Jelgavā pie Mazo dzīvnieku patversmes atklāta moderna “Kaķu māja”

Pie Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) Mazo dzīvnieku patversmes atklāta moderna “Kaķu māja”, kas piemērota bez pajumtes palikušo kaķu izmitināšanai un adopcijai. Plānots, ka pirmie iemītnieki šeit varēs tikt izmitināti vasarā. Jaunajā mājā paredzēta vieta 30–34 kaķiem.

28. maijā 11:09

Jaunajās telpās 75 kvadrātmetru platībā ir radīti gan maksimāli ērti apstākļi dzīvniekiem, gan komfortabli apstākļi darbiniekiem un apmeklētājiem, kuri vēlēsies kaķiem dot jaunas mājas, vēsta “jelgava.lv”. Jaunā “Kaķu māja” ietver arī patversmes dzīvniekiem paredzētu veterināro ambulanci, kur varēs veikt mazās operācijas, nenoslogojot klīniku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VMF dekāns profesors Kaspars Kovaļenko atklāj, ka tas ir tikai sākums patversmes attīstībai, jo iecerēts, ka jau tuvākajā laikā fakultātes teritorijā tiks nojauktas vairākas ēkas un to vietā gar Aviācijas ielu izbūvētas tieši Mazo dzīvnieku patversmes vajadzībām piemērotas telpas, kā arī veterinārmedicīnas studiju programmā iecerēts izveidot studiju kursu par patversmes darbu.

VMF Mazo dzīvnieku patversmes vadītāja Unda Ģēģere uzsver, ka šī ir nozīmīga diena Mazo dzīvnieku patversmei.

Unda Ģēģere,
VMF Mazo dzīvnieku patversmes vadītāja

“2020. gadā tika sadzirdēts mūsu lūgumu – atbalstīt un palīdzēt tikt pie jaunas un modernas “Kaķu mājas”. Uzņēmums AS “LNK Industries” ar biedrības “LNK labdarības fonds” atbalstu ir piepildījis mūsu cerības un vēlmi dzīvnieku patversmē radīt un iekārtot adopcijai paredzēto kaķu novietni. Šī būs vieta, kur mūsu darbinieki ar brīvprātīgo palīgu un apmeklētāju palīdzību dzīvniekiem mācīs atkal uzticēties cilvēkiem. Savukārt kaķi un viņu stāsti mācīs cilvēkiem kļūt atbildīgiem un līdzjūtīgiem.”

U. Ģēģere, norādot, ka sakārtotā, ērtā, patīkamā vidē vieglāk uzņemt zināšanas, kuras par dzīvniekiem, to vajadzībām un likumdošanu patversmes darbinieki cenšas sniegt apmeklētājiem jau no bērnudārza un skolas laika.

Unda Ģēģere,
VMF Mazo dzīvnieku patversmes vadītāja

“Šobrīd patversmē uzturas vairāk nekā 30 kaķu un vairāk nekā 20 suņu, bet gadās, ka patversmē vienlaicīgi ir pat teju 100 kaķu.”

U. Ģēģere, novērtējot to, ka “kaķu māja” ir vienīgā būve VMF kompleksā, kas izbūvēta tieši patversmes vajadzībām. Līdzšinējās telpas ir pielāgotas tai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā ir AS “LNK Industries” un biedrības “LNK labdarības fonds” dāvinājums universitātei, un šis ir pirmais solis, lai turpinātu Mazo dzīvnieku patversmes infrastruktūras attīstību. Kopējās projekta realizācijas izmaksas ir 168 000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm