Piektais gadalaiks jeb plūdi Dvietes palienē: laivotāju un dabas baudītāju paradīze tepat Latvijā

Dvietes palieņu pļavas šogad jau pārņēmuši plaši pali jeb piektais gadalaiks, ko vietējie dēvē par “atbūdu”. Tikai šādā laikā ar laivu iespējams braukt pa pļavām un mežu, apciemot savvaļas zirgus un govis, un gūt ļoti neparastas un unikālas emocijas.

Kā “tv3.lv” pastāstīja aktīvās atpūtas uzņēmumā, kas organizē laivošanu arī Dvietes palienē, “Sēlijas laivas”, ūdens līmenis šogad palienē ir augstākais pēdējo trīs līdz četru gadu laikā. “Laivotāju interese pagaidām ir neliela saistībā ar auksto laiku. Lieldienu brīvdienu laika prognozes šobrīd liecina, ka gaisa temperatūra ievērojami paaugstināsies. Tas noteikti radīs lielāku vēlmi laivot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atbūda parasti rit pāris nedēļas. Tādēļ diezgan droši, ka līdz aprīļa vidum noteikti piektais gadalaiks Dvietes palienē būs sastopams. Laipni aicinām uz šī dabas spēka izbaudīšanu Sēlijā!”

FOTO: Kaspars Freimanis

Dvietes paliene ir unikāla, aizsargājama teritorija Daugavas pietekas Dvietes palienē.

“Dabas parks “Dvietes paliene” ir viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā. Tā ir unikāla, pasaules mēroga nozīmes migrējošo putnu pulcēšanās un ligzdošanas vieta, tādēļ teritorijai piešķirts putniem nozīmīgas vietas statuss un 2009. gadā parka teritorijā ierīkots putnu vērošanas tornis. Te meklējamas retas, maz pārveidotas applūstošu zālāju dzīvotnes,” teikts Latvijas tūrisma portālā “Latvia travel”.

FOTO: Kaspars Freimanis

Netālu, senlaicīgā koka ēkā Putnu salā, atrodas arī Dvietes senlejas informācijas centrs, kur var uzzināt par Dvietes senlejas dabas un kultūrvēsturiskajām bagātībām, par dabas parka apsaimniekošanu. Informācijas centrā pieejami ekskursijas vadītāja pakalpojumi, eksperti palīdzēs izstrādāt ceļojuma maršrutus pa Augšzemi, sameklēt informāciju par apkārtējo tūrisma piedāvājumu, naktsmītnēm un maltītes ieturēšanas iespējām.

Tomēr atceries, ka dabā neesi viens un Dvietes palienēs jāievēro noteikumi. Lūk, Augšdaugavas novada paskaidrojums, kādas atļaujas jāsaņem, ja vēlies te laivot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm