Iespaidīga pastaiga virs ūdens! Svētes palieņu dabas takā pašlaik var baudīt neparastas pastaigas

Ja vēlies baudīt pavasara atnākšanas spirgtumu un neparastus palu skatus, vērts doties uz Svētes palieņu dabas taku Jelgavā, kur pašlaik šāda ainava baudāma pārpārēm.

24. martā 13:59

Svētes upe, pie kuras atrodas laipu taka, ir Lielupes pieteka, kas plūst no Lietuvas puses. Pie Žagares divu kilometru garā posmā tā ir arī ir Latvijas un Lietuvas robežupe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Taka atrodas pie pašas Jelgavas pilsētas robežas. Auto var atstāt pie tās sākuma Sniega ielā, kur ir gan labiekārtots stāvlaukums, gan neliela skulptūra mīlētājiem, gan informācijas stends.

Te upe jau ir krietni rāma, bet palu laikā mēdz izkāpt no krastiem, ka nemetas, un Zemgales līdzenajā reljefā nav šķēršļu, kas to apturētu, tāpēc apkārtnes pļava applūst.  Šopavasar tieši tā ir noticis, tāpēc tie, kas dodas pastaigā pa iespaidīgo dabas taku,  vārda tiešā nozīmē staigā virs ūdens.

FOTO: Jelgava.lv

Lūk, brīnišķīgas fotogrāfijas, kas publicētas Jelgavas pilsētas feisbuka kontā.

Taka atklāta 2020. gadā atklāta. Svētes palieņu dabas taku veido pamatīga laipu sistēma, kas atrodas gandrīz metru virs zemes, tādējādi var doties pastaigā, nesamērcējot kājas. Šī vieta piemērota arī ģimenēm ar maziem bērniem, jo visu var izbraukt arī ar ratiņiem, bet mazos rakarus ierobežos margas ar sietu.

Svētes palienēs ir izveidots dabas parks, lai aizsargātu dabiskās pļavas, kas ir nozīmīgas putnu ligzdošanas vieta, kā arī migrējošo putnu atpūtas un barošanās vieta. Pašlaik var vērot arī šos pavasara vēstnešus, bet jau pēc pāris nedēļām šo apkārtni greznos sviestdzeltenu pureņu klājiens.

Laipu takas izstaigāšanai ierēķini aptuveni 30 minūtes, kā arī zini, ka otra pļavas (pašlaik to sedz ūdens) galā ir vēl viena, īsāka laipa, kas ved tieši gar upi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā uzsver Jelgavas pašvaldībā: “Atceries! Dodoties pastaigā uz laipām ar savu mājdzīvnieku, mājdzīvnieka īpašniekam savs mīlulis jātur pavadā un aiz viņa jāsavāc ekskrementi. Ar savu suni pa laipām jāpārvietojas, neapdraudot citus un netraucējot citiem apmeklētājiem. Aicinām sekot Pasaules Dabas fonda aicinājumam – Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes! Smēķēt, atrodoties uz koka laipām, kategoriski aizliegts! Pa Svētes palieņu koka laipām nedrīkst braukt ne ar velosipēdu, ne skrejriteni!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm