Piecas graudzāles tavam dārzam

Nav noslēpums, ka graudzāles mūsu dārzos popularitātē sāk pietuvoties peonijām un citām ziedošajām ziemcietēm. Liela daļa graudzāļu ir interesantas un dekoratīvas gandrīz visu gadu, izņemot pavasari, kad tās ir nogrieztas un mostas. Atliek tikai izvēlēties savai gaumei īsto. Portāls “tv3.lv” uzklausīja “Dreiliņu stādi” vadītājas Ingūnas Švānes-Podnieces ieteikumus.

Mūžzaļais grīslis “Evergold”

Mūžzaļais grīslis “Evergold”. FOTO: DREILIŅU STĀDI

Mūžzaļais grīslis savu lapojumu saglabā arī ziemā, tādēļ viens no iecienītākajiem augiem dārza ēnu zonā. “Evergold” augstums 30 cm, lapojums zaļš ar krēmkrāsas svītrojumu. Mūžzaļais grīslis aug pusēnā, ēnā, vidēji mitrā augsnē. Grīsli nav nepieciešams apgriezt, tikai pavasarī, vasarā apgriežot bojātās lapas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cilindriskā imperata “Red Baron”

Cilindriskā imperata “Red Baron”. FOTO: DREILIŅU STĀDI

Skaista, dekoratīva graudzāle, izceļot vertikālo akcentu dobē un rudenī sarkano toni dārzā. Augstums 40 – 50 cm. Patiks augt saulainā vietā, vidēji mitrā augsnē. Stādot, jāņem vērā graudzāles izplešanās raksturs.

Ķīnas miskante “Red Chief”

Ķīnas miskante “Red Chief”. FOTO: DREILIŅU STĀDI

Viena no vidēja lieluma miskantēm, kura savu augstumu sasniedz līdz 1,5 m. Septembrī sāk ziedēt ar tumši sarkanām, bronzīgām skarām. Lapojums ir zaļš un uz rudens pusi sārtojas. Lapojuma galotnes izteikti noliecas uz leju.

Miskantes labi jutīsies saulē, pusēnā. Miskantes ieteicams stādīt vienu šķirni lielākā grupā. Ziedkopas ir viens no iespaidīgākajiem rotājumiem dārzā – no augusta līdz agram pavasarim, kad pavasarī tās tiek apgrieztas. “Dažu šķirņu ziedkopas saulē mirdz kā pērlītes. Izvēloties miskanti savam dārzam, jāņem vērā, ka pudurs aizņems ievērojamu platumu un sausuma periodā tiem nepieciešams pastāvīgs augsnes mitrums,” skaidro dārzniece.

Zilganā molīnija “Torch”

Zilganā molīnija “Torch”. FOTO: DREILIŅU STĀDI

Sasniedzot 1 m augstumu, molīnija “Torch” veido ļoti smalku, kompaktu puduri, vairāk veidojot vertikālo akcentu ar ziedu vārpām. Lapojums – zaļš, ziemā – oranžs. Molīnija ir vasaras otrās puses, rudens graudzāle, kura līdz augustam veido tikai lapu puduri, priecējot ar savu vieglumu, sākot no augusta līdz agram pavasarim, kad augs tiek apgriezts. Molīnijas var stādīt gan podos, gan puķu kastēs. Ja stāda dārzā, lieliski izskatīsies lielāka apjoma stādījumi.

Lapsastu spalvzāle “Little Bunny”

Lapsastu spalvzāle “Little Bunny”. FOTO: DREILIŅU STĀDI

“Little Bunny” ir viena no zemākajām šķirnēm, sasniedzot 45 cm augstumu. Ziedēt sāk augustā ar mazām, pūkainām, baltām ziedu vārpām. Lapsastu spalvzāles ir ļoti dekoratīvas graudzāles, kurām ziedu vārpas veidojas vasaras otrajā pusē un paliek līdz pat pavasarim, kad augi tiek apgriezti. Lapsastēm nepatiks stāvošs mitrums un smaga augsne. Labāk stādīt saulē, labi drenētā augsnē.Jāņem vērā, ka lapsastes mostas ļoti vēlu.

Izvēlies sev piemērotāko augu stādus šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm