Ledus skulptūras, “Mātes piens” un “Balttour” – “900 sekundes” iepazīstina ar pasākumiem brīvdienās

3. februārī 7:40

Mēs zinām, ka ir viena labā ziņa, proti, brīvdienās kļūs vēsāks, kas nozīmē, ka ieraudzīsim kādu saules staru. Neba tāpat mēs par brīvdienām un saules stariem, jo tiem, kam pastaigai un aktīvai atpūtai dabā gribas pievienot vēl kādu malku kultūras un izklaides, “900 sekundēm” ir daudz kas padomā!

Ledus skulptūras Jelgavā

Jelgavā no 3.-5. februārim norisināsies tradicionālais, nu jau 24. starptautiskais ledus skulptūru festivāls – divi vienā, laiks svaigā gaisā un pastaiga, kā arī mākslas baudīšana. Trijās vietās Jelgavā – Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē “Mītava” savu unikālo skatījumu uz senajām dievībām, izmantojot ledus tēlniecību, parādīs 32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm. Tas nav viss būs arī pavisam dzīvi un karsti mūziķi – rīt vakarā uz skatuves kāps pašmāju un Lietuvas mūzikas zvaigznes – “Big Al & The Jokers” un The Roop”, bet 5. februārī apmeklētājus sagaidīs jautras rotaļu izrādes visai ģimenei no “Jelgavas jaunā teātra” un radošās apvienības “Teātris un es”. Vakara programmu nodrošinās populāras pašmāju mūzikas grupas – “Pērkons” un “Bermudu divstūris”.

FOTO: RAIMONDS SUBATOVIČS

“Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”

Jaunums teju pastāvīgajā ekspozīcijā jeb no rītdienas līdz 2025. gada janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas otrā stāva kreisā spārna zālēs būs skatāma jauna ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā. Izstādes nosaukums atsaucas uz Kristapa Ģelža videoinstalāciju “Mūra nojaukšana”, kurā mūris skatāms kā ideoloģisks simbols “dzelzs priekškaram”, kas sadalīja Eiropu četrus gadu desmitus.

Ekspozīcijas pamatu veido Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas darbi, kuru saturs reaģē un kritiski vēršas pret padomju sociālpolitisko realitāti, saglabājot skaudru aktualitāti arī šodien, kad pavisam netālu no mums Krievija izvērš karu un posta Ukrainas teritoriju un cilvēku dzīves.

Tūrisma izstāde “Balttour 2023”

Svētki ceļotājiem – pēc 3 gadu pauzes atgriežas vērienīgā izstāde – gadatirgus “Balttour” Ķīpsalas izstāžu zālē. Tātad no šodienas līdz svētdienai visiem, kas meklē iedvesmu tuvākiem un tālākiem galamērķiem, tāpat arī pievilcīgākas ceļazīmju cenas jādodas turp. Būs iespēja iepazīt tuvākas un tālākas zemes, jo piedalās 300 uzņēmumu no vairāk kā 13 valstīm.

Interesenti varēs apmeklēt arī Gruzijas, Slovākijas, Ukrainas un Melnkalnes nacionālos kopstendus. Ar savu novadu pērlēm un jaunumiem izstādē iepazīstinās arī Latgales, Zemgales, Vidzemes, Sēlijas un Kurzemes tūrisma uzņēmēji un tūrisma informācijas centri.

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Ernesta Gulbja pēdējās sacensības

Sporta draugi un tie, kuriem īpaši tuvs teniss noteikti pulcēsies “Arēnā Rīga”, jo tur rīt un parīt tiks aizvadītas prestižā Deivisa kausa Pasaules I grupas Play-off spēles, kurās Latvijas izlase spēkosies ar Izraēlas tenisistiem. Šīs Deivisa kausa sacensības būs pēdējās, kurās varēs redzēt un just līdzi Latvijas visu laiku labākajam tenisistam vīriešu konkurencē – Ernestam Gulbim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens”

Bet kino draugi jau zina, ka jāsteidz raudzīt režisores Ināras Kolmanes veikumu “Mātes piens”, kas balstīts uz tāda paša nosaukuma romānu, kura autore Nora Ikstena par šo darbu plūc laurus plašajā pasaulē. Filma “Mātes piens” stāsta par jaunu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido aktrise Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu.

FOTO: JĀNIS DEINATS

Plānu daudz – lai izdodas!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm