Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Noderīgi padomi: vai ādas cimdus var mazgāt veļas mašīnā un kā noņemt traipus
Ādas cimdi ir ļoti ērts, stilīgs un silts ziemas aksesuārs. Cimdi ziemā kalpo kā mūsu roku otra āda.

Tāpat kā jebkuram citam mūsu garderobes priekšmetam, arī ādas cimdiem ir nepieciešama aprūpe. Cimdi ziemā kalpo kā mūsu roku otra āda, un mēs visi atceramies, cik svarīga ir roku higiēna. Ādas izstrādājumu zīmols “BOSCA” dalījās ar padomiem, kā kopt šo apģērba gabalu, lai tas būtu tīrs un nebojātos.
Tīrīšana no ārpuses
Cimdu kopšanas process ir sadalīts divās daļās – ārējā tīrīšana un iekšējā tīrīšana. Ādas mazgāšana no ārpuses ir diezgan smalks process, jo, izvēloties pārāk “skarbu” līdzekli, āda var izžūt, palikt raupja un neplastiska, kā arī var sabojāt izstrādājuma krāsu.
Speciālisti cimdu mazgāšanai iesaka izmantot Marseļas ziepes – līdzekli, kas izgatavots no augu eļļām, pievienojot sodas jeb tā sauktās seglu ziepes – ar tām mazgā seglu un citus ādas izstrādājumus.
Marseļas ziepes
Marseļas ziepes ir laiku izturējusi vērtība. Tās izgudroja apmēram pirms sešiem gadsimtiem Francijā, Marseļas apkaimē. Ziepju sastāvdaļas ir pilnībā dabiskas – olīveļļa, kokosriekstu eļļa.
Augstas kvalitātes oriģinālajām Marseļas ziepēm nav pievienotu sintētisku krāsvielu, smaržvielu un citu dabai un cilvēkam kaitējošu sastāvdaļu. To var lietot arī īpaši jutīgas ādas īpašnieki. Ziepes labi puto, līdz ar to, pareizi uzglabājot, tās var kalpot ļoti ilgu laiku.

Traipiem etiķa ūdens
Lai noņemtu traipus no cimdu virsmas, labāk ir izmantot baltā etiķa ūdens šķīdumu attiecībā 1: 1. Šķīdumā samērcē vates tamponu un ieeļļo cimdus. Pēc minūtes noslauki apstrādāto zonu ar mīkstu mikrošķiedras drānu un ļauj tiem nožūt.
Pēc tam var pāriet tieši uz attīrīšanas procesu. Lai to izdarītu, izmanto drānu, lai ieputotu izvēlētās ziepes, un uzklāj putas uz ādas cimdiem, pārliecinies, ka ziepes nokļūst starp pirkstiem. Noslauki putas no izstrādājuma ar mitru mikrošķiedras drānu. Tā ne tikai pilnībā noņemsi ziepju atlikumus, bet arī piešķirs ādai spīdumu.
Kamēr cimdi pēc mazgāšanas žūst, uzvelc tos vairākas reizes – tā āda paliek plastiska un nezaudē savu sākotnējo formu. Nemēģini izžāvēt ādas cimdus karstumā vai tiešā saulē. Kad mitra āda izžūst pārāk ātri, tā var kļūt stīva un trausla.
Ja vēlies, pēc tīrīšanas apstrādā cimdus ar jebkuru ūdeni atgrūdošu līdzekli. Šis solis derēs gan īstas ādas, gan mākslīgās ādas cimdiem, bet ne zamšādas cimdiem.
Tīrīšana no iekšpuses
Cimdu oderēšanā tiek izmantoti ļoti dažādi materiāli – zīds, kašmirs, vilna, mākslīgā kažokāda, flīss un katrs no šiem materiāliem ir jātīra savādāk. Ja tomēr vēlies to darīt pats, tad atceries galveno noteikumu: nekādā gadījumā cimdus nedrīkst iegremdēt ūdenī, tāpēc mazgāt veļas mašīnā nedrīkst.
Lai notīrītu cimdu iekšpusi, rīkojieties šādi:
- apgriez cimdus otrādi;
- no smidzināšanas pudeles apstrādā oderi ar ūdens un etiķa maisījumu proporcijā 1:1, lai šķidrums nemirktu, bet tikai samitrinātu materiālu;
- atstāj šķīdumu iedarboties 20 minūtes;
- nosusini cimdus un noliec vēsā, labi vēdināmā vietā, vienlaikus izvairies no papildu siltuma avotiem vai tiešiem saules stariem;
- izgriez cimdus uz labo pusi un viegli velc, lai piešķirtu tiem sākotnējo formu, ādu var apstrādāt ar īpašu kondicionieri.
Avots: bosca.com
Ja kāda iemesla dēļ nepatīk doma par tīrīšanu ar etiķi, ražotājs iesaka izmantot vāju ūdeņraža peroksīda šķīdumu, ko pārdod jebkurā aptiekā, vai spirtu.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!