Ko šogad apskatīt, pagaršot un izmēģināt tūrisma izstādē "Balttour"?

Pēc divu gadu pārtraukuma Ķīpsalas izstāžu hallē atkal pulcējas ceļošanas entuziasti, tūrfirmas, dažādu valstu tūrisma pārstāvji un mājražotāji, lustīgi iesākot 2023. gada tūrisma sezonu. Izstādē var uzzināt gan jaunumus vietējā, gan pasaules tūrismā, gan saņemt padomus un atlaides ceļojumiem. Lūk, “tv3.lv” veidots ieskats izstādes piedāvājumā.

Paziņo gada cilvēkus tūrismā

Izstāde “Balttour 2023” Ķīpsalā notiek jau 28. reizi, un šogad to var apmeklēt no 3. – 5. februārim. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad izstāde notiek vienā hallē. “Balttour 2023” apmeklētājus iepazīt tuvākas un tālākas zemes aicina vairāk nekā 160 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Turcijas, Uzbekistānas, Vācijas, Kostarikas, Indijas, Norvēģijas, Ungārijas, Spānijas, Somijas, Čehijas un Indonēzijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: tv3.lv

Izstādē liels uzsvars likts uz dažādiem jaunumiem, bet kā šīgada oficiālais izstādes partneris un galamērķis ir Sardīnija. Vairāk par skaistās Vidusjūras salas piedāvājumu lasi šeit. 

Prieks, ka sadarbības principu īstenosim praksē, atklājot izstādi teica Ēriks Lingebērziņš, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) priekšsēdētājs, izceļot ienākošā tūrisma kontaktbiržu, kur Latviju pārstāv Riga, Jūrmala, airBaltic un citi, kas izstādes laikā jau veido reālas sadarbības ar ārvalstu tūrisma aģentūrām.

FOTO: tv3.lv

Savukārt par tūrisma nozari atbildīgā ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) atsaucās uz aizvadīto gadu grūtībām, pateicoties par nozares atbildību un izturību, un uzteica Latvijas viesmīlibu un atvērtību, kā arī lielo atbalstu, izmitinot ukraiņu bēgļus. “Tūrisma nozare ir viena no prioritātēm Latvijai, tās pārnozaru ietekmes un eksportspējas dēļ,” nākotnes perspektīvu ieskicēja ministre.

Tāpat eksperti un lielo uzņēmumu pārstāvji izteica prognozes, ka šis Latvijas tūrisma nozarei būs ļoti veiksmīgs gads, kad rādītāji atkal varētu pietuvoties 2019. gada izcilajiem rādītājiem. Tiek prognozēts arī iekšējā Baltijas tūrisma uzplaukums.

Atklājot “Balttour” izstādi 18. reizi tika nosaukti arī gada cilvēki tūrismā. Šogad tos portāls “Travelnews” izvēlējies kopā ar nozares asociācijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viesnīcu restorānu asociācijas izvirzītais cilvēks tūrismā šogad ir Vadims Muhins, SIA Mogotel padomes priekšsēdētājs. ALTA izvirzītais cilvēks tūrismā ir Astrida Trupavniece, ALTA izpilddirektore. Bet Latvijas restorānu biedrība par gada cilvēku tūrismā izvirzījusi savu prezidentu Jāni Jenzi.

Vietējais tūrisms turpina savu uzvaras gājienu

Šogad izstādē “Balttour” kā ierasts var sastapt Latvijas reģionu tūrisma pārstāvjus. Novadu tūrisma centri nereti apvienojušies kopā ar vietējo labumu ražotājiem, kas gan izstādē ļauj nogaršot savu produkciju, gan aicina ciemos.

Runājot par jaunumiem, piemēram, Aizputē tapis jauns garšu piedzīvojumu maršruts, kas caur garšu kārpiņām ļauj iepazīt novadu. Turpat Dienvidkurzemes novadā var apmeklēt arī “Forest Designed” meža dizaina dārzu, kur vārda tiešā nozīmē audzē mēbeles.

Savukārt Ventspils jaunums, kas tiks atvērts vien aprīļa izskaņā, būs iespaidīga rodeļu trase “Lemberga hūtē”, kur nobrauciena garums būs 808 metri.

Otrā Latvijas galā viesmīlīgi aicina jaunais Augšdaugavas novads, kas iepazīstina gan ar muižu plašo klāstu, gan izceļ savas dabas bagātības – Daugavas lokus, Dvietes palieņu pļavas un citus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nedaudz atšķirīgi no citiem gadiem ir tas, ka šogad izstādē pārstāvēta arī Rīga un tās apkārtne, kas arī vietējiem iedzīvotājiem ļauj ieskatīties tuvējā tūrisma piedāvājumā un varbūt izplānot īsu atpūtu un ļaut sev justies kā ceļotājam tepat pie savām “namdurvīm”.

FOTO: tv3.lv

Halles tālākajā galā var atrast arī tradicionālo, vietējo labumu tirdziņu, kur andele iet uz pilnu klapi, notiek gan kaulēšanās, gan tiek dotas dāsnas atlaides. Protams, visu ko var arī pagaršot un pielaikot.

Kaimiņi aicina ar gardumiem un jaunatklāšanu

Biržu stendā savukārt var uzzināt gan par Latvijas-Lietuvas robežai tik tuvo pilsētiņu, gan tās tūrisma jaunumiem. Viens no tādiem ir nesen pabeigtās restaurācijas dažādos objektos un jauns pastaigu vai velomaršruts apkārt Biržu ezeram.

Latviešu ceļotāju iecienītā Pakrojas muiža piedāvā piedalīties loterija, kur var laimēt ielūgumus uz pavasara ziedu festivālu, un dāvina mazus podiņus ar krokusiem, ko izaudzēt pašam.

Bet Telšu pilsēta sevi prezentē ar vērienīgu senās dejas priekšnesumu un stāstu par gleznaino novadu.

FOTO: tv3.lv

Daudziem pārsteigums varētu būt Lietuvas piekrastes pašvaldību stends, kur var daudz uzzināt par interesantiem apskates objektiem, jaunām naktsmītnēm un arī labām vietām ,kur ieturēt maltīti. Interesants ir, piemēram, Šilutes reģions, kas robežojas ar Krievijas eksklāvu Kaļiņingradu. Tas pārsteidz gan ar greznām, labi atjaunotām baltvāciešu muižām (piemēram, greznā Vilkenas muiža), gan dabas takām (piemēram, Aukštumalas izziņas taka).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Protams, runājot par Lietuvas tūrisma piedāvājumu, šogad nevar nepieminēt Viļņas 700 gadu jubileju. Par daudzajiem jubilejas notikumiem iespējams uzzināt Trāķu/Viļņas stendā.

Savukārt Polijas Silēzijas reģiona stendā iespējams nogaršot dažādus labumus, uzzināt vairāk par poļu virtuvi, kas arī latvieša māgai tuva, un, protams, noskaidrot praktiskas lietas par ceļošanu uz Poliju.

Igaunija “Balttour” pārstāvēta ar plašu spa viesnīcu klāstu gan no Tallinas, gan Pērnavas.

Interesants ir arī Igaunijas salu tūrisma piedāvājums. Piemēram, Sāremā aicina doties uz nesen atklāto “Wow” zinātnes centru, bet Muhu salā iesaka gūt pieredzi gan zvejnieku ciemā, kur iespējams, pīt tīklus, gan doties uz minizoo, kur var pabarot dzīvnieciņus un iepazīt strausu dzīvi.

Arī Ukrainas tūrisma objekti izstādē

Lai arī Ukrainā pašlaik norit asiņains karš un ukraiņi varonīgi cīnās pret Krievijas karaspēku, “Balttour” pieejams liels stends, kurā ir gan Ukrainas galvaspilsētas Kijivas tūrisma pārstāvji, gan, piemēram, Karpatu kūrorta Truskavecas tūrisma pārstāvji.

Taujāti, kā tūristi pašlaik pie viņiem no Rīgas nokļūst, ukraiņu tūrisma eksperti pastāstīja, ka varianti ir vairāki – no Rīgas uz Kijivu ik dienas kursē autobuss. Tāpat iespējams lidot uz Varšavu vai Krakovu un braukt ar autobusu no turienes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas tūrisma pārstāvji pastāstīja, ka viesnīcas, piemēram, Kijivā darbojas, rezervāciju portālos pieejama visa informācija gan par pašām viesnīcām, gan tuvākajām bumbu patvertnēm un metro stacijām, kā arī citiem drošības pasākumiem. Viss iespēju robežās darbojas.

Interesants ir tūrisma firmas “Ornament Ukraine” solidārā un brīvprātīgo tūrisma piedāvājums, kas tiek prezentēts izstādē. Proti, tiek piedāvātas ekskursijas uz uzņēmumiem, kas turpina strādāt, kur var iegādāties to ražotos labumus. Piemēram, tūristus ved uz Kijivas reģionā esošu milzīgu šampinjonu audzētavu un pārstrādes uzņēmumu, kas pirms kara bija viens no lielākajiem piegādātājiem restorāniem un veikaliem un spējis atjaunot darbību. Tāpat ceļotāji tūrēs tiek iepazīstināti ar pēdējā laika notikumu vēsturi un to, kā darbojas brīvprātīgie. Tūres iespējamas arī uz izpostītajām vietām, sekojot slavenā grafiti mākslinieka Banksy darbiem, kas kļuvuši slaveni izpostītajā Irpiņā, Bučā, Horenkā un citur.

Kā uzsver ukraiņi, pašlaik pie viņiem brauc ļoti drosmīgi ceļotāji, jo bīstamība daudzviet joprojām ir augsta, bet ceļotāju iztērētie līdzekļi arī ir liela palīdzība gan tūrisma nozarei, gan vietējiem iedzīvotājiem. Tāpat, līdzko karš būs beidzies, visi būs ļoti gaidīti Ukrainā.

Vairāk informācijas par pasākuma norisi un biļešu iegādi iespējams gūt tīmekļvietnē “balttour.lv”.

Izstādi “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija, sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību “BT1”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm