Lācis dabas parkā ASV ar sensoru kameru uzņem 400 “selfijus”

Kāds lācis dabas parkā Kolorādo štatā, ASV, uzņēmis apmēram 400 pašbildes jeb tā saucamos “selfijus”, izmantojot dzīvnieku novērošanai izvietotu kameru ar kustību sensoru.

29. janvārī 8:40

Pagājušajā nedēļā Boulderas Atvērtās telpas un kalnu parka [angļu val. Boulder Open Space and Mountain Park] nodaļa publicēja vien četrus no apmēram 400 dzīvnieka novembrī uzņemtajiem “selfijiem”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nesen kāds lācis atklāja videonovērošanas kameru, ko mēs izmantojam, lai uzraudzītu savvaļas dzīvniekus visā Boulderas atklātajā teritorijā. No 580 uzņemtajiem fotoattēliem aptuveni 400 bija lāča pašbildes,” “Twitter” informējusi parka administrācija.

Dabas parka pārstāve Šenona Aulabauga, apgalvo, ka lielākoties savvaļas dzīvnieki palaiž garām kameru, pat neapstājoties. Bet kāda nezināma iemesla dēļ attiecīgais lācis apstājās, lai veiktu plašu fotosesiju.

Kā vērtē eksperti, lācis paveicis apbrīnojamu brīvdienu fotosesiju meistarklasi. Kādā no bildēm viņa zods ir sašķiebies, vērojamas dedzīgas acis, nemierīgs skatiens pār plecu.

“Lāča iesaistīšanās fotografēšanā ir ikoniska, dzīvnieka pašpārliecinātība tiešām caurstrāvo fotouzņēmumus,” paudis Losandželosas talantu atlases un mākslas direktors sacīja Endrjū Mateckis, piebilstot, ka lācis ilgu laiku varētu strādāt fotomākslas nozarē, ja vien vēlētos, ņemot vērā dzīvnieka uzņemto attēlu daudzpusību.

“Ķepainis noteikti zina, kuri ir tā labākie leņķi,” paudusi Losandželosas modes fotogrāfe Amanda Sofija Rouza, uzteicot dzīvnieka spēju izveidot tiešu acu kontaktu ar kameru tā, it kā lācis to būtu darījis jau iepriekš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diemžēl pēc pašbildēm neesot iespējams noteikt, vai dzīvnieks bijis tēviņš vai mātīte.

Dabas parka administrācijai ir deviņas kameras ar kustību sensoru, kas izveidotas 46 000 akru zemes platībā, lai no droša attāluma pētītu vietējo savvaļas dzīvnieku populāciju. Kad dzīvnieks parādās kameru ceļā, tās uzņem nekustīgu fotoattēlu un 10 līdz 30 sekunžu garu video. Iestājoties tumsai, kameras izmanto infrasarkano gaismu, lai apgaismotu dzīvniekus, mazāk tos traucējot nekā tradicionālā zibspuldze.

Papildus lāčiem kameras ir iemūžinājušas arī koijotus, lūšus, pumas, ērgļus un prēriju suņus.

Starptautiskās Lāču izpētes un pārvaldības asociācijas pārstāvis Džons Hehtels apgalvo, ka šāda veida savvaļas dzīvnieku uzraudzība ir efektīvs līdzeklis sugu saglabāšanas pasākumu nolūkā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm