Kā nomazgāt logus, lai tie mirdzētu? 

Pēc ziemas laiks domāt par logu tīrīšanu. Saulaino dienu pavasarī ir ar vien vairāk, tāpēc netīri logi ir labi pamanāmi. Kā atbrīvoties no netīrumiem un pleķiem uz logiem pareizi un ar vienkāršiem mājās pieejamiem līdzekļiem?

21. martā 13:49

Ar ko sākt logu tīrīšanu?

Sagatavo logu tīrīšanai, notīrot putekļus no loga. To varat darīt ar sausu putekļu lupatiņu vai pat ar putekļu sūcēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja pareizi notīrīsi logus, pēc tam nomazgāt tos ar stiklu tīrītāju būs nieka lieta, jo putekļi nesajauksies ar ūdeni un neapgrūtinās šo uzdevumu.

Izmanto mikrošķiedru auduma lupatiņas, jo šis tīrīšanas un slaucīšanas līdzeklis atstāj vismazāk mitru svītru uz stikla, to ir viegli žāvēt un mazgāt.

Loga ārpuse var būt klāta ar pilnīgi cita tipa netīrumiem. Loga ārpuse vispirms jāattīra, piemēram, no kaļķiem, un tam ideāli piemērots pašizgatavotais ūdens un etiķa maisījums.

Tīrīšanas darbu var atvieglot īpaša gumijas lāpstiņa, ar kuru noslauka ūdeni no stikla, tādējādi nosusinot logus.

FOTO: PIXABAY

Mājas pagatavoti logu tīrīšanas līdzekļi

Lai pagatavotu vienu no populārākajiem un vienlaikus vieglākajiem logu tīrīšanas līdzekļiem, pievieno divas ēdamkarotes baltā etiķa nelielam spainim silta ūdens. Tomēr tas nenogalinās baktērijas, raksta portāls “Ideal Home”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baltais etiķis ir dabisks līdzeklis logu tīrīšanai. Atšķirībā no ķīmiskajiem aerosoliem, tie nepiepilda māju ar izgarojumiem un nepiesārņo vidi.

Var pagatavot arī ziepjūdeni. Piepildi spaini ar vienkāršu mazgāšanas līdzekļa un silta ūdens šķīdumu, izvairies no pārāk daudz ziepju putu veidošanās, jo tās atstās pēdas uz loga, ja tām ļaus nožūt. Mazgā logus, izmantojot neabrazīvu sūkli.

Pārliecinies, cik tīrs ir krāna ūdens, jo tas var saturēt, piemēram, kalciju un nātriju, kas uz loga atstās neglītas pēdas.

Forumos tiek apspriests melnās tējas izmantošana logu tīrīšanā. Melnā tēja varētu piešķirt logam mirdzumu. Iemērc tējas maisiņus karstā ūdenī un atstāj lai savelkas. Tad neabrazīvu sūkli vai lupatiņu iemērc aukstā melnā tējas krūzē. Noslauki logu un tad nenosusini ar tīru mikrošķiedras drāniņu.

Biežāk sastopamās kļūdas:

  • Logu tīrīšana saulainā laikā. Stiklu tīrītājs un ūdens ātrāk nožūs un būs grūti notīrāms. Vispiemērotākais laiks būs sausa diena bez saules.
  • Nesagatavoti logi. Stiklu tīrītāju uzsmidzina pirms noslaucīti putekļi, tie sajaucas ar šķidro tīrīšanas līdzekli un rada grūti notīrāmu netīrumu slāni.
  • Logu tīrīšanas līdzekļa taupīšana. Logu tīrītājs izšķīdina netīrumus uz loga, jo īpaši svarīgi ir tad, ja logi ir ļoti netīri.
  • Avīžu izmantošana logu nosusināšanai. Šo metodi izmantoja vēl mūsu vecvecāki, tā nav efektīva. Laikrakstu iespiešanai izmanto lielu daudzumu krāsas, kas var saskrāpēt logus un rokas.
  • Papīra dvieļi logu noslaucīšanai. Papīra dvieļi ir vēl viens mazefektīvs līdzeklis, jo parasti tie ir pārāk plāni, ātri uzsūc mitrumu un atstāj mitras pēdas uz stikla.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm