Miniatūru parks un dinozauri Lietuvā, spa – Igaunijā. Iedvesmojies atpūtai kaimiņvalstīs izstādē "Balttour"

Dinozauru parks, miniatūru pasaule, muižas un pilis – Lietuva un Igaunija nopietni gatavojas jaunajai tūrisma sezonai un lielākajā tūrisma izstādē “Balttour” iepazīstinās ar jaunumiem un piedāvājumiem ceļotājiem no Latvijas.

30. janvārī 11:01

Dienvidu kaimiņiem Lietuvā piedāvā atpūtu ģimenei Dinozauru parkā, miniatūru parkā “Babilonas dārzi” tā pat apskatīt skaistas muižas ar plašiem, rūpīgi iekoptiem parkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izklaide un atpūta Dinozauru parkā

Dinozauru parks Lietuvā. FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Ja bērniem TOP aktualitāte ir dinozauri, tad noteikti viens no galamērķiem kaimiņos ir Dinozauru parks. Šī tematiskā izklaides un atpūtas vieta patiks visai ģimenei. Tajā redzēsiet daudz un dažādus dinozaurus, kuri rēc, pārvietojas un pat izšļāc ūdeni. Teritorijā ir plašs atrakciju klāsts – karuseļi, kameršļūkšanas kalns, 5D kino, ūdensvelosipēdi, batuti un vēl citas atrakcijas, turklāt tas viss jau ir iekļauts biļetes cenā.

Gaidāmo pavasara un vasaras sezonu Dinozauru parks iesāks ar vairākiem jaunumiem: interesantu Stegozauru šķēršļu trasi kokos, mirdzošu spoguļu labirintu, atjauninātu Dino amfiteātri un elektromobiļiem, ar kuriem tagad var braukt gan bērni, gan pieaugušie.

Apkārt pasaulei vienas dienas laikā

DCIM100MEDIADJI_0250.JPG
Miniatūru parks “Babilonas dārzi” Lietuvā FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Apceļot pasauli vienas dienas laikā varēsi miniatūru parkā “Babilonas dārzi”, kas atrodas četru hektāru plašā labiekārtotā teritorijā Lietuvā pavisam netālu no Baltijas jūras. Parkā var redzēt Eifeļa torni, Lielo Ķīnas mūri, Ēģiptes piramīdas un citas pasaulslavenas celtnes, kā arī īpašo parku ar vairāk nekā 40 tūkstošiem augu. Pateicoties parka iespaidīgajai teritorijai, tā ir populāra saderināšanās un kāzu ceremoniju vieta.

Miniatūru parks ir tuvumā Dinozauru parkam, tāpēc arī izstādē “Balttour 2023” par tiem varēs uzzināt vienuviet.

Kņaza M. Oginska muižas ansamblis

Kņaza M. Oginska muižas ansamblis Lietuvā. FOTO: I. VAITKEVIČIUS.

Skaistas muižas ar plašiem, rūpīgi iekoptiem parkiem reti kuru atstāj vienaldzīgu. Ja plānots apceļot Lietuvu, tad noteikti ir vērts apmeklēt kņaza Mikola Oginska muižas ansambli ar iespaidīgo 58,3 hektāru plašo parku Pluņģes rajonā, kas ir aptuveni 60 km attālumā no Klaipēdas un Palangas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūsdienās muižas ansambli veido desmit 19. gadsimtā dažādos stilos būvētas ēkas ­– neorenesanses stila muižas ēka un divas muižas darbinieku ēkas, neogotikas stilā celts zirgu stallis, par “pulksteņa namiņu” saukta vasaras oranžērija, veļas mazgātājas nams, advokāta nami u. c.

Muižā mūsdienās darbojas Žemaišu mākslas muzejs, bet parkā aug Pērkona ozols – viens no Lietuvas senākajiem un lielākajiem ozoliem, kā arī leģendām apvītā Raudošā liepa. Vairāk informācijas varēsi saņemt Pluņģes Tūrisma informācijas centra stendā.

Viduslaiku piļu komplekss Traķos

Viduslaiku piļu komplekss Traķos, Lietuvā. FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Traķu Tūrisma informācijas centra pārstāvji izstādē aicinās ceļotājus uz Traķiem baudīt ezeriem bagāto ainavu un viduslaikos būvēto piļu kompleksu.

Skaisto un unikālo Galves ezeru rotā trīs pilis, kuru dēļ novads ir slavens jau kopš senām dienām. Ir vērts apskatīt visas trīs – Traķu salas pili, Traķu pussalas pili un Vectraķu pili.

Gotiskā Traķu salas pils ir vienīgā starp ezeriem esošā pils visā Centrāleiropā un Austrumeiropā. Savukārt Vectraķu pils, kura vairākas reizes tikusi sagrauta un atjaunota, ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kurā atrodas pārbūvētais klostera un neogotikas stila baznīcas ansamblis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izvēlies Igauniju kā spa galamērķi. Savukārt trīs stundu braucienā no Rīgas ir Igaunijas ceļu muzejs, kura kolekcijā ietilpst vairāk nekā 43 000 eksponātu, tajā skaitā arī Austrumeiropas lielākā ceļu greideru kolekcija. Ja plāno doties dziļi Igaunijas iekšienē, tad, iespējams, Rakverei jākļūst par tavu ceļojuma galamērķi.

Igaunijas Ceļu muzejs lieliem un maziem

Aizraujošs piedzīvojums visai ģimenei ir garantēts Igaunijas Ceļu muzejā, kas atrodas aptuveni trīs stundu brauciena attālumā no Rīgas – Varbuses ciemā Pelvas apriņķī. Muzejs ir patiesi iespaidīgs. Gandrīz 10 hektāru lielajā platībā esošajā muzeja kolekcijā ietilpst vairāk nekā 43 000 eksponātu, tajā skaitā arī Austrumeiropas lielākā ceļu greideru kolekcija.

Muzejā var uzzināt, kā auto no luksusa preces kļuvis par plaša patēriņa preci, par satiksmes izglītību un drošu auto vadīšanu, par ceļu veidošanos un ceļu būvniecības tehniku, par Igaunijā ražotiem un pašrocīgi veidotiem transportlīdzekļiem un vēl daudz ko citu. Ir arī speciāli bērniem veidota aizraujoša un izglītojoša ekspozīcija. Savukārt āra teritorijā ir atpūtas zona ar satiksmes pilsētiņu bērniem, transportlīdzekļu ekspozīcija un plaša teritorija ar dažādiem laikmetiem atbilstošiem ceļiem.

Igaunija kā spa galamērķis

Igaunijas spa. FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Nav noslēpums, ka daudzi uz Igauniju dodas ar mērķi baudīt relaksējošu atpūtu kādā no spa un labjūtes centriem. Igaunija ir bagāta ar plašu piedāvājumu dažādām gaumēm. Ģimenēm ar bērniem lieliski piemērota būs spa viesnīca un ūdens centrs “Tervise Paradiis”.

Tie, kuri vēlas baudīt klusu atpūtu bez bērniem, noteikti būs sajūsmā par 4* viesnīcā “Kalev Spa” divos stāvos izvietoto kompleksu tikai pieaugušajiem. Savukārt medicīnas spa piedāvājumu var baudīt “Narva-Jõesuu Medical Spa” centrā, kurā atrodas Igaunijā lielākais apsildāmais āra baseins. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā, izstādē apmeklē Igaunijas Spa asociācijas stendu, izstāsti savas vēlmes un saņem piedāvājumus tieši sev.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dodies tālāk Igaunijā

Ja plāno doties dziļi Igaunijas iekšienē, tad, iespējams, Rakverei jākļūst par tavu ceļojuma galamērķi! Šajā pilsētā Igaunijas ziemeļos 2020. gada vasarā Vallimegi augstienē tika pabeigts iespaidīgs brīvdabas centrs, kas plešas gandrīz septiņu hektāru platībā. Unikālajā vietā, kas izveidota starp Rakveres Vallimegi nogāzēm, ir galvenā skatuve ar 4200 sēdvietām un foruma skatuve (amfiteātris) ar 800 vietām.

Teritorija ir lieliska vieta dažādiem pasākumiem. Tā ir mūsdienīga zaļa pilsētvide, kura ir apgaismota un atvērta visu diennakti, turklāt no platformām paveras skaists skats uz visu pilsētu. Vairāk par pilsētu un atpūtas iespējām “Balttour 2023” pastāstīs Rakveres pašvaldības pārstāvji.

Un tas nav viss!

Igaunijas Vastselīnas pilskalnu ar cietokšņa pilsdrupām. FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Izstādē būs vēl daudz lielisku piedāvājumu no kaimiņiem. Varēs uzzināt par Igaunijas Vastselīnas pilskalnu ar cietokšņa pilsdrupām, pils kapelas mūriem, Svētceļotāju māju un Ceļa gājēju kapelu, par parku un dabas takām, kā arī par izklaidējoši izglītojošu muzeju. Baudīt senas ārstniecības tradīcijas, plašu ārstniecības un veselības uzlabošanas procedūru klāstu aicinās “Eglės sanatorija” Druskininkos.

Savukārt caur piedzīvojumiem un aktīvām brīvdienām iepazīt Lietuvu, tās dabu, kultūru un mūsdienu dzīvi aicinās “Adventures INN”. Vairāk: www.balttour.lv.

Lietuvieši un igauņi ir nopietni gatavojušies jaunajai tūrisma sezonai un 3.– 5. februārī izstādē “Balttour 2023” prezentēs pašus aktuālākos, aizraujošākos un pieprasītākos atpūtas galamērķus. Ar lieliskiem piedāvājumiem pārsteigs vairāk nekā 35 kaimiņvalstu dalībnieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izstādi-gadatirgu “Balttour” organizē Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA), norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Seko līdzi jaunumiem sociālajos tīklos: www.facebook.com un www.instagram.com.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm