16 miljoni tulpju vienuviet: Indiras Gandijas memoriālajā tulpju dārzā sācies ziedēšanas laiks

Ziedošu tulpju paklājs cik tālu vien skats spēj aizsniegties – tā pašlaik izskatās Indiras Gandijas memoriālajā tulpju dārzā Indijā. Piedāvājam nelielu ieskatu šajā pavasara valstībā.

22. martā 11:03

Šogad tulpes te uzziedējušas agri, un jau 19. martā dārzā var apskatīt un izstaigāt krāšņi ziedošās tulpju dobes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

INDIA-KASHMIR-TULIP
FOTO: AFP, LETA

Šajā dārzā Indijas pašos ziemeļos, kalnu pakājē, aug  aptuveni 16 miljoni tulpju (ap 70 šķirnes). Tulpju svētki šeit iezīmē vasaras tūrisma sezonas sākumu un ir liels notikums. Tūkstošiem cilvēku pulcējas zem Kašmiras ziedošajiem mandeļu kokiem un dodas pastaigā pa tulpju dārziem. Vietējie garīgās veselības speciālisti šo vietu sauc par dziednīcu psihei.

Indiras Gandijas memoriālais tulpju dārzs ir lielākais tulpju dārzs Āzijā. Tas atklāts 2006. gadā un atrodas Zabarvanas kalnu pakājē.

20230320_zaa_s197_056.jpg
FOTO: Idrees Abbas, ZUMAPRESS.com

Te zied un plaukst arī citas sīpolpuķes, piemēram, narcises, hiacintes, kā arī rozes un citi dekoratīvie augi. Ūdens kanāls, kas vijas cauri terasēm, piešķir vietai lielāku šarmu un padara to par ideālu  romantiskām pastaigām.

Dārza platība ir 30 hektāri. Tas atdzīvojas ik pavasari, kad martā te tiek rīkots Tulpju festivāls. Tā mērķis ir izcelt dārza dabisko skaistumu, bagāto Kašmiras kultūru, kā arī tās rokdarbus un virtuvi.

Lūk, neliels ieskats tulpju krāšņumā!

Tulpes ir daudzgadīgi krāšņumaugi, populāri dārza ziedi. Tulpju dabiskais izplatības areāls ir Centrālāzija, Tuvie Austrumi, Ziemeļāfrika un Balkānu pussala, bet kā kultūraugu to audzē arī pārējā Eiropā. Nosaukums ‘tulpe’ ir cēlies no persiešu valodas vārda “tolibon”, kas apzīmē austrumu galvassegu turbānu. Tulpju ģints sīkāk dalās 4 apakšģintīs un 75 sugās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm