Klaipēdā šopavasar kursēs ūdens autobuss ar panorāmas skatu

Drīzumā Lietuvas pilsētā Klaipēdā Danges (Danes) upes promenādē sāksies aktīvi darbi, lai izveidotu ērtas piestātnes jaunajam pilsētas sabiedriskajam transportam – ūdens autobusiem. Cena par braucienu būs tāda pati kā parastā autobusā.

Jau 2020. gadā pilsēta sāka upes krastmalas labiekārtošanu, bet šopavasar plānots atklāt jaunu ūdenstransporta ceļu. Kā teikt tūrisma portālā “We love Lithuania”, plānots, ka elektriskie autobusi-katamarāni pa Danges upi sāks kursēt maijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar līgumu ar Klaipēdas pilsētas pašvaldību būvuzņēmējam UAB “Kesrama” piestātņu un celiņu būvdarbi pie Danges upes būs jāpabeidz trīs mēnešu laikā – līdz maija beigām.

Līguma cena ir 114 tūkstoši eiro. Darbi tiks finansēti no pašvaldības budžeta pasākuma “Danges upes pielāgošana navigācijai un ūdens autobusa maršruta ierīkošana”. Saskaņā ar apstiprināto tehnisko darba projektu to ietvaros paredzēts izbūvēt arī piecus gājēju maršrutus.

Savukārt par otru šā projekta daļu – pontonu piestātņu izgatavošanu un uzstādīšanu ūdens autobusiem – rūpējas budžeta “Klaipėdos paludimiai”. Upes krastos tiks izveidotas piecas pontonu piestātnes ūdensbusiem.

Ūdens autobusu maršrutu turpmākos trīs gadus apkalpos Klaipēdas autobusu parks. Jaunais transportlīdzeklis pilsētā ieradās jau pērn rudenī un to sāka izmēģināt dabā. Lūk, neliels Klaipēdas autobusu parka video no izmēģinājuma brauciena:

Paredzēts, ka pa upi vasarā kursēs divpadsmitvietīgs elektoautobuss-katamarāns. To ražo lietuviešu uzņēmums “Popa LT”, raksta “We love Lithuania”. Šosezon pa Dagnes upi kursēšot divi šādi autobusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes nebūs dārgas, un ūdensbuss iekļausies pilsētas sabiedriskajā transportā. Brauciens no pilsētas centra līdz pilsētas Tauralauķa rajonam ilgs aptuveni 50 minūtes. Pilna biļetes cena būs 3 eiro (skolēniem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām biļetes būs lētākas – 1,50 eiro un 0,80 eiro).

Apmaksāt braucienu ar ūdens autobusu būs iespējams aplikācijā, kā arī pašā ūdens autobusā ar bezkontakta norēķinu karti.

Ūdens autobuss kursēs no maija līdz oktobrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm