, dodoties ciemos pie vairākiem iepriekšējo sezonu dalībniekiem – pāra, kam iekārtota virtuve, veloentuziasta ar jauniekārtotu garāžu un ļoti jaukas ģimenes, kur savulaik pārveidota bērnistaba.

2021. gada 12. novembrī 13:15

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai viesošanās sagādātu vēl vairāk prieka, IKEA interjera dizainere Elīna kopā ar raidījuma vadītāju Kristapu Tālbergu dodas ceļā ar svētku rotā sapostu vilcienu. Ar STRÅLA zvaigznēm izrotātais vilciena sastāvs ir kā gaismas saliņa novembra tumsā, kas simbolizē arī zviedru tradīciju gada tumšajā laikā izgaismot logus, sagaidot mājās savus mīļos.

Viesojoties pie iepriekšējo sezonu dalībniekiem, IKEA dizainere dod arī praktiskus padomus, kā sajust svētku noskaņu un sagaidīt tuvojošos svētkus godam.

FOTO: IKEA

Praktisks un ilgtspējīgs ciemkukulis

Dodoties pie pāra, kuram IKEA interjera dizaineri savulaik iekārtoja jaunu virtuvi, Elīna parāda, kā sagatavot svētku velti. Pavisam vienkārša koka kaste, kas vēlāk lieti noder saimniecībā, var kļūt par praktisku un skaistu noformējumu dāvanai, turklāt šāds iesaiņojums neprasa lielas pūles – jāsaliek iekšā našķi, svētku dzērieni un kāds sirsnīgs papildinājums mājīgumam un gatavs! Aukstajā gada laikā Elīna iesaka dāvināt sveces, mīkstus pledus, sildošus gardumus un citas veltes, kas liktu sajust dāvinātāja sirds siltumu. Īpaši svinīgu noskaņu var panākt, izrotājot dāvanu ar lampiņu virtenēm – izvēloties ar baterijām darbināmu virteni, tas būs pavisam viegli, turklāt arī pati virtene kļūs par daļu no dāvanas!

Krāšņs svētku galds ārā

Kā mēdz teikt, nav nepiemērotu laikapstākļu, tikai nepiemērots apģērbs! Silti saģērbjoties, svētku galdu var droši klāt arī ārā. Tas ir neparasts risinājums un noteikti iespiedīsies atmiņā kā brīnišķīgs kopā pavadīts laiks. IKEA interjera dizainere Elīna iesaka izmantot sarkano krāsu, jo tā uzreiz saistās ar svētkiem, dabas materiālus un daudz gaismas rotājumu, kas izskatās skaisti, kamēr ir gaišs, un piedod galda klājumam īpašu maģiju, kad sabiezē mijkrēslis.

Elīna parāda, kā ar pavisam vienkāršiem līdzekļiem panākt lielisku efektu – piemēram, galda celiņš ir teicama izvēle no kompozicionālā viedokļa, jo rada uz galda tādu kā zonējumu. Uz celiņa var likt dekoratīvos elementus un servēt uzkodas, bet malās attiecīgi izvietot šķīvjus visai ģimenei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Klājot galdu ārā, noteikti jāatvēl vieta dabas elementiem – Elīna demonstrē, kā bez piepūles radīt efektīgu un elegantu galda rotājumu: stikla karafē ar platu kaklu var iebērt čiekurus un ielikt LED lampiņu virteni, kas darbojas ar baterijām. Mirdzošās gaismiņas starp čiekuriem ir kā meža maģijas atbalss uz galda, un šāds rotājums kompozicionāli rada vertikālo elementu, padarot galda klājumu interesantāku.

Svētku noskaņa piecās minūtēs

“Esošo iekārtojumu ļoti labi var atsvaidzināt ar tekstilu. Pievienojot dekoratīvo apgaismojumu, telpā var radīt siltuma un mājīguma sajūtu,” pastāsta interjera dizainere Elīna. Ciemos pie ģimenes, kur savulaik pārveidota bērnistaba, Elīna sarūpē pārsteigumu, vienā mirklī pārvēršot dzīvojamo istabu. No ikdienas telpas tā pārtop istabā, kur godam sagaidīt svētkus. Logos iemirdzas STRÅLA zvaigznes, visu telpu caurvij maigs lampiņu mirdzums, un mājīgumu rada tekstils mierpilnos toņos, kas rada vēlēšanos pasēdēt un atvilkt elpu kopā ar saviem tuvākajiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm