Ceļš pie sava bērniņa jeb mākslīgā apaugļošana. Ko tas nozīmē fiziski, emocionāli sievietei un visai ģimenei

Svētdien pulksten 9.25 kanālā TV3 devītajā raidījumā “Mēs mīlam ģimeni” Lelde Ceriņa ciemosies pie Kreitusu ģimenes, kuru abas jaunākās atvases Viktors 3,5 gadi un Annija 1,4 gadi, nākuši pasaulē ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību.

14. aprīlī 15:33

Diemžēl, arvien vairāk ģimeņu saskaras ar sarežģījumiem, kas saistīti ar bērniņa ieņemšanu dabiskā ceļā, tāpēc Līva un Edijs ir pateicīgi, ka ar mūsdienu medicīnas palīdzību ir izdevies piepildīt šo sapni par kopīgiem bērniem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vairāk kā gads pēc kāzām un nekas nenotiek! Sākām domāt, ka ir vajadzīga speciālista palīdzība. Mēģinājām atrast problēmu. Problēmas it kā nebija. Uz mani tika izmēģināti dažādi hormoni un arī tas nedeva rezultātu. Ar zālēm mēģinājām kādu gadu, pusotru. Man bija tā sajuta: “Es taču esmu sieviete un nespēju veikt sievietes pamatuzdevumu, radīt pēcnācējus.” Es ļoti noguru. Katru mēnesi taisi testu un katru mēnesi tas ir negatīvs. Nav forša sajūta,” savā pieredzē dalās mamma Līva.

“Tas ir emocionāli nogurdinoši. Kaut kādā brīdi tu tam visam atmet ar roku un tev jau sāk šķist, ka tas nemaz nav vajadzīgs. Ilgtermiņā tas sagādāja zināmu vilšanos. Varbūt ar saderību kaut kas nav kārtība,” stāsta tētis Edijs.

Līva neslēpj, ka arī viņu attiecības šajā posmā diez gan sašķobījās.

“Tas sit pa attiecībām uzreiz,” neslēpj Edijs.

Pēc pusotra gada, kad emocijas nosēdās, tika meklētas jaunas iespējas. Tagad Līva smaidot var teikt, ka iespēja bija vienkārša – bija jānomaina ārsts.

Ģimene valsts apmaksātajā mākslīgās apaugļošanas rindā stāvēja divus gadus, jo izmaksas ir lielas – līdz pat pieciem tūkstošiem.

Līvu nebiedēja medicīnas procedūras un jau pirmā reize bija veiksmīga.

Sabiedrībā izvairās runāt par šo tematu. Līva domā, ka tas ir saistīts ar daļas sabiedrības nosodījumu, jo ne visi cilvēki pret to attiecas pozitīvi. Līva pati to personīgi izjūta no sociālo tīklu komentāriem, kuros tieši no vīrieši vairāk izskanējusi doma, ja pašai nav lemts, tad ej adoptē, jo pilna pasaule ar negribētiem bērniem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Problēma ir daudz izplatītāka, nekā mums liekas”, nosaka Līva un iedrošina nebaidīties un nezaudēt laiku un meklēt speciālistus, kas var palīdzēt.

skaņas meditāciju “Mammas pasaule”. FOTO: RAIDĪJUMA ARHĪVS

Ko nozīmē šis process sievietei un visai ģimenei – gan fiziski, gan emocionāli. To, skaidrosim kopā ar medicīniskās apaugļošanas ekspertiem un ārstiem.

Raidījumā saruna ar Vitu Stiģi-Škuškovniku, kas sniedz atbalstu ģimenēm bez bērniem un ģenētiķi Lieni Korņejevu. Ginekologs Gints Treijs par situāciju Latviju un iespējam ģimenēm.

Tā kā šis process Līvai un Edijam ir bijis ļoti emocionāls un sagādājis papildus stresu, viņi pirmo reizi izbaudīs skaņas meditāciju “Mammas pasaule”, kas palīdz atslābināt prātu un ķermeni.

Skaties ģimenēm veltīto raidījumu “Mēs mīlam ģimeni” svētdienu rītos pulksten 9.25 kanālā TV3.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm