Kronvalda parkā jauna vasaras puķu dobe, kuras dizainu radījusi māksliniece Elita Patmalniece

Agrā pēcpusdienā iedēstīti beidzamie ziedaugi jaunizveidotajā dobē Ata Kronvalda parkā. Tās dizaina autore ir māksliniece Elita Patmalniece, ziedus dobei piemeklējusi “Rīgas mežu” ainavu arhitekte Ligita Tomiņa, bet dabā to veidojuši daļas “Dārzi un parki” darbinieki.

2. jūnijā 17:20

E. Patmalnieces radītais mākslas darbs ir vietā, kur līdz šim dobe nav bijusi. Tādēļ pavasarī vieta tika īpaši sagatavota – noņemta zemes virskārta, dobes pamatne bagātināta ar “Rīgas mežu” pašu radīto kompostu. Arī tādējādi veicinot apstādījumu ilgtspēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elita Patmalniece,
māksliniece

“Dobe ir lieliska! Šis ir jauns mākslas darbs, kas radīts dabā. Plaukstot un ziedot puķēm, dobe katru dienu mainīsies un kļūs vēl krāšņāka.”

Šogad “Rīgas mežu” apsaimniekotajos dārzos un parkos izveidotas vairāk nekā 30 puķu dobes un tik pat augu kompozīcijas – ziedu piramīdas, vāzes, puķu sienas un grozi.

Vasaras ziedaugu stādījumi ir gan pilsētas centrā, gan Arkādijas parkā, Grīziņkalnā, Latgales dārzā, Mežaparkā, Uzvaras parkā, Zemitāna laukumā, Ziemeļblāzmas parkā u.c.

“Rīgas mežu” 2023. gada Vasaras puķu dobes veltītas Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadskārtai. Tādēļ stādījumos ir latviski simboli, raksti un motīvi, kas ir neatņemama svētku sastāvdaļa. Piemēram, Vērmanes dārza apaļā dobe veidota, iedvesmojoties no Suitu dižās saktas; dobe Esplanādē, netālu no Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas – atspoguļo Rīgas tautisko brunču krāsas un rakstus, iekļaujot vienu no galvenajiem folkloras elementiem – Sauli.

Ir arī ziedu kompozīcijas, kurās saglabāta jau ierastā identitāte. Piemēram, dobēs pie Brīvības pieminekļa, Rīgas pils un Neatkarības laukumos dominē sarkanbaltsarkanās krāsas, akcentējot šo vietu valstisko nozīmi un patriotisma noskaņas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt ielu malas, skvērus un citas teritorijas rotā dažādas ziedu piramīdas un vāzes, puķu sienas un grozi. Piemēram, Esplanādē, Kanālmalas apstādījumos, Dzegužkalnā un Mežaparkā.

Vasaras apstādījumos šogad iedēstīti teju 50 tūkstoši ziedaugi – vairāk nekā 200 dažādas šķirnes. Dominējošie augi – tumši sarkanā Jaungvinejas balzamīne (Impatiens Neu-Guinea Magnum ‘Dark Red’), ap 4,5 tūkstoši; baltā Jaungvinejas balzamīne (Impatiens Neu-Guinea ‘Sunpatiens Compact White’), teju 2 tūkstoši; dzeltenā zemā samtene (Tagetes patula ‘Alumia Vanilla Cream’), ap 1,5 tūkstoši.

Visvairāk augu ir pēc E. Patmalnieces dizaina veidotajā dobē Kronvalda parkā – teju pieci tūkstoši, Operas dobē – teju 3,4 tūkstoši, Esplanādē, pie Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas – ap 3,2 tūkstošiem.

Šogad vasaras stādījumos ir vairāk nekā desmit līdz šim neizmantotas augu šķirnes – žākļziedu laurencija (Laurentia axillaris ‘Mintaka blue’), šaurziedu laimiņš (Sedum anopetalum ‘Green ball’), estragona samtene (Tagetes lucida ‘Anisata’), krūmveida argirantēma (Argyranthemum frutescens ‘Armanis double white’) u.c.

Atklājot stādījumus, “Rīgas meži” izziņo arī 2023. gada Vasaras puķu dobju parādi. Tā plānota 3. augustā un šogad paredzēta plašāka nekā līdz šim ierasts. Vasaras puķu dobju parādē 2022. gadā 1. vieta Uzvaras parka Lielā dobe (pie Uzvaras bulvāra un Slokas ielas).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm