Par pasaules vecāko suni pasludināts 30 gadus vecais Bobi no Portugāles

Divas nedēļas pēc čivavas Spaika pasludināšanas par pasaulē vecāko suni, Ginesa pasaules rekordu grāmatā pēkšņi iekļauts vēl daudz vecāks suns – Bobi, kurš dzimis 1992. gada 11. maijā. Bobi ir ne tikai vecākais suns, kas dzīvo patlaban, bet visu laiku vecākais suns kopumā.

3. februārī 8:19

2023. gada 1. februārī Bobi svinēja 30 gadus un 266 dienas.

Visu savu dzīvi viņš ir nodzīvojis kopā ar Koštas ģimeni lauku ciematā Leirijā, Portugālē.

Bobi ir tīršķirnes Rafeiro do Alentejo suns ar vidējo paredzamo dzīves ilgumu 12-14 gadi.

1992. gadā Bobi tika reģistrēts Leirijas pašvaldības Veterinārmedicīnas dienestā, kas apstiprināja Bobi dzimšanas datumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bobi vecumu ir pārbaudījusi arī Portugāles valdības pilnvarotā mājdzīvnieku datubāze, kuru pārvalda Nacionālā veterinārārstu savienība.

Leonels uzskata, ka viens no galvenajiem faktoriem mājdzīvnieka ilgmūžības faktoriem ir “mierīgā vide”, kurā Bobi dzīvo, “tālu no pilsētām”.

Bobi nekad nav bijis pieķēdēts vai piesiets pie pavadas, un vienmēr ir baudījis brīvu klejošanu pa mežiem un lauksaimniecības zemēm, kas ieskauj Kosta ģimenes māju.

Leonels raksturo Bobi kā “ļoti sabiedrisku”, jo viņš uzauga kopā ar daudziem citiem dzīvniekiem. Bobi tagad vecumdienās mazāk meklē piedzīvojumus, staigāt ir grūti, tāpēc viņš lielākoties pavada laiku pagalmā ar saviem četriem kaķu draugiem.

Arī Bobija redze ir pasliktinājusies; Leonels bieži pamana, ka viņš ejot saduras ar šķēršļiem.

Sava vecuma dēļ Bobi atpūšas vairāk nekā parasti, un viņam patīk pēc ēdienreizēm gulēt gultā. Aukstākās dienās viņš labprātāk atpūšas pie ugunskura.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas attiecas uz ēdienu, Bobijs vienmēr ir ēdis “cilvēku pārtiku”. “Ko mēs ēdām, to ēda arī viņi,” sacīja Leonels. Viņš uzskata, ka tas ir ievērojami veicinājis Bobi ilgmūžību. “Starp kārbu dzīvnieku barības vai gaļas gabalu Bobi nevilcinās un izvēlas mūsu ēdienu.”

Leonels vienmēr iemērc barību ūdenī pirms pasniegšanas saviem mājdzīvniekiem, lai noņemtu lielāko daļu garšvielu.

“Viņš dzer daudz ūdens – apmēram vienu litru dienā – liekot viņam vairākas reizes dienā doties mazajās darīšanās,” stāsta saimnieks.

Veselības ziņā Bobija dzīve ir bijusi samērā bez problēmām, lai gan 2018. gadā viņš Leonelu nobiedēja, kad tika hospitalizēts pēc pēkšņas pakrišanas apgrūtinātu elpošanu dēļ. Par laimi, Bobijam izdevās tikt cauri.

Iepriekšējais rekordists Blūijs piederēja Ročesteru ģimenei, Viktorijā, Austrālijā. Blūijs tika paņemts kā kucēns 1910. gadā un gandrīz 20 gadus strādāja liellopu un aitu fermā, iekams tika iemidzināts 1939. gada 14. novembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm