Kādus augus dārzam izvēlēties rudenī? Eksperta ieteikumi

Rudens ir īstais laiks, lai dotos uz stādu tirdzniecības laukumiem un izvēlētos stādus savu dārzu papildināšanai ar jauniem augiem, lapu kokiem, krūmiem un skujeņiem, kā arī ar augļu kokiem un ziemcietēm, norāda valsts mežu apsaimniekotājs “Latvijas valsts meži”.

2022. gada 15. oktobrī 8:30

“Augi ir bagātīgi saauguši, lapu forma, krāsa ir redzama un ja ir ziedkopas, tad var redzēt, kāda ir ziedu forma un krāsa, un pat sajust to smaržu,” rudens dārza darbu un jaunu augu izvēles priekšrocības rudenī uzsver Kalsnavas kokaudzētavas tirdzniecības laukuma pārzine Gita Zandare.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Košas krāsas dārzā

Kad zied hortenzijas, var izvērtēt šķirņu atšķirību ne tikai pēc apraksta, bet arī izskata, izvēloties sev tīkamāko šķirnes krūmu, kas priecēs ilgus gadus.

Rudens ir laiks, kad koku un krūmu krāsa izteiksmīgi mainās, tāpēc noteikti ir vērts pievērst uzmanību tieši šiem augiem, kas lielāko daļu vasaras palika nepamanīti, jo neizcēlās ar īpaši košu ziedēšanu.

Koaudzētavas tirdzniecības laukuma pārzine iesaka dārzā stādīt stefanadras, grimoņus, sniegogas, pīlādžlapu sorbāriju, spārnoto segliņu un citus augus, kas ir īpaši krāšņi rudenī. Arī bārbeles šobrīd maina savus toņus, turklāt to kopšana neprasa daudz pūļu. Skuju koku fonā bārbeles izcelsies visu vasaru līdz pat lapu nobiršanai.

Ne tikai skaisti, bet arī gardi

Krūmmelleņu krūmi dārzam piešķir skaistu lapu krāsu toni. Lapu toni un krāsu pēc salnām mainīs liepas, kļavas, ozoli.

Dažādos sārtos toņos iekrāsojas irbeņu ogas, aronijas un pīlādžu ogas – no balta, oranža, līdz rozā un pat tumšsarkanam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: LATVIJAS VALSTS MEŽI

Dārza augu kopšana

Rudens ir īstais laiks dārza darbiem, kad vākt augļus, apgriezt noziedējušos ziedus, nogriezt aizlūzušos zarus, veikt augu pārstādīšanas un dobju veidošanas darbus. Lai gan viss vēl zaļo, jāpievērš uzmanība augiem, kas ziedēja pavasarī, un jāparūpējas par to krāšņo ziedēšanu nākamgad – tie kārtīgi jāaplaista.

Ja ziemcietes ir jau noziedējušas un ceri ir sabiezināti, saauguši daudz par biezu, tad tos noteikti var dalīt un izstādīt plašākos laukumos, varbūt pat padalīties ar citiem.

Šis ir laiks, kad var dot augiem rudens mēslojumu, kas satur maz (vai ir bez) slāpekļa un daudz fosforu un kāliju, kas veicinās augu sakņu un dzinumu nobriešanu un ziemas izturību. Stādot augus, būtiski tos aplaistīt un nomulčēt, lai līdz ziemai tie pagūtu ieaugties.

FOTO: LATVIJAS VALSTS MEŽI

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm