Līdz 1. martam rīdziniekiem jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu

Rīgas iedzīvotājiem, kam pieder sešu mēnešu vecumu sasniedzis suns, katru gadu līdz 1. martam ir jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu, atgādina Rīgas pašvaldībā.

26. janvārī 14:49

Suņa turēšanas nodeva ir desmit eiro gadā.

No suņa turēšanas nodevas ir atbrīvotas:

  • personas ar 1. vai 2. grupas invaliditāti;
  • personas ar 3. grupas redzes vai dzirdes invaliditāti;

Suņa turēšanas nodeva 50% apmērā jāmaksā par suni, kura reģistrēts īpašnieks ir pensionārs un par sterilizētu suni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieņēmumi no suņu turēšanas nodevām tiek ieskaitīti kopējā pašvaldības budžetā, savukārt Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pieprasa nepieciešamo finansējumu suņiem paredzētās infrastruktūras izveidošanai un uzturēšanai, kā arī klaiņojošo dzīvnieku populācijas kontroles nodrošināšanai.

Suņa turēšanas nodevas apmaksai Rīgas pašvaldība iesaka izmantot e-pakalpojuma portālu www.latvija.lv. Plašāka informācija šeit.

Maksājot nodevu, ir jānorāda suņa īpašnieka uzvārds, personas kods un suņa identitātes numurs, kas norādīts sunim implantētajā mikroshēmā.

Suņa īpašniekam pēc Rīgas pašvaldības policijas pieprasījuma ir pienākums uzrādīt suni, to nofiksējot, lai varētu droši un netraucēti veikt mikroshēmā iekļauto datu iegūšanu. Suņa īpašnieks ikgadējo suņa turēšanas žetonu, kas ir apliecinājums suņa vakcinācijai pret trakumsērgu un suņa turēšanas nodevas nomaksai, var saņemt pie praktizējoša veterinārārsta. Informācija par veterinārajām klīnikām, kurās var saņemt suņa turēšanas nodevas žetonu, pieejama šeit.

Suņa īpašniekam jāuzrāda kvīts par suņa turēšanas nodevas samaksu vai dokuments, kas apliecina, ka persona ir ar 1. vai 2. grupas invaliditāti, ka persona ir ar 3. grupas redzes vai dzirdes invaliditāti. Suņa īpašniekam jāuzrāda suņa lolojumdzīvnieka pase un/vai vakcinācijas apliecība, kurā ir atzīme par suņa vakcināciju pret trakumsērgu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm