Spēks, kas palīdz nepadoties – stāsts par ģimeni, kas audzina bērnu ar īpašām vajadzībām

Svētdien pulksten 9.25 kanālā TV3 būs skatāms raidījuma “Mēs mīlam ģimeni” jaunākais stāsts – šoreiz par Ābolu ģimeni no Saulkrastiem, kas audzina meitiņu Roniju ar īpašām vajadzībām. Par to, ar kādām grūtībām ikdienā sastopas šādas ģimenes un par sabiedrības attieksmi savā stāstā dalīsies Ronijas vecāki Helēna un Andris.

24. martā 15:04

Ronijai ir septiņi gadi, kopā ar viņu ģimenē aug arī brālis Hugo un māsiņa Adele Petra. Aptuveni trīs mēnešu vecumā Ronijai sākušās veselības problēmas, kuru rezultātā viņa kļuva par pilnībā aprūpējamu bērnu. Pirmā uzstādītā diagnoze bija epilepsija, Vesta sindroms, bet pamatā viņa sirgst ar lizencefāliju, kas nozīmē, ka viņas smadzeņu rievas nav tik dziļas, kādām tām vajadzētu būt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kuplā Ābola ģimene kopā ar ģimenes mīluli Hubertu. FOTO: RAIDĪJUMA ARHĪVS

Tajā brīdī, kad vecāki saprata, ka viņu dzīve turpmāk būs citādāka, viņu pasaule burtiski sabrukusi. Tikai četru gadu vecumā viņi ir nokārtojuši visas formalitātes invaliditātes pabalsta saņemšanai.

“Iekšēji es jutu, ka mans bērns nav invalīds, man nav vajadzīgs pabalsts. Bija kāds brīdis, kad es negribēju, lai vispār kāds zina, ka tas ir noticis ar mani. Ejot staigāt ārā, kad redzēju, ka kāds paziņa nāk pretī, devos iekšā pirmajā meža taciņā, lai tikai es viņus neredzētu un nesatiktu”, par to, kā sākotnēji sadzīvojusi ar meitas slimību stāsta mamma Helēna.

Ejot pastaigās, Ronija atrodas ratos, un bieži vien no garām ejošajiem tiek saņemti nosodoši skatieni un pat dzēlīgi komentāri par to, ka tik liels bērns tiek sēdināts ratos.

“Mēs esam auguši kaut kādā burbulī, kurā šķiet, ka šādas lietas ir jāslēpj, ka šādi bērni dzimst nelabvēlīgās ģimenēs, tāpēc cilvēki nezina, kā jāizturas. Nevajag baidīties jautāt, kas noticis, bet nevajag raut savus bērnus nost un teikt – neej klāt, tu neredzi, ka viņai kaut kas kaiš. Bērniem nav problēmu, visus stereotipus rada vecāki – ko mēs viņiem stāstām, kā mēs viņus audzinām,” ar piedzīvoto dalās Helēna.

Ronijas brāli Hugo apmeklēs ugunsdzēsēju depo. FOTO: RAIDĪJUMA ARHĪVS

Kopā ar Leldi ģimene dosies pie Ronijas zirgu treneres, mamma un tētis izmēģinās stresa mazināšanas metodes smadzeņu treniņa centrā “Riga Brain”, bet ar mazo Ronijas brāli Hugo apmeklēs ugunsdzēsēju depo un “Mazo pavāru skoliņu”, kur kopā ar Lauru Grēviņu pagatavos gardus kēksiņus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ronijas brāli Hugo apmeklēs “Mazo pavāru skoliņu”. FOTO: RAIDĪJUMA ARHĪVS

Šajā epizodē uzzināsim ne vien to, kā Ābolu ģimene sadzīvo ar savas meitas slimību un sabiedrības attieksmi pret šādiem bērniem, bet arī to, kā dažādas terapijas nodarbības palīdz Ronijai attīstīties un dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi.

Skaties ģimenēm veltīto raidījumu “Mēs mīlam ģimeni” svētdienu rītos pulksten 9.25 kanālā TV3.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm