Godinot vasaras top ēdienu, sestdien Viļņā norisināsies aukstās zupas festivāls

Par godu aukstajai biešu zupai, kas vasaras mēnešos ir iecienīta ikvienā gan latviešu, gan lietuviešu ģimenē un slavena ar savu spilgti rozā krāsu, Lietuvas galvaspilsētas Viļņas centrā 10. jūnijā visas dienas garumā notiks vērienīgas svinības – Rozā zupas svētki, informē “Go Vilnius”.

9. jūnijā 9:15

Latviešu aukstajai zupai un šaltibarščiai Lietuvā ir gandrīz identiskas receptes, tomēr dažās latviešu receptēs zupai tiek pievienoti redīsi vai pat desa, bet lietuvieši mēdz pieturēties pie biešu, gurķu, svaigu diļļu, olu un kefīra kombinācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Latvijā šo ēdienu parasti pasniedz ar rudzu maizi, bet lietuvieši to ēd ar karstiem kartupeļiem. Lai pārbaudītu, kuri auksto zupu prot labāk – lietuvieši vai latvieši, ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts piedalīties Rozā zupas svētkos, kuros būs iespēja nogaršot šī ēdiena lietuviešu versiju un apgūt jaunus šīs Baltijas delikateses pagatavošanas trikus.

FOTO: Go Vilnius

Varēs pārtapt par aukstās zupas sastāvdaļām un ieripot zupas bļodā

Fuksijas krāsas ēdiena trakulīgums atspoguļosies arī pasākumā – ikviens tiek aicināts ierasties rozā tērpā vai rotāties ar rozā aksesuāriem, savukārt lielākie ēdiena entuziasti varēs pārģērbties par zupas sastāvdaļām – bieti, olu vai kefīra kārbiņu – un no Bastiona kalna, no kura paveras panorāmas skats uz bohēmas rajonu un pašpasludināto atsevišķo republiku Užupi, ieripot šim pasākumam īpaši izgatavotā zupas traukā. Pēc nobrauciena tiks ievēlēts Rozā zupas karalis vai karaliene.

Rozā zupu būs iespējams nogaršot pasākuma ēdināšanas zonā vai arī jebkurā bārā, restorānā vai kafejnīcā, jo šo ēdienu piedāvās gandrīz visas ēdināšanas iestādes. Parka viesi varēs baudīt dažādus muzikālus priekšnesumus, kamēr bērniem būs iespēja izklaidēties batutu zonā. Tā kā svētki sakrīt ar Viļņas 700. gadadienas svinību laiku, apmeklētājiem būs iespēja baudīt svētku atmosfēru un apmeklēt arī citus kultūras pasākumus.

FOTO: GO VILNIUS

Pasākums apvienos Viļņas restorānus, kafejnīcas, bārus, naktsklubus, gidus, uzņēmumus, māksliniekus, autobraucējus un daudzus citus kopienas dalībniekus – proti, restorāni un kafejnīcas piedāvās festivāla apmeklētājiem nobaudīt unikālas aukstās zupas variācijas. Savukārt tie, kas ieradīsies rozā tērpos vai ar rozā aksesuāriem, saņems īpašas atlaides jogas nodarbībai, braucienam ar gondolu, ekskursijai Lielkņazu pils dārzā un Verķu muižas staļļos un daudzām citām aktivitātēm.

Tāpat festivāla apmeklētājiem būs iespēja paņemt līdzi rozā zupas smaržu un aplūkot zupas tēmai veltītus grafiti. Mākslinieces Egles Žvirblutes Rozā zupas sienas gleznojums būs apskatāms pie Bernardīnu dārza Viļņas centrā, be vēl viens mākslas darbs būs izvietots Atvērtajā galerijā – iniciatīvā, kas izceļ pilsētas kultūru Jaunajā pilsētā. Ar plašāku pasākuma programmu iespējams iepazīties te.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt par vietām, kur nobaudīt auksto zupu ārpus Viļņas, meklē norādes šeit: Vasaras kulta ēdiens jaunās garšās: Lietuva papildinājusi valsts aukstās zupas karti

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm