Uzmanies! Šie skaistie ziedi un istabas augi tavam sunim un kaķim ir indīgi

Ir patīkami saņemt ziedus. Tie uzlabo noskaņojumu. Labi izskatās vāzē. Taču, ja tev ir mājas mīlulis, ir jābūt uzmanīgam un ne visus ziedus var nest mājās.

27. janvārī 8:38

Kāpēc gan lai mans suns vai kaķis gribētu grauzt lilijas, tulpes vai zilās kurpītes? Tas var notikt netīšām. Arī tad būs jādodas uz veterināro klīniku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Indīgos augus un ziedus, kas var kaitēt mīlulim, rakstā apkopojis “HuffPost”.

Lilija (Lily)

Lilija (Lily) FOTO: PIXABAY

Šis smaržīgais un krāšņais zieds ir visbīstamākais kaķu dzīvībai. Tā “pagaršošana” kaķim var izraisīt akūtu saindēšanos un neregulāru sirdsdarbību. Turklāt, lai rastos veselības problēmas, kaķiem nav jāēd lilija, reizēm pietiek tikai nolaizīt ziedputekšņus. Arī suņiem var rasties vemšana, caureja un sāpes vēderā. Ja ir notikusi mīluļa saindēšanās, svarīgi palīdzēt dzīvniekiem pirmajās 18 stundās. Ja nekas netiks darīts, viņu stāvoklis var pasliktināsies līdz kritiskam.

Zilā kurpīte (Aconite)

Zilā kurpīte (Aconite) FOTO: PIXABAY

Kurpītes ir viens no Eiropas un pasaules pašiem indīgākajiem augiem. Nedaudz pakošļājot zilo ziediņu, vienlaikus var tikt gan pie caurejas, gan vemšanas, kam seko dedzinoša un durstoša sajūta gan uz sejas, gan vēdera apkaimē. Ilgstoši košļājot augu vai, lielam auga sulas daudzumam iekļūstot tieši asinsritē, iestājas nāve.

Rīcins (Ricinus communis)

Rīcins (Ricinus communis) FOTO: PIXABAY

Šis augs ir ļoti bīstams cilvēkiem. Bet, ja kaķis vai suns norij indīgas rīcina sēklas, tad viņam draud aknu un nieru mazspēja, kā arī nāve. Saindēšanās ar rīcina pupiņām pazīmes var būt: apetītes zudums, pārmērīgas slāpes, vājums, kolikas, trīce, svīšana, koordinācijas zudums, apgrūtināta elpošana, progresējoša centrālās nervu sistēmas nomākums un drudzis.

Oleandrs (Oleander)

Oleandrs (Oleander) FOTO: PIXABAY

Jebkuras šī ziedošā auga daļas ēšana ir toksiska un var izraisīt vemšanu, caureju, aritmijas un pat sirdsdarbības apstāšanos gan kaķiem, gan suņiem.

Uzpirkstītes (Digitalis grandiflora)

Uzpirkstītes (Digitalis grandiflora) FOTO: PIXABAY

Ja dzīvnieks norij daļu no šā dārza auga, tam var attīstīties sirds mazspēja. Tas viss ir saistīts ar ķimikālijām, kas atrodas uzpirkstītes ziedos, kas ietekmē suņu un kaķu sirdis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tulpes, narcises un hiacintes (Tulip, Daffodil, Hyacinth)

Tulpes, narcises un hiacintes (Tulip, Daffodil, Hyacinth) FOTO: TV3.LV KOLĀŽA/PIXABAY

Ja mājdzīvnieks ir apēdis tulpes, narcises vai hiacintes galotni, tad viņam būs nelielas kuņģa darbības traucējumi. Tomēr šo ziedu sīpoli ir ārkārtīgi toksiski un tāpēc bīstami. Ja tie tiek norīti, dzīvniekiem tie var izraisīt sirdsdarbības ātruma, ritma un asinsspiediena izmaiņas.

Palma (Sago Palm)

Palma (Sago Palm) FOTO: PIXABAY

Zinātkārie mājdzīvnieki, visticamāk, pamanīs šā dekoratīvā auga spalvainās lapas un vēlas tās nogaršot. Sekas var būt letālas: aknu mazspēja, smagi gremošanas traucējumi un pat nāve.

Acālija (Azalea)

Acālija (Azalea) FOTO: ANDRA BRIEKMANE

Norijot lielu daudzumu šā zieda, kaķis vai suns var iegūt ne tikai saindēšanos, bet arī sirdsdarbības un ritma traucējumus, kā arī neiroloģiskas izmaiņas.

Kalanhoja (Kalanchoe)

Kalanhoja (Kalanchoe) FOTO: PIXABAY

Tas ir ļoti izplatīts mājas augs, kura košās krāsas spēj piesaistīt dzīvnieku, īpaši mazu kaķēnu un kucēnu, uzmanību. Tā rezultātā dzīvniekam, kurš nogaršojis toksisko ziedu, var rasties kuņģa darbības traucējumi. Un kalanhoja lielos daudzumos apdraud mājdzīvnieka sirdi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm