Mums ir jābūt kopā. Kara laikā Ukrainā apprecējušies vairāk nekā 170 tūkstoši cilvēku

Karš turpinās vairāk nekā gadu, kas ir prātam neapverami. Kara laika Ukrainā apprecējušies vairāk nekā 170 000 cilvēku, kas ir par gandrīz 25% vairāk nekā gadu iepriekš. Lesija un Vladislavs ir viens no šiem pāriem, raksta “Euromaidan Press”.

23. martā 14:27

“Tajā rītā mēs pamodāmies citā pasaulē,” portālam “Euromaidan Press” stāsta 46 gadus vecā Lesija Ļitvinova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau 25. februārī Lesija un Vladislavs stāvēja rindā pie viena no Kijevas personāla atlases centriem… līdz tumsai.

“Tas bija vienīgais, ko mēs varējām darīt,” saka sieviete.

Lesija 15 gadus strādājusi medijos – STB un “Inter TV”” kanālos. 2014. gadā viņa izveidoja brīvprātīgo centru Frolivska 9/11, lai palīdzētu iekšzemē pārvietotajiem. Viņas labdarības fonds “Svoyi” nodrošina pacientiem paliatīvo aprūpi un skābekļa koncentratorus, raksta “Euromaidan Press”.

Lesijai ir pieci bērni: Anastasija (26), Poļina (22), Vitālijs (13), Varvara (8) un Solomija (2). Vladislavs ir no Doņeckas un pameta dzimto pilsētu Krievijas un Ukrainas kara sākumā. Šī ir viņu otrā laulība. Nevienam no viņiem nav militārās pieredzes.

Sākumā viņi dienējuši strēlnieku bataljonā. Tad tas tika izformēts. Lesija tika pārcelta uz sakariem, bet Vlads uz sapieru vienību. Kad parādījās brīva vieta, Lesija lūdza viņu pārcelt uz vīra nodaļu. Komandieris pārim teica, ka vīram un sievai nevajadzētu dienēt kopā. Ja kaut kas notiek ar vienu no vecākiem, otrs vecāks var pieskatīt bērnus.

“Bet mums abus nav iespējams izšķirt. Mums ir jābūt kopā. Saskaņā ar likumu man nav jādienē, bet cilvēku nav pietiekami daudz. Es nevēlos, lai mani bērni būtu nākamie. Mums tas ir jāpabeidz tagad. Pretējā gadījumā mūsu bērniem ar to nāksies saskarties atkal un atkal,” skaidro sieviete.

Lesija un Vlads kopā dienē Teritorijas aizsardzības spēku 207. bataljona inženieru grupā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm