Skotijā pieņemti likuma grozījumi, lai izbeigtu lapsu medības ar suņiem

Divdesmit gadus pēc lapsu medību aizlieguma MSPs ir atbalstījuši jaunus tiesību aktus, kas ierobežo medības, kurās izmanto suņu barus.

27. janvārī 15:43

Skotijas valdība paziņojusi, ka tās likumprojekts par medībām ar suņiem izbeigs nelegālās medības, novēršot likuma nepilnības, raksta “BBC”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču dzīvnieku labturības aktīvisti ir brīdinājuši, ka licencēšanas shēma radīs jaunu robu, ko mednieki varētu izmantot.

Zemes apsaimniekotāji ir iebilduši, ka likumprojekts ir nevajadzīgs un nepraktisks.

Par šiem priekšlikumiem otrdien, 24. janvārī, nobalsoja MSP, 90 bija par un 30 bija pret.

Lapsu medības ar suņiem. FOTO: SWNS/SCANPIX

Likumprojekts par medībām ar suņiem ir izstrādāts, lai likums būtu skaidrāks un novērstu nepilnības, kas ļauj nogalināt savvaļas zīdītājus, tostarp lapsas, trušus un zaķus, izmantojot suņu barus.

Tas atceļ un aizstāj Savvaļas zīdītāju aizsardzības likumu, kas tika pieņemts 2002. gadā, un nozīmē, ka mednieki vairs nevarēs izmantot suņu barus, lai medītu savvaļas zīdītājus, ja vien viņiem nebūs licences.

Sākotnējie tiesību akti ļāva suņiem izdzīt lapsas no aizsega, kamēr tās tika nošautas, un ar nosacījumu, ka medības bija paredzētas mājlopu vai zemē ligzdojošo putnu aizsardzībai vai slimību izplatīšanās novēršanai.

Lapsu medības ar suņiem. FOTO: SWNS/SCANPIX

Vides ministre Mairi Makalana (Mairi McAllan) “BBC Scotland” teica: “Savvaļas zīdītāju dzenāšanai un nogalināšanai ar suni sporta vai citādi nav vietas mūsdienu Skotijā,” un piebilda: “Tas ir bijis nelikumīgs jau 20 gadus, taču nepilnības iepriekšējā likumdošanā ir radījušas bažas, ka tas turpinās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šis likumprojekts ir par šo nepilnību aizvēršanu, neļaujot citiem atvērties un beidzot izbeigt nelegālās medības ar suņiem Skotijā.”

Divu suņu ierobežojums

Saskaņā ar jauno likumprojektu savvaļas zīdītāju vajāšana un/vai nogalināšana, izmantojot suni, joprojām ir pārkāpums, taču 2002. gada likuma redakcija ir atjaunināta, lai tiesību akti būtu vieglāk saprotami un izpildāmi.

Galvenās izmaiņas ir tādas, ka dzīvnieku vajāšanai vai izdzīšanai no aizsega var izmantot ne vairāk kā divus suņus, ja vien nav piešķirta licence.

Noteikumi arī aizliedz taku medības, kur suņi seko dzīvnieku smaržai.

Zaļā MSP Ariane Bērdžesa (Ariane Burgess) “BBC Scotland” sacīja, ka lielākā daļa skotu vēlas, lai lapsu medības tiktu aizliegtas, “jo tā ir tik nežēlīga darbība”.

Viņa piebilda: “Iedomājieties, ka suņi saplosa dzīvu, jūtīgu būtni.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm