Piedalies skolēnu karikatūru zīmēšanas konkursā "Pa‑smejies!"

“Apzinies sevi dabā!” – tā šogad skan ikgadējā karikatūru zīmēšanas konkursa “Pa-smejies!” moto. Jau 13 gadus Ķekavas novadpētniecības muzejs rīko konkursu, kurā aicināts piedalīties ikviens 1.-12. klašu skolēns no jebkuras Latvijas skolas. Izņēmums nav arī mākslas skolu audzēkņi.

28. janvārī 11:04

Ķekavas novadpētniecības muzejs ir vienīgais muzejs Latvijā, kurš popularizē karikatūru kā mākslas žanru, rīkojot karikatūru izstādes un konkursus, kā arī papildinot muzeja krājumu ar Latvijas mākslinieku darbiem. Muzeja krājumā ir bagāts un daudzpusīgs novadnieka grafiķa un karikatūrista Edgara Ozoliņa radošais mantojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat iepriekšējā gada izskaņā tika atklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija “Viņus vieno “Dadzis””. Tajā apmeklētāji var iepazīties ar informāciju par 51 karikatūristu, kuru zīmējumi savulaik publicēti humora un satīras žurnālā un kalendārā “Dadzis”, kā arī aplūkot gandrīz 1800 karikatūras un fotogrāfijas no muzeja krājuma.

Konkursa “Pa-smejies!” logo. FOTO: PĀVELS HAFIZANOVS

Skolēnu darbu vērtēšanas žūrijā iesaistīti Latvijā pazīstami mākslinieki  –  Zemgus Zaharāns, Gatis Šļūka, Dzintars Melnis un Kristaps Auzenbergs.

Konkursa “Pa-smejies!” noslēgumā 1. aprīlī – Joku dienā – tiks apbalvoti veiksmīgākie  konkursa dalībnieki. Kā galveno godalgu katrā klašu grupā pasniegs Edgara Ozoliņa piemiņas balvu.

Edgara Ozoliņa piemiņas balva. FOTO: MELITA ŠAULE

Tās dizainu izveidoja mākslinieks Armīns Ozoliņš, par pamatu ņemot E. Ozoliņa parakstu, t. i. – loga rūtīs mākslinieka iniciāļi ar balvas pasniegšanas gada pēdējiem diviem cipariem.

Šo apbalvojumu pasniedz arī Latvijas karikatūristiem par sadarbību ar Ķekavas novadpētniecības muzeju karikatūras žanra popularizēšanā. To jau saņēmuši Zemgus Zaharāns, Pāvels Hafizovs, Imants Melgailis, Agris Liepiņš, Gatis Šļūka, Dainis Breikšs, Ludmila Bulikina u.c..

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat galvenās godalgas ieguvēji saņems dāvanu karti no studijas Karikaturisti.lv un citas veicināšanas balvas no konkursa atbalstītājiem: AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA”Pellia A”.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties www.parkulturu.lv.

2022.gadā no 163 Latvijas skolām tika saņemti 1593 zīmējumi par tematu “Melnais kaķis ceļo uz Marsu”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm