“Manabalss” savākti jau gandrīz 9000 parakstu par reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām

Portālā “Manabalss” vāc parakstus par reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām, liecina portālā publiskotā informācija.

1. jūnijā 22:38

Inicitatīvas iesniedzējs skaidro, ka Latvijas tiesu sistēmas ilgstošā nihilistiskā attieksme, nepiemērojot likumā paredzētos cietumsodus dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām, dzīvnieku mocītājos ir radījusi nesodāmības un visatļautības sajūtu. Sajūtu, ka dzīvība ir nevērtīga. “Statistika ir biedējoša un nepielūdzama: jau 2023. gada pirmā ceturkšņa laikā vien esam sasnieguši pagājušā gada apjomus dzīvnieku slepkavību ziņā. Un tie ir tikai sabiedrībai zināmie gadījumi,” norāda iniciatīvas iesniedzējs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai slepkavas saņem atbilstīgu sodu, retoriski vaicā iniciatīvas iesniedzējs, minot piemērus, kur dzīvnieki nogalināti, bet sods bijis vien daži mēneši. “Tas nozīmē, ka jebkurš var ieiet tavā mājā, nosist tavu ģimenes locekli un saņemt četru mēnešu cietumsodu!” minēts iniciatīvas iesniedzēja skaidrojumā.

Tiek minēts arī piemērs no “Facebook”, kur gājis zirgs un šā gada 6. jūnijā ir gaidāma tiesa. Iniciatīvas iesniedzējs jautā, kāds būs spriedums? “Vai mēs – Latvijas sabiedrība – atkal pieļausim iecietīgu un saprotošu attieksmi pret slepkavu? Vai Tu piekrīti, ka dzīvnieku spīdzinātājiem ir jāsaņem reāls cietumsods? Tad paraksti šo iniciatīvu!”

Tādēdāji iniciatīvas iesniedzējs aicina palikt nesodītiem dzīvnieku slepkavām, un iestāsimies par dzīvnieku tiesībām. “Runā dzīvnieku vārdā, paraksti iniciatīvu, ieraksti video, ka vēlies, lai vainīgās personas saņem reālus cietumsodus. Liec tēmturi #reālucietumsodudzīvniekuslepkavām, lai video varētu apvienot un mūs sadzirdētu. Tikai visi kopā mēs varam to mainīt!” tiek aicināts.

Potenciālie grozījumi normatīvajos aktos iepriekš minētā kontekstā tiek pamatoti ar reālu sodu kriminālai nolaidībai un ļaunumam, ar laiku padarot sabiedrību atbildīgāku un cilvēcīgāku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm