Humors un bērnu neierobežotā fantāzija animācijas filmā "Kaka, pavasaris un draugi"

Šodien klajā nācis igauņu un latviešu veidotās asprātīgās un aizraujošās pilnmetrāžas animācijas filmas “Kaka, pavasaris un draugi” treileris. Iedzīvināto stāstu autors ir Latvijā iemīļotais un pasaulē atzītais igauņu rakstnieks Andruss Kivirehks. Filmu mazi un lieli skatītāji kinoteātros visā Latvijā varēs redzēt no 14. aprīļa.

2. aprīlī 11:07

Pilnmetrāžas animācijas filmā, kas veidota pēc Andrusa Kivirehka grāmatām “Kaka un pavasaris”, “Karnevāls un kartupeļu salāti” un “Spoks un Feisbuks”, galvenajās lomās animēti no Kivirehka stāstiem zināmie tēli: suņa kaka, pienene, pelmeņi un frikadeles, tēta zeķes-perētājas un citi mīļi varoņi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Animācijas filma “Kaka, pavasaris un draugi”. FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Varoņu balsis iedzīvina latviešu aktieri Annija Putniņa, Artis Robežnieks, Armands Berģis, Aija Dzērve, Edgars Lipors, Valdis Vanags un Laila un Jānis Kirmuškas. Pats stāstu autors Andruss Kivirehks līdzās filmas animācijas varoņiem debitē aktiermeistarībā.

Frikadeles animācijas filmā “Kaka, pavasaris un draugi”. FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Filmu caurstrāvo Kivirehkam raksturīgais siltais un drosmīgais humors, asprātīgi savijot kopā bērnu neierobežotās fantāzijas lidojumu un ikdienas dzīvi mūsdienu pasaulē. “Kaka, pavasaris un draugi” stāsta par ilgām, draudzību, ģimeni, mīlestību un arī bailēm, maziem un lieliem skatītājiem ļaujot izdzīvot plašu emociju spektru. Filmas sirreālajā un aizraujošajā pasaulē ir gan nervus kutinoši iespaidi, gan vērtīgas mācības par dzīvi.

Pēteris animācijas filmā “Kaka, pavasaris un draugi”. FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

“Kaka, pavasaris un draugi” ir nepārtraukts animācijas tēlu, leļļu un dzīvu kadru kaleidoskops, kurā krāsas, piedzīvojumi un pārsteigumi skatītājam liek aizraut elpu un pacietīgi gaidīt aizraujošo stāstu atrisinājumu.

Brīnumaina ir piecu sižetu un piecu atšķirīgo režisoru veidoto darbu harmoniskā saskaņa – filmā izcelta gan katra individualitāte, gan radīts vienots kopiespaids. Animācija veidota piecās formās, sākot no klasiskās “Disneja” filmu skolas animācijas līdz mūsdienīgiem digitāliem 3D risinājumiem un pat šobrīd visprogresīvākajai leļļu animācijas tehnoloģijai.

Sienāzis animācijas filmā “Kaka, pavasaris un draugi”. FOTO: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Filmas “Kaka, pavasaris un draugi” režisori ir Renē Vilbre, Mēlis Aruleps, Oskars Lehemā, Miks Mēgi un Heiki Ernits (“Lotes no Izgudrotāju ciema” filmas autors). Filmu producējusi Kristele Toldsepa, kopproducente Kristele Pudane. Filmai oriģinālmūziku radījuši pieci komponisti: latviešu komponists Rihards Zaļupe un igauņi Tonu Rādiks, Jānuss Nogisto, Stens Olle Moldaus un Rasmuss Lils.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zeķes animācijas filmā “Kaka, pavasaris un draugi”. FOTO: OSKAR LEHEMAA

Animācijas filmu producē “A Film Eesti” un “Sunday Rebel Films”.

“Kaka, pavasaris un draugi” pirmizrādi piedzīvoja Igaunijā, kur to šobrīd noskatījušies jau vairāk nekā 40 000 skatītāju. Filmas Latvijas pirmizrāde norisināsies 2023. gada 15. aprīlī plkst. 11.00 kinoteātrī “Forum Cinemas”, bet jau no 14. aprīļa animācijas filma būs skatāma seansos visā Latvijā.

“Kaka, pavasaris un draugi” treileris:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm